راهپیمایی سکوت فرانسوی‌ها
۱۶۸۳۴۰
۲۰ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۴
۹۱۰۰
هزاران نفر در سراسر فرانسه در بزرگداشت قربانیان حملات ترورریستی اخیر در پاریس در سکوت راهپیمایی کردند.
خبرگزاری تسنیم: ده‌ها هزار نفر در سراسر فرانسه در بزرگداشت قربانیان حملات مرگبار اخیر در پاریس در سکوت راهپیمایی کردند.

براساس گزارش های دریافتی، بین 20 تا 30 هزار نفر در راهپیمایی هایی در شهرهای نیس، پو و اورلئان شرکت کردند.

در بسیاری از مکان های عمومی نظیر میدان جمهوری (رپوبلیک) در شهر پاریس، شرکت کنندگان با قرار دادن قلم هایی یاد کاریکاتوریست هایی را که در جریان حمله به دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو کشته شدند گرامی داشتند.

همچنین فردا یکشنبه راهپیمایی وحدت در این کشور برگزار خواهد شد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور و شماری از مقامات کشورهای دیگر از جمله دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه از جمله مقام هایی هستند که در راهپیمایی فردا حضور خواهند داشت.

در راهپیمایی فردا نمایندگانی از اتحادیه عرب و همچنین تعدادی از رهبران کشورهای مسلمان آفریقایی شرکت خواهند کرد.

عملیات پلیس فرانسه برای دستگیری دو مظنون حملات تروریستی روز چهارشنبه در پاریس که 12 کشته و 11 زخمی در پی داشت، در 35 کیلومتری شمال شرقی پاریس، با حمله افراد پلیس و کشته شدن مهاجمین پایان یافت.

سلم حمید مراد یکی از مظنونان حمله روز چهارشنبه به مجله چارلی ابدو در پاریس خود را تسلیم پلیس کرد، اما دو مظنون دیگر این حادثه که دو برادر الجزایری‌تبار به‌نام‌های سعید کواشی و شریف کواشی هستند، ضمن فرار یک مرد 26ساله را در روستای "دامارتان آنگوئل" به گروگان گرفته بودند.

دومین گروگان‌گیری نیز در یک سوپرمارکت مخصوص یهودی‌ها در شرق پاریس رخ داد. بنا بر گزارش‌ها آمدی کولیبالی، فرد گروگان‌گیر، همان مهاجمی بود که روز گذشته یک پلیس زن را با شلیک گلوله از پای در آورد. وی خواهان توقف عملیات پلیس برای دستگیری برادران کواشی شده بود.

در جریان گروگان‌گیری دوم پنج نفر شامل کولیبالی کشته شده 15 گروگان نیز نجات یافتند. برخی خبرها حاکی از حضور یک مرد مسلح دیگر در این حادثه دارد که ظاهراً متواری شده است. حیات بوم‌الدین، یکی دیگر از همدستان کولیبالی، نیز فعلاً متواری است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج