چرا نبايد در بارداري جگر خورد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۷۸۸۱۶
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹
۲۲۷۲۲۶
شايد پس از چند روز بي‌ميلي به غذا خوردن، يك سيخ جگر هم اشتهاي‌تان را تحريك كند و هم توان از دست رفته‌تان را به شما برگرداند، اما متخصصان مي‌گويند حتي براي از بين بردن ضعف‌تان در اين روزها يا براي فرونشاندن ويارتان، حق نداريد سراغ بعضي خوراكي‌ها برويد.
مجله سیب سبز - محبوبه عطايي: ممكن است تحمل خوردن هر غذايي را نداشته باشيد و شايد خيلي از خوراكي‌هايي كه پيش از اين با ديدن‌شان چشم‌هاي‌تان برق مي‌زده- با شكل گرفتن يك جنين در رحم‌تان- حال شما را خراب كند. شايد پس از چند روز بي‌ميلي به غذا خوردن، يك سيخ جگر هم اشتهاي‌تان را تحريك كند و هم توان از دست رفته‌تان را به شما برگرداند، اما متخصصان مي‌گويند حتي براي از بين بردن ضعف‌تان در اين روزها يا براي فرونشاندن ويارتان، حق نداريد سراغ بعضي خوراكي‌ها برويد.

از نظر آنها برخي از غذاهايي كه به اشتباه آنها را تقويت‌كننده و پرخاصيت تلقي مي‌كنيم، مي‌توانند به سلامت شما و جنين‌تان آسيب بزنند پس تا بسته شدن پرونده بارداري‌تان با وسواس بيشتري منوي غذايي‌تان را انتخاب كنيد و از مصرف آنچه در ادامه مطلب آورده‌ايم پرهيز كنيد.

كمتر جگر بخوريد چون ...

اگر براي تقويت خود و جنين‌تان هر هفته به ميدان بهمن سر مي‌زنيد و چند سيخ جگر مي‌خوريد، بايد بگوييم به جاي محافظت از فرزند آينده‌تان به او آسيب مي‌زنيد. مصرف بيش از اندازه ويتامين A در دوران بارداري- به‌ويژه در سه ماه اول- باعث مي‌شود جنين‌تان به خوبي رشد نكند. تنها ويتامين A موجود در 100 گرم جگر، چندين برابر بيشتر از ميزاني است كه در بارداري به آن نياز داريد.

چرا نبايد در بارداري جگر خورد؟

اما تنها ويتامين A موجود در جگر نيست كه بايد دليل پرهيز شما از آن باشد؛ متخصصان مي‌گويند جگر گوسفند يا مغز آن‌كه از خوراكي‌هاي محبوب ايراني‌ها هستند، در خود باكتري «لستريا» دارند و بر جنين در حال رشد اثر منفي مي‌گذارند، حتي مي‌توانند باعث سقط جنين يا مرده‌زايي شوند.

چه چيزهايي مثل جگر مضر هستند؟

هويج: درست است كه مصرف هويج در بارداري ممنوع نيست اما اگر براي تقويت خودتان هر روز يك ليوان آب هويج مي‌خوريد، با دريافت بيش از اندازه ويتامين A به جنين‌تان آسيب مي‌زنيد. پس بیشتر مراقب خوراک تان باشید.

كمتر قهوه بخوريد چون ...

در ماه‌هاي بارداري قيد خوردن قهوه و نسكافه را بزنيد. شما در اين ماه‌ها تنها مي‌توانيد 200 ميلي‌گرم كافئين در روز مصرف كنيد و اگر بيشتر از اين ميزان نوشيدني كافئين‌دار در برنامه غذايي‌تان بگنجانيد، نوزادي كم‌وزن را به دنيا مي‌آوريد يا باعث سقط جنين‌تان مي‌شويد اما نوشيدني‌هاي حاوي كافئين تنها در درازمدت بر سلامت جنين اثر نمي‌گذارند، متخصصان مي‌گويند در همان لحظه‌اي كه نوشيدني به بدن شما وارد مي‌شود، جنين‌تان احساس بي‌قراري مي‌كند و در رحم شما آرامشش را از دست مي‌دهد پس حتي اگر تصور مي‌كنيد ميزان كافئين مصرفي‌تان نمي‌تواند باعث مرگ جنين شود، براي حفظ آرامش او قيد قهوه و نسكافه را بزنيد.

چه چيزهايي مثل قهوه مضر هستند؟

چاي: ميزان كافئين موجود در چاي از قهوه كمتر است اما اگر چاي‌خور حرفه‌اي هستيد و ليوان پشت ليوان از اين نوشيدني مي‌نوشيد، باز هم جنين‌تان را در معرض خطر قرار مي‌دهيد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد اگر هر روز 600 ميلي‌گرم كافئين مصرف كنيد، فرزندتان كم‌وزن مي‌شود و اگر اين ميزان را به 800 ميلي‌گرم در روز برسانيد خطر جدي‌تري فرزندتان را تهديد مي‌كند.

نوشيدني‌هاي گازدار: بسياري از نوشيدني‌هاي گازدار مثل نوشابه‌هاي سياه هم كافئين دارند و خوردن نوشابه‌هاي انرژي‌زا هم مي‌تواند اين ماده را بيش از آنچه نياز داريد به بدن‌تان برساند.

كمتر بادام‌زميني بخوريد چون ...

در ماه‌هاي بارداري بايد قيد خوردن خوراكي‌هايي كه به آنها آلرژي داريد را بزنيد و اگر نسبت به آلرژيك بودن‌تان به برخي خوراكي‌ها اطمينان نداريد، براي احتياط نبايد سراغ‌شان برويد. بادام‌زميني از خوراكي‌هايي است كه توصيه مي‌شود خانم‌هاي باردار سراغش نروند. گفته مي‌شود اين دانه پرطرفدار مي‌تواند كودك شما را كم‌هوش كند. متخصصان مي‌گويند براي جلوگيري از بيمار شدن فرزندتان نه‌تنها در ماه‌هاي بارداري بلكه در دوران شيردهي هم بايد قيد خوردن هر خوراكي كه در آن بادام زميني به كار رفته را بزنيد.

كمتر سوسيس و كالباس بخوريد چون ...

كمتر كسي است كه نداند در سوسيس و كالباس و فرآورده‌هاي گوشتي كه در گروه آنها جا مي‌گيرند، نيترات فراوان وجود دارد. مصرف اين خوراكي‌ها كه در آنها به وفور مواد نگهدارنده به كار رفته باعث مي‌شود خطر ابتلاي فرزندتان به آلرژي بعد از تولد بيشتر شود و البته ريسك ابتلايش به سرطان هم بالا برود. برخي از پژوهش‌ها احتمال ابتلا به تومور مغزي و ديابت در صورت مصرف اين خوراكي‌هاي سرشار از نيترات را هم ثابت كرده‌اند، پس اگر به‌خاطر خودتان از آنها صرف نظر نمي‌كنيد، براي حفظ سلامت فرزندتان سراغش برويد.

چرا نبايد در بارداري جگر خورد؟

چه چيزهايي مثل سوسيس مضر هستند؟

رب گوجه: همه محصولاتي كه در آنها نگهدارنده هست، مي‌توانند به جنين شما آسيب بزنند. شايد مصرف ميزان كمي رب گوجه آسيب قابل توجهي به فرزند شما نزند، اما بد نيست در 9 ماه بارداري‌تان، گوجه تازه را جايگزين اين محصول کنید كه ميزان زيادي نگهدارنده را در خود جا داده است.

كمتر استيك بخوريد چون ...

گوشت خام يا گوشتي كه به ميزان كافي پخته نشده، مي‌تواند باكتري سالمونلا يا توكسوپلاسموز را به جان شما برساند و به جنين‌تان آسيب بزند. اگر اهل خوردن استيك آبدار هستيد، تا پايان يافتن بارداري‌تان بايد قيد خوردنش را بزنيد. گوشت نيم‌پز مي‌تواند اين باکتري‌ها را به بدن‌تان وارد كند و براي دور شدن از چنين خطري بايد گوشت را در دماي 75 درجه سانتي‌گراد به خوبي بپزيد.

چه چيزهايي مثل استيك مضر هستند؟

سوشي: اين روزها بازار سوشي خوردن نه‌تنها در كشورهاي آسياي شرقي بلكه در همه دنيا داغ است، اما متخصصان مي‌گويند ماهي خام هم مي‌تواند باكتري‌ها و انگل‌هايي را به بدن شما وارد كند كه براي سلامت جنين‌تان مضر هستند.

خمير كيك: اگر قبل از آنكه كيك را در فر بگذاريد خميرش را مي‌چشيد، مراقب باشيد. تخم‌مرغ خامي كه در خمير كيك وجود دارد هم مي‌تواند باكتري «لستريا» را به بدن مادر و جنين وارد كند. به همين دليل نه‌تنها بايد قيد چشيدن خمير كيك را بزنيد بلكه بايد از خوردن تخم‌مرغ عسلي يا سس‌هاي خانگي كه در آن تخم‌مرغ خام به كار رفته هم پرهيز كنيد.

كمتر ماهي جنوب بخورید چون ...

مصرف بيش از اندازه جيوه در دوران بارداري مي‌تواند فرزندي كم‌هوش را به شما هديه دهد. به همين دليل بهتر است در ماه‌هاي بارداري، قيد خوردن بسياري از ماهي‌هاي جنوب كه جيوه فراوان دارند و به رشد عصبي فرزندتان صدمه مي‌زنند را بزنيد و به جاي آنها سراغ ماهي‌هايي مثل سالمون يا كنسرو ماهي تن برويد؛ ميزان جيوه آنها كمتر است.

اگر طعم سالمون خام را دوست داريد به همان دليلي كه بايد از خوردن گوشت خام پرهيز كنيد، سراغ سالمون خام هم نبايد برويد. گذشته از اين، درست است كه كنسرو ماهي تن جيوه زيادي ندارد، اما در بارداري اجازه خوردن زياد كنسروها را هم نداريد، پس به اندازه‌اي از اين خوراكي‌ها بخوريد كه هوس بارداري‌تان خاموش شود. البته مصرف ماهي كه امگا 3 فراواني دارد براي شما در دوران بارداري نفع زيادي هم دارد، پس در انتخاب ماهي وسواس به خرج دهيد اما آن را از برنامه غذايي‌تان حذف نكنيد.

چه چيزهايي مثل ماهي جنوب مضر هستند؟

ماهي‌هاي پير و بزرگ: ماهي‌هاي بزرگتر معمولا بيشتر هم عمر مي‌كنند و به همين دليل ميزان بيشتري جيوه در بدن خود ذخيره مي‌كنند، بنابراین توصيه مي‌شود خانم‌هاي باردار سراغ آنها نروند.

 كمتر نخود بخوريد چون ...

حبوبات ازجمله اين مواد هستند كه با خوردن‌شان بيشتر از خانم‌هاي باردار ديگر نفخ مي‌كنيد و به‌خاطر نفخ احساس ناخوشايندي را تجربه مي‌كنيد. حتما مي‌دانيد كه اغلب خانم‌ها در بارداري دچار نفخ می‌شوند؛ پس در اين ماه‌ها قيد خوردن خوراكي‌هايي كه اين حالت آزار‌دهنده را بيشتر مي‌كنند، بزنيد.

 كمتر موز بخوريد چون ...

درست است كه پتاسيم موجود در موز مي‌تواند در بارداري فايده زيادي به بدن‌تان برساند اما اگر ازجمله خانم‌هايي هستيد كه در اين ماه‌ها از يبوست شكايت مي‌كنند، بايد فكر خوردن اين ميوه را از سرتان بيرون كنيد. موز به خودي‌خود مي‌تواند افراد مستعد به يبوست را به اين مشكل گرفتار كند و در بارداري، ممكن است اين مشكل را براي‌تان دوچندان كند.

 كمتر آجيل بخوريد چون ...

بسياري از خانم‌هاي باردار در اين ماه‌ها صاحب صورتي پرجوش مي‌شوند. اگر شما هم در اين گروه قرار داريد، لااقل در ماه‌هاي اول كه صورت‌تان بيشتر جوش می‌زند، قيد خوردن آجيل و خوراكي‌هايي كه باعث بيشتر شدن آكنه روي پوست‌تان مي‌شوند را بزنيد. درست است كه اين آجيل‌ها فايده‌هاي زيادي دارند، اما زياد خوردن‌شان در اين ماه‌ها هم شما را به مادري چاق تبديل مي‌كند و هم زيبايي‌تان را تهديد مي‌كند.
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1393/11/27
یه دفعه بگو هیچی نخور تا یه هسته خرما دنیا بیارید ..میوه -گوشت-نخود-ماهی-هویج-جگر-سوسیس-تخم مرغ...همچی که ضررداشت....
پاسخ ها
ایسا
Netherlands
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
حتماخوب نیست که میگه نخوریم من بزرگتری خودم شنیدم بهم گفتن جیگر نخور خودمم عجیبم جیگر مگه سم داره
ایسا
Netherlands
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
فک کنم اگه زیاد هویج بخوری شکم درد میگری چون تجربه کردم کبض هم میشس
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1393/11/28
لطف کنید چیزایی هم که مفید هستن هم نام ببرید
Australia
13:08 - 1393/11/28
مرسی مجله که اطلاع رسانی کردی . من فکر میکردم که جیگر و هویج مفیده و هی میخوردم ! یعنی جگر مرغ هم نباید بخوریم و همینطور هویج خام روزی 1 عدد ؟
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1394/09/12
به نظر من مصرف بیش از اندازه این ضرر داره
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1394/11/04
بنظر من که عالی بود
ممنونم
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1395/02/26
بنظر منم نکته های خوبی بودن چون نباید اینارو زیاد مصرف کرد
Iran, Islamic Republic of
01:46 - 1395/05/19
خیلی خوب بودند بازن مطلب های زیادی بزارین!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1395/05/29
من که دو تا بارداری داشتم..هم جگر و طحال زیاد خوردم هم هویج..بچه هامم به حدی زیبا و باهوش هستن که بی نذیرن..برای بارداری سوم هم همون روال رو پیش میبرم.جگر و طحال منبع خون و خون سازین
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1395/07/23
دلیلی درستی نداشتید برای مصرف جگر
باید اینو میگفتین که منطقی تره
جگر از جمله اعضاییه که همیشه در حال بازسازیه و معلوم نیست زمانی که ذبح میشه اون گوسفند در چه میزان سلامتی بوده
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1395/08/09
بیشتر حرف بزنید
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1395/12/07
پس العان ما چی بخوریم؟العان من نگران شدم چون تو کبابها فقط جگر دلم میخواد و ممیتونم چیزی بخورم گه گشنگیمو برطرف کنه
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1396/04/11
سلام بنظر هرچیزی زیادش مضره
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1396/04/26
بس اون موقع هیچی نخوریم فک نکنم اینایی که گفتیدمضرباشن چون همه اکثراباهمین ایناخودشونوتغذیه میکنن....اون موقع یه نظری هم درموردچی بخوریم بدیدممنون
Netherlands
09:07 - 1396/11/19
وقتی درماه دومه بارداری ندانسته جیگر خوردم مشکلی به وجود نمیاد که
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1397/04/18
خیلی ممنون عالی بود
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1397/04/18
خیلی ممنون عالی بود
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/05/21
سلام اخه من سه ماه بارادار ودوبارجگر خوردم؟
United Arab Emirates
07:44 - 1397/10/05
منم دوبار خوردم خیلی میترسم .
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/12/09
من ۷ هفته هستم جگر کباب گوسفند خوردم بده
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/12/09
من ۷ هفته هستم جگر کباب گوسفند خوردم بده
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1397/12/15
من از وقتی که باردار شدم دلم شدید جگر میخواد ولی میترسم اتفاقی بیافته نمیتونم بخورم .یبار که اشکالی نداره داره؟
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1397/12/20
ی بارچه اشکالی داره اخه
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1398/02/27
من ۱۴هفته هستم جگرگوسفندخوردم حداقل ۶تادونه کوچیک خیلی میترسم ازوقتی مطلبوخوندم چکارکنم
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/03/05
فکر کنم ضرر داره به خاطر باکتری
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1399/09/29
هر چیزی به اندازه وحد تعادلش خوبه.زیاده روی بده
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1399/09/29
هر چیزی به اندازه وحد تعادلش خوبه.زیاده روی بده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آف دکور _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر