کشف کپسول زمان در زیر مجسمه‌ تاریخی
۱۹۵۲۶۵
۲۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
۱۳۲۶۱
در شهر راچستر ایالت مینسوتا کارگران به هنگام جابه‌جایی مجسمه‌ی برادران مایو یک کپسول زمان پیدا کرده‌اند که هیچ کس نمی‌داند چه چیزی ممکن است داخل آن باشد.
نوچه: در شهر راچستر ایالت مینسوتا کارگران به هنگام جابه‌جایی مجسمه‌ی برادران مایو یک کپسول زمان پیدا کرده‌اند که هیچ کس نمی‌داند چه چیزی ممکن است داخل آن باشد اما اندازه‌اش نسبت به سایز معمول کپسول‌های زمان آن‌قدر بزرگ است که تا مدت‌ها می‌توان در مورد محتویات آن گمانه‌زنی کرد! داروهای قدیمی؟ تجهیزات پزشکی عتیقه؟ شاید هم نمونه‌ای از یک ویروس که می‌تواند موجب انقراض نوع بشر شود؟

کشف کپسول زمان زیر مجسمه‌ی تاریخی

مسئولان شهری هنوز تصمیمی در مورد باز کردن این جعبه نگرفته‌اند. بعضی‌ها معتقدند این کپسول زمان به هنگام نصب مجسمه‌ی برادران مایو در سال ۱۹۸۶ زیر آن دفن شده که از نظر بسیاری ممکن است زمان کافی برای باز کردن کپسول سپری نشده باشد چون برای باز کردن کپسول‌های زمان معمولاً لازم است پنجاه سال از دفن آن گذشته باشد و شهردار شهر راچستر هم هنوز تصمیمی در مورد این جعبه نگرفته است.

    فعلاً باید در موردش فکر کنم. مطمئناً می‌توانیم همین حالا بازش کنیم، یا بعد از نصب مجدد مجسمه یا این که اصلاً بازش نکنیم!

 کشف کپسول زمان زیر مجسمه‌ی تاریخی

کشف کپسول زمان زیر مجسمه‌ی تاریخی

کشف کپسول زمان زیر مجسمه‌ی تاریخی

کپسول‌های زمان معمولاً در جعبه‌های کوچک جاسازی می‌شوند. خیلی وقت‌ها پیش می‌آید داخل آن‌ها تنها یک انجیل، چند سکه و چند تکه روزنامه باشد. اما این جعبه بسیار بزرگ‌تر از کپسول‌های معمول به نظر می‌رسد و به این ترتیب به نظر می‌رسد شاید اشیاء هیجان‌انگیزتری داخل آن نهفته باشد؛ البته به شرطی که همه چیز صحیح و سالم باقی مانده باشد.

نتیجه‌ی باز کردن کپسول‌های زمان معمولاً چیزی جز آب و لجن نیست اما گویا یک بار هم داخل یکی از این کپسول‌ها در فلوریدا حدود ۱۰ میلیون دلار پول پیدا شده؛ حالا مسئولان شهر راچستر امیدوارند این کپسول مانند کپسول زمانی نباشد که در بیمارستانی در نیویورک پیدا شد و حاوی باکتری‌هایی از سال ۱۸۹۷ بود!
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج