انگلیس آماده دفاع از اعراب در برابر ایران شد
۱۹۳۹۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۴
۵۵۸۶
روزنامه سان :
روزنامه بریتانیایی سان به نقل از برخی منابع نظامی این کشور نوشت که لندن خود را برای دفاع از کشورهای عربی در برابر ایران آماده می کند.
عصرایران: روزنامه بریتانیایی سان به نقل از برخی منابع نظامی این کشور نوشت که لندن خود را برای دفاع از کشورهای عربی در برابر ایران آماده می کند.

این روزنامه با انتشار گزارشی در این باره نوشت که نیروهای نظامی بریتانیا در هفته های گذشته و همزمان با تشدید تنش با ایران بر سر برنامه های هسته ای و افزایش احتمال حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران تحرکات نظامی خود را در خلیج فارس افزایش داده است.

بر اساس این گزارش نیروی دریایی بریتانیا در هفته های اخیر چندین ناوچه جنگی و زیر دریایی هسته ای به خلیج فارس فرستاده است.این گزارش می افزاید یکی از طرح های نظامی بریتانیا در این زمینه مقابله با حملات احتمالی ایران به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است  و در همین راستا ، نیروی دریایی بریتانیا خود را آماده می کند تا در صورت درخواست کشورهای عربی امارات ، قطر ، عمان ، عربستان ، بحرین و کویت از این کشورها در برابر حملات احتمالی ایران دفاع کند.

این روزنامه می نویسد که طی هفته های اخیر نیروی دریایی بریتانیا 7 کشتی جنگی در خلیج فارس و منطقه تنگه هرمز مستقر کرده است و به نقل از برخی منابع نظامی و دفاعی بریتانیا می افزاید: جنگ احتمالی با ایران در بازه زمانی بین 18 تا 24 ماه اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

سان می افزاید : در صورت جدی شدن مساله جنگ با ایران بریتانیا در گام نخست  یک گردان پیاده نظام به امارات متحده عربی یعنی نزدیک ترین متحد نظامی لندن در منطقه اعزام خواهد کرد .

این روزنامه بریتانیایی می افزاید ، هم اکنون ناو شکن انگلیسی " HMS DARING " به عنوان جدید ترین و قوی ترین ناوشکن بریتانیا در منطقه مستقر شده است .

سان می افزاید استقرار موشک های کروز در منطقه بخش دیگری از برنامه نظامی بریتانیا برای محافظت از کشورهای عربی در برابر هر گونه احتمال رویارویی نظامی با ایران است .

ایران بارها اعلام کرده است که نیروی نظامی اش علیه هیچ کدام از کشورهای منطقه نیست.      
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1391/01/30
متاسفم برای روباه پیر که به چه در یوزگی وبیچارگی برای چند بشکه نفت افتاده عزت نداشته وشخصیت بی مقدارش را دست گرفت ومثل دکان بقالی با آن بازی میکند اینها همه عقد حقارت وسیلی محکمی است که از دانشجویان بسیجی خورده ( در حادثه سفارت ولانه جاسوسیش) مرگ بر انگلیس
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
مرگ بر انگلیس و اون ملکه و نظام خبیسش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج