گرانترین خودروهای سال 2014
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۷۵۹۶۹
۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۶
۳۲۷۶۳
خرید خودرو برای بیشتر مردم، کار سختی به نظر نمی‌رسد. در ابتدا به حساب بانکی شان نگاه می‌کنند و با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارند، بهترین گزینه را انتخاب می‌کنند.
مجله تخت گاز - سامیار راشد: خرید خودرو برای بیشتر مردم، کار سختی به نظر نمی‌رسد. در ابتدا به حساب بانکی شان نگاه می‌کنند و با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارند، بهترین گزینه را انتخاب می‌کنند. اما در خودروهای این لیست، بحث از چند ده یا چند صد میلیون تومان نیست، بلکه بحث سر چند میلیون دلار است و قطعأ خریداری که میلیون‌ها دلار را بابت یک ابرخودرو می‌پردازد، باید کاملأ مجذوب آن شده باشد.

علاوه بر این، خودروهای چند میلیون دلاری، معمولأ در تعداد محدود تولید می‌شوند. برای مثال فراری لافراری را در نظر بگیرید که 1.3 میلیون دلار قیمت دارد اما تنها 499 دستگاه از آن تولید خواهد شد که اولویت با مشتریان سابق و خوشنام فراری خواهد بود. بنابراین، انتخاب یک خودرو چند میلیون دلاری، برای ثروتمندان نه تنها کار آسانی نیست بلکه سخت هم به نظر می‌رسد و همین امر است که آنها را خاص و متمایز می‌کند.

این خودروها هم‌چون تابلو مونالیزا، خاص و منحصربه‌فرد هستند و عادلانه نیست اگر آنها را تنها پوسته‌ای روی شاسی آهنی و چهار چرخ فرض کنیم. این ابر خودروها، بیش از یک خودرو معمولی را عرضه می‌کنند و کمتر کسی درک و البته پول آن‌را دارد! تعداد 10 خودرو حاضر در این لیست همگی اسپرت هستند و شتاب صفرتاصد آنها، از یک یوزپلنگ تازه نفس هم کمتر است. بیایید به اتفاق به مرور گران‌ترین ابرخودروهای سال 2014 بپردازیم.

10. McLaren P1

 1.1 میلیون دلار

سازنده سوپراسپرت F1 که برای مدت زمان مدیدی با حداکثر سرعت 370 کیلومتر بر ساعت عنوان سریع‌ترین خودرو دنیا را در تملک داشت، با عرضه ابراسپرت P1، سعی دارد تا موفقیت‌های پیشین خود را مجددأ کسب کند.

گرانترین خودروهای سال 2014

در پشت راننده و سرنشین، یک موتور 8 سیلندر خورجینی تویین توربو با 3.8 لیتر حجم خفته است که با پیوستن به یک موتور الکتریکی، می‌تواند 903 اسب بخار نیرو و 664 پوند فوت گشتاور را تولید کند. مک‌لارن P1 هم‌چنین از سامانه بازیابی انرژی KERS بهره می‌برد که استفاده از آن تا پیش از P1 تنها در خودروهای فرمول یک رایج بود. این ابراسپرت به پشتوانه نیروی محرکه الکتریکی تنها 14.5 کیلومتر را می‌تواند بپیماید.

برخلاف F1، حداکثر سرعت هیولای جدید مک‌لارن به 349 کیلومتر بر ساعت محدود شده است اما در کمتر از 3 ثانیه از سکون به سرعت یکصد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. شتاب صفر تا 293 کیلومتر بر ساعت آن در تنها 16.5 ثانیه صورت می‌پذیرد که تقریبأ دو برابر سریع‌تر از فراری 458 ایتالیا است. تولید این ابراسپرت بریتانیایی، به 375 دستگاه محدود خواهد بود و تنها تعداد اندکی از آنها باقی مانده است.


9. Venom Hennessey GT

1.1 میلیون دلار

هیجان و آدرنالین مهندسین هِنِسی به قدری بالاست که خودرویی را ساخته‌اند که می‌تواند 436 کیلومتر بر ساعت سرعت برود. تلاش تحسین‌برانگیز آنها، حتی بوگاتی ویرون را نیز شرمنده کرده و قوانین فیزیک و آیرودینامیک را به چالش کشیده است. ونوم جی‌تی، اولین خودرو تولیدی هِنِسی بوده زیرا این کمپانی واقع شده در تگزاس، تا پیش از این، تنها یک تیونر بود.

گرانترین خودروهای سال 2014

از هر نظری که فکر کنید، ونوم جی‌تی، تمام ابراسپرت‌ها را به چالش می‌کشد. موتور 8 سیلندر خورجینی آن با 7 لیتر حجم و دو توربوشارژر، 1200 اسب بخار را تولید می‌کند و قادر است در تنها 2 ثانیه از صفر به صد برسد؛ بله درست خواندید، در 2 ثانیه! هِنِسی اعلام کرده است که ونوم می‌تواند به حداکثر سرعت 461 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند اما در عمل، این رقم به 436 کیلومتر بر ساعت رسید و رکورد سریع‌ترین خودرو دنیا را از آن خود کرد.

هِنِسی ونوم تنها 1.1 میلیون دلار قیمت دارد و تولید آن هم محدود نیست. تنها خودرویی که می‌تواند پا به پای این گاوچران تگزاسی بتازد، کوئنیگ‌سِگ One:1 است.


8. Zenvo ST1

 1.2 میلیون دلار

دانمارک عمدتأ با لبنیات مرغوب، اسباب بازی لِگو و لوازم الکتریکی خانگی B&O شناخته می‌شود اما آنها چند سال پیش به عرصه خودروسازی نیز پا گذاشتند اما نه با یک خودرو معمولی، بلکه با یک ابرهیولا به نام ST1. موتور 8 سیلندر 7 لیتری آن به لطف یک سوپرشارژر و یک توربوشارژر، قدرتی بیش از هزار اسب بخار را تولید می‌کند. ST1 به یاری این موتور نیرومند، می‌تواند به حداکثر سرعت 375 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که اگرچه فاصله زیادی با رتبه بعدی در این لیست دارد، بازهم رقم قابل توجهی است ضمن اینکه شتاب صفر تا صد آن زیر سه ثانیه اعلام شده است.

گرانترین خودروهای سال 2014

اما Zenvo در ساخت ST1 چندان هم موفق عمل نکرد چراکه هنگامی‌که جرمی ‌کلارکسون آن‌را در برنامه تاپ گیر آزمایش کرد، موتور آن آتش گرفت و انتظارات کلارکسون را در سرعت و شتاب برآورده نکرد.

اگر به Zenvo ST1 علاقه‌مند شده‌اید، بهتر است آن‌را فراموش کنید چون تنها 3 دستگاه از آن ساخته شد چراکه بدنه‌اش توسط آدامانتیوم و چکش‌کاری استادکاران شکل می‌گیرد و ساخت آن کار بسیار دشواری است. 


7. Ferrari LaFerrari

 1.3 میلیون دلار

شاید نام هیچ خودرویی را احمقانه‌تر از جدیدترین ساخته فراری نیابید چراکه این فراری، لافراری نام دارد و حرف La در نام این ابرهیولا به معنای the در انگلیسی است. بنابراین، این خودرو، فراری فراری نام دارد! اما به غیر از نام احمقانه این فراری، همه چیز راجع به آن تحسین برانگیز و خارق‌العاده است.

گرانترین خودروهای سال 2014

قلب تپنده این اسب سرکش، یک واحد 12 سیلندر خورجینی است که می‌تواند 789 اسب بخار تولید کند. اما با پیوستن موتور الکتریکی به موتور 12 سیلندر، قدرت خروجی به 950 اسب بخار افزایش می‌یابد. این فراری، هم‌چون مک‌لارن از سامانه KERS بهره می‌برد.

یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های لافراری، وزن بسیار پایین آن است که چالش بزرگی برای مهندسین آن بود. این فراری کمتر از یک فورد فوکوس وزن دارد تا به یاری موتور نیرومند، در کمتر از 7 ثانیه خود را از حالت سکون به سرعت 193 کیلومتر بر ساعت برساند. حتی در این زمان بسیاری از خودروهای معمولی به سرعت یکصد کیلومتر بر ساعت هم نمی‌رسند.

از این ابرهیولا تنها 499 دستگاه ساخته می‌شود و همگی آنها پیش فروش شدند. بنابراین اگر طالب لافراری هستید، بهتر است به دنبال یک مدل دست دوم بگردید.


6. Pagani Huayra

1.3 میلیون دلار

نام این ایتالیایی نیز هم‌چون لافراری احمقانه به نظر می‌رسد. Huayra با تلفظ صحیح (وای – را) یکی از سخت‌ترین نام‌ها را نه تنها در میان خودروها بلکه در میان تمامی ‌محصولات دارا است اما به غیر از آن، Huayra را باید مجسمه‌ای ارزشمند روی چهار چرخ عنوان کرد.

گرانترین خودروهای سال 2014

این پاگانی در بسیاری از محافل خودرویی با این عنوان مطرح می‌شود که اگر امروزه لئوناردو داوینچی زنده بود، بدون شک خودرویی به غیر از Huayra را سوار نمی‌شد.

موتور 12 سیلندر خورجینی 6 لیتری آن که توسط AMG (تیونر رسمی ‌مرسدس بنز) طراحی و ساخته شده است، به یاری دو توربوشارژر، می‌تواند 730 اسب بخار و هزار نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این قدرت برای رساندن Huayra به سرعت 370 کیلومتر بر ساعت کافی است. شاید این قدرت در مقایسه با سایر خودروهای این لیست چندان به چشم نیاید اما Huayra به یاری سامانه آیرودینامیکی هوشمند، در پیست می‌تواند تمامی‌ خودروهای این لیست را تار و مار کند.

این پاگانی با سبک ایتالیایی منحصر به فردش، درهای گالوینگ، آینه‌های الهام گرفته شده از چشم و مرغوب‌ترین چرم دنیا در کابین، تمامی نگاه‌ها را به خود خیره می‌کند و با در نظر مشخصات آن، 1.3 میلیون دلار، برای Huayra رقم بالایی نیست.


5. Koenigsegg One:1

 2 میلیون دلار

کوئنیگ‌سِگ یک کمپانی خودروسازی کوچک سوئدی است که شاید هر کسی نام آن‌را نشنیده باشد اما این خودروساز سوئدی، با مدل One:1 دنیا را شگفت‌زده کرد.

گرانترین خودروهای سال 2014

کوئنیگ‌سِگ One:1، اولین خودرو در طول تاریخ خودروسازی است که قدرت موتور با وزن آن برابری می‌کند یعنی نسبت قدرت به وزن، یک به یک! این هیولا تنها 1340 کیلوگرم وزن دارد و موتور 8 سیلندر 5 لیتری آن با دو توربوشارژر هم می‌تواند 1340 اسب بخار نیرو تولید کند. جالب آنکه وزن این موتور نیرومند، تنها 197 کیلوگرم اندازه‌گیری شده است. لازم به ذکر است که وزن One:1 با احتساب وزن یک راننده معمولی و تمام مایعات، به 1340 کیلوگرم می‌رسد!

بنابراین، کوئنیگ‌سِگ One:1، احتمالأ سریع‌ترین خودرویی خواهد بود که می‌توانید بخرید چرا که می‌تواند در عرض کمتر از 20 ثانیه، سرعت خود را از حالت سکون به بیش از 400 کیلومتر بر ساعت برساند! یعنی شتاب صفر تا 400 در 20 ثانیه. حداکثر سرعت آن نیز 439 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. با این تفاسیر، هیچ‌یک از خودروهای حاضر در این لیست، چه از نظر قدرت و وزن، و چه از نظر سرعت و شتاب، نمی‌توانند به پای کوئنیگ‌سِگ One:1 برسند.


4. Venom Hennessey GT

3.2 میلیون دلار

فراری F60 America همان‌طور که از نامش پیداست به منظور گرامیداشت شصتمین سال حضور این برند ایتالیایی در آمریکا طراحی و ساخته شده است. بنابراین، F60 را باید خاص‌ترین رودستر فراری در طول تاریخ نام برد. پلت‌فرم در نظر گرفته شده برای این سوپراسپرت، F12 برلینِتا است که عملکرد بی‌نقصی را به آن هدیه می‌دهد. بدنه F60 با رنگ‌آمیزی آبی و سفید رنگ، یادآور مدل‌های مسابقه‌ای فراری در آمریکای شمالی است. یکی از برجسته‌ترین مشخصات این فراری، رنگ‌آمیزی 2 رنگ آن در کابین است که صندلی راننده و داشبورد در اطراف او، به رنگ قرمز مزین شده در حالیکه صندلی سرنشین و سایر بخش‌های کابین و داشبور به رنگ مشکی رنگ‌آمیزی شده است.

گرانترین خودروهای سال 2014

فراری F60 از موتور 12 سیلندر خورجینی F12 بهره می‌برد که می‌تواند 740 اسب بخار تولید کند و در 3.1 ثانیه سرعت خود را از سکون به یکصد کیلومتر بر ساعت برساند. این اسب سرکش می‌تواند تا 320 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. از این فراری منحصربه‌فرد تنها تعداد 10 دستگاه ساخته می‌شود و باید خیلی خوش شانس باشید که جزو یکی از این 10 نفر قرار بگیرید.


3. Mansory Veyron Vivere

  3.4 میلیون دلار

پس از موفقیت مدل vincero که بوگاتی ویرون تیونینگ شده توسط منصوری در سال 2009 بود، این تیونر بار دیگر با تیونینگ این سوپراسپرت، ثابت کرد که برترین بودن هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسد. در مقایسه با Vincero، ظاهر ویرون تیونینگ شده جدید، تغییرات بیشتری ر/NB/KA به خود دیده است. باله جدید جلو با تزیینات زیبا و قطعه V شکل به‌کار رفته روی جلوپنجره یادآور نام این ویرون؛ Vivere است. همین فرم V شکل به صورت برجسته روی کاپوت نیز خودنمایی می‌کند.

گرانترین خودروهای سال 2014

خروجی هوای اضافه شده در پشت گلگیرهای جلو و عقب، به قدری ظریف هستند که شاید در نگاه اول به چشم نیایند اما در جهت بهبود آیرودینامیک تدارک دیده شده‌اند. ضمن اینکه 4 عدد خروجی بزرگ هوا در زیر چراغ‌های عقب، باعث خروج سریع‌تر هوای داغ از موتور و افزایش راندمان آن می‌شود. نمای جلو Vivere هنوز رنگ و بوی ویرون را دارد اما منصوری از نمای عقب این ویرون، یک اتومبیل کاملأ متفاوت را ساخته است.

آخرین جراحی پلاستیک منصوری برای Vivere، افزودن رینگ‌های آلیاژی با 5 پره دوبل به رنگ سفید و مشکی بوده است تا با بدنه آن کاملأ‌هارمونی داشته باشد.  حتی در کابین لوکس و اسپرتی نظیر ویرون، منصوری با افزودن نورپردازی LED به صندلی‌ها، پنل‌های درها و کنسول مرکزی، چشم‌ها را به کابین ویرون خیره می‌کند. قطعات فیبرکربنی با بافت منحصربه‌فرد و چرم سفید و مشکی زیر این نور ملایم و زیبا، جلوه‌ای خاص به خود می‌گیرند ضمن اینکه نباید فراموش کرد فرمان Vivere کاملأ توسط منصوری طراحی شده است.


2. W Motors Lykan Hypersport

3.4 میلیون دلار

کشور لبنان را شاید تنها با غذاهای سنتی بشناسید اما تا به حال نام این کشور عربی در صنعت خودروسازی شنیده نشده بود که آن‌هم با ابراسپرت Lykan، به صنعت خودروسازی قدم گذاشت. این سوپراسپرت که توسط کمپانی نوپا W Motors ساخته می‌شود از همه نظر جالب و منحصربه‌فرد است.

گرانترین خودروهای سال 2014

در این لیست که همه ابراسپرت‌ها از موتورهای 8 یا 12 سیلندر بهره می‌برند، Lykan به یک موتور 6 سیلندر خورجینی تجهیز شده است تا به کمک توربوشارژر، آن‌را قادر بسازد تا در 2.7 ثانیه به سرعت یکصد کیلومتر بر ساعت برسد و تا 394 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. اما این ارقام تنها روی کاغذ اعلام شده‌اند و مشخص نیست که در عمل هم Lykan بتواند به چنین ارقامی‌ دست یابد یا خیر.

اما W Motors تنها روی عملکرد این ابراسپرت تمرکز نکرده است بلکه در زمینه طراحی نیز Lykan توانست خوش بدرخشد. طراحی مهیج آن که مملو از خطوط تیز و برنده است، سوپراسپرت‌های ایتالیایی را در ذهن تداعی می‌کند. چراغ‌های LED جلو نیز چشمگیر هستند.

اما آیا کسی حاضر به پرداخت 3 میلیون دلار برای خودرویی عربی خواهد بود که نام آن به گوش کمتر کسی رسیده است؟ ما که بعید می‌دانیم.


1. Lamborghini Veneno

4 میلیون دلار

برای جشن تولد 50 سالگی لامبورگینی، ابراسپرت Veneno طراحی و ساخته شد و شاید هیچکس انتظار کمتر از آن‌را از لامبورگینی نداشت.

گرانترین خودروهای سال 2014

شاید Veneno، زیباترین خودرو موجود در بازار نباشد اما به‌طور حتم، یکی از مهیج‌ترین‌ها خواهد بود. دیدن آن در تصاویر معقول به نظر می‌رسد اما شاید دیدن آن در واقعیت غیر قابل باور باشد. چراغ‌های منحصربه‌فرد، دماغه بسیار کوتاه، شیشه وسیع و کوتاه جلو، چراغ‌های زیبا در عقب و سایر جزئیات Veneno، آن‌را به یک لامبورگینی اصیل تبدیل کرده که گویی از فضا به زمین فرود آمده است.

موتور 12 سیلندر خورجینی این هیولا، می‌تواند 750 اسب بخار تولید کند و قادر است تا Veneno را در 2.8 ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت آن نیز 354 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

اگر به آن علاقه‌مند شده‌اید بهتر است که به دنبال یک ماکت کوچک از آن باشید. تعداد 3 دستگاه کوپه و 9 دستگاه رودستر از Veneno ساخته شد و همگی آنها به فروش رسیدند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1393/11/20
نکن اینکارا رو برترین ها . خدا نمیبخشتت...اشک تو چشام جمع شد اصن.F60 و لامبورگینی چی میگن اونجا؟؟؟
-
13:27 - 1393/11/20
فقط 4 تا آخری دیوانه کرد منو
پاسخ ها
لطف
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۰
چارتا آخری ساخت شرکت سایپاست
تازه رو در آخریش برا خودرو ملی سه رنگ پرچچ ایرانم زدهه
خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1393/11/21
تولد 50 سالگیه لامبورگینی!!!!
یعنی لامبورگینی 50 ساله داره کار میکنه این ماشینارو داره میسازه اونوقت ایران خودرو که فکر کنم سابقش مون 50 40 سال باشه داره پژو میسازه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر