بان‌ کی‌ مون: مذاهب عامل خشونت نیستند
۱۹۷۸۸۵
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۵
۵۹۶۳ 
دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه جهان امروز بیش از هر زمانی شاهد نفرت و تفرقه در میان مردم است بر این نکته تاکید کرد که مذاهب جهان از رواج خشونت حمایت نمی کنند.
خبرگزاری ایرنا: دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه جهان امروز بیش از هر زمانی شاهد نفرت و تفرقه در میان مردم است بر این نکته تاکید کرد که مذاهب جهان از رواج خشونت حمایت نمی کنند.

بان کی مون در دومین و آخرین روز نشست ویژه ای با عنوان «مدارا و آشتی جویی» در حضور نمایندگان مذاهب مختلف و مسوولان فرهنگی جهان در مجمع عمومی سازمان ملل با یادآوری خشونت ها و وحشیگری هایی که امروزه به اسم مذهب در سراسر جهان در جریان است، نسبت به خطر «بی تفاوتی و بی قیدی مردم جهان نسبت به خشونت و خشونت گرایی» ابراز نگرانی کرد.

وی، احترام به شان و مقام انسانی، حقوق برابر همه انسانها اعم از مرد و زن، مدارا و خویشتنداری و همزیستی مسالمت آمیز را از ارکان مهم زندگی اجتماعی برشمرد و گفت: این ارکان از اصول مورد حمایت سازمان ملل هستند.

بان کی مون، از اینکه این ارزشها در جهان امروز با اقدامات غیرانسانی گروه های تروریستی همچون الشباب، بوکوحرام و داعش زیرپا گذاشته شده اند، ابراز تاسف و نگرانی کرد.

وی در ادامه از رهبران مذهبی جهان خواست تا روی آوردن به گفت وگوی مسالمت آمیز را به عنوان پادزهری در مقابل گرایش های خشونت آمیز در میان پیروان خود ترویج کنند.

دبیرکل سازمان ملل خطاب به نمایندگان کشورهای مختلف گفت: در زمانه ای که ما تا این اندازه شاهد تفرقه و نفرت هستیم، آرزویم این است که بتوانم مردم جهان را برای یافتن مناسب ترین شیوه برخورد با وضعیت موجود، زیر پرچم این نهاد بین المللی گردهم آورم.

وی با بیان این نکته که طبیعت انسان به همان اندازه که مستعد گرایش به وحشیگری و بی رحمی است از قابلیت روی آوردن به عطوفت و مدارا برخوردار است، رهبران مذهبی را پیشروان خط مقدم جوامع انسانی خواند واز آنان خواست با استفاده از نفوذشان، گرایش به مدارا و تفاهم را در میان پیروان خود رواج و توسعه دهند.

بان کی مون در ادامه تاکید کرد که موشک ها ممکن است بتوانند تروریستها را از میان ببرند اما از میان بردن تروریسم تنها از طریق مدیریت و اداره درست کشورها امکانپذیر است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج