اينتـرنــت در سال 2015 به روايت سيسكو
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۱۴۴۸
۲۳ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۴
۴۸۰۸
شركت سيسكو با انتشار يك سند به نامCisco Visual Networking Index چشم‌انداز اينترنت و به طور مشخص آدرس‌هاي IP را در سال 2015 ترسيم‌كرده است.
پایگاه اطلاع رسانی ماهنامه شبکه: شركت سيسكو با انتشار يك سند به نامCisco Visual Networking Index چشم‌انداز اينترنت و به طور مشخص آدرس‌هاي IP را در سال 2015 ترسيم‌كرده است.

 در اين سند وضعيت ترافيك شبكه و اينترنت، ترافيك سرويس‌هاي مختلف روي آن و تجهيزات روي اينترنت پيش‌بيني و گزارش داده شده است...

شركت سيسكو با انتشار يك سند به نامCisco Visual Networking Index چشم‌انداز اينترنت و به طور مشخص آدرس‌هاي IP را در سال 2015 ترسيم‌كرده است.

 در اين سند وضعيت ترافيك شبكه و اينترنت، ترافيك سرويس‌هاي مختلف روي آن و تجهيزات روي اينترنت پيش‌بيني و گزارش داده شده است.

 اين سند براي مديران ارشد شركت‌ها و سازمان‌ها و تصميم‌گيرندگان بالادستي مي‌تواند بسيار جالب و راهگشا باشد و به خوبي چشم‌انداز اتفاقات آينده را روي بستر بزرگ‌ترين شبكه جهاني مشخص و ترسيم كند.

 اين سند بسيار طولاني و شامل انواع گزارش‌هاي وضعيت اينترنت به صورت منطقه‌اي، كشوري، قاره‌اي و جهاني است كه ترجمه تمام آن خارج از حوصله و ظرفيت اين كتاب است، اما سعي كرديم مهم‌ترين بخش‌هاي اين سند را به صورت تحليلي در ادامه بياوريم تا بتواند پنجره‌اي به اينترنت در سال 2015 براي تمامي فعلان حوزه شبكه بگشايد.

ترافيك IP روي اينترنت

پيش‌بيني شده در پايان سال 2015 ترافيك آدرس‌هاي IP نزديك به يك زاتابايت باشد. هر زاتابايت نزديك به هزار اگزابايت است. به طور دقيق، در هر ماه 80,5 اگزابايت و در مجموع سال 966 اگزابايت انتقال اطلاعات صورت خواهد گرفت.

 اين موضوع به خوبي مي‌تواند افزايش حجم ترافيك شبكه‌ها و اينترنت را در سال‌هاي آتي ترسيم كند كه اگر متوليان زيرساخت‌ها آن را در نظر نگيرند، مشكلات جدي به وجود خواهد آورد.

ترافيك روي آدرس‌هاي IP از سال 2010 تا 2015 نزديك به 32 درصد افزايش خواهد يافت و در هر پنج دقيقه 3/7 پتابايت اطلاعات جابه‌جا مي‌شود. يعني معادل تمامي فيلم‌هايي كه تا‌كنون ساخته شده، در هر پنج دقيقه انتقال اطلاعات‌خواهيم داشت.

 آمار جالب توجه بعدي وجود شش ميليون خانواده در هر ماه است كه ترافيك استفاده از اينترنت آن‌ها يك ترابايت خواهد بود. يعني باشگاه‌هاي ترابايتي‌هاي يك ماهه شش ميليون عضو دارد، در حالي كه در سال 2010 زير صد هزار خانواده اين چنين ترافيكي‌داشتند. همچنين بيست ميليون خانواده ترافيك استفاده از اينترنت آن‌ها نيم ترابايت خواهد بود.


سرانه دستگاه‌هاي متصل به شبكه در سال‌2010 يك دستگاه، اما در سال 2015 دوبرابر، يعني دو دستگاه خواهد بود. سرانه ترافيك IP در سال 2015 برابر يازده‌گيگابايت خواهد بود، در حالي كه در سال 2010 اين سرانه سه گيگابايت است.

دستگاه‌ها روي اينترنت

به يقين يكي از تحولات چند سال آينده به تغيير نمودار دستگاه‌هاي استفاده‌كننده از شبكه و اينترنت مربوط است و شاهد افزايش گسترده دستگاه‌هاي تبلت و اسمارت‌فون متصل به شبكه خواهيم بود.

در سال 2010 سه درصد دستگاه‌هاي متصل به شبكه غير كامپيوتر شخصي بوده‌اند، اما در سال 2015 نزديك به پانزده درصد دستگاه‌هاي متصل به شبكه كامپيوتر نيستند. ترافيك كامپيوترها در اين پنج سال فقط 33 درصد افزايش‌خواهد داشت، در حالي كه ترافيك دستگاه‌هاي تلويزيون، تبلت، اسمارت‌فون و دستگاه‌هاي M2M (ماشين به ماشين) به ترتيب 101، 216، 144 و 258 درصد افزايش خواهد‌يافت.

 اين موضوع مي‌تواند تأثيرات بسيار زيادي در نحوه استفاده از اينترنت و سرويس‌ها و خدماتي كه روي آن‌ ارائه مي‌شود، داشته باشد. اتفاق جالب توجه بعدي در سهم دستگاه‌هاي كابلي و بي‌سيم از اينترنت‌است.


در سال 2015 فقط 46 درصد از ترافيك اينترنت متعلق به دستگاه‌هاي كابلي است و 54 درصد باقي‌مانده دستگاه‌ها بي‌سيم هستند. اين آمار را مقايسه كنيد با 63 درصد ترافيك اينترنت روي دستگاه‌هاي كابلي در سال 2010 و بعد نتيجه‌‌گيري مي‌كنيم كه تعداد دستگاه‌هاي بي‌سيم و همراه بيشتر از تعداد دستگاه‌هاي ثابت خواهند بود.

ويديو روي اينترنت

پيش‌بيني تمام مؤسسه‌هاي تحقيقاتي اين است كه در سال‌هاي آينده پخش جرياني(Stream) و ويديو حجم زيادي از ترافيك اينترنت را به خود اختصاص خواهد داد. اما اجازه دهيد به پيش‌بيني سيسكو در اين‌باره نگاهي داشته باشيم. در سال 2015 در يك ساعت پانصد ميليون نفر فايل‌هايي ويديويي با كيفيت HD را روي اينترنت استريم مي‌كنند.

همچنين در يك ثانيه، يك ميليون دقيقه محتواي ويديو در اينترنت انتقال‌خواهد‌يافت. نكته جالب‌ توجه آن‌كه مجموع ترافيك ويديويي در سال 2015 شامل فايل‌هاي ويديويي، اشتراك‌گذاري، پخش جرياني، P2P و VoD نود درصد كل ترافيك اينترنت را به خود اختصاص خواهد داد.

ويديوي اينترنت روي تلويزيون در سال 2010 هفت درصد بوده، اما در سال 2015 به شانزده درصد خواهد رسيد. ترافيك VoD يا Video-on-Demand برابر سه ميليارد دي‌وي‌دي در هر ماه خواهد بود و از اين تعداد ديسك 77 درصد آن‌ها شامل ويديو با كيفيت HD خواهند بود.

موبايل روي اينترنت

بخش قابل توجه ديگري از اينترنت در سال ‌2015 به ترافيك دستگاه‌هاي موبايل مربوط است. ترافيك انتقال اطلاعات با دستگاه‌هاي موبايل در اينترنت از سال 2010 تا سال 2015 افزايش 92 درصدي خواهد داشت و برابر 6,3  اگزابايت در هر ماه است. در اين ميان، ترافيك موبايل‌هاي عمومي با آدرس IP اختصاصي كه در سال 2010 يك درصد بوده است، بعد از پنج سال به هشت درصد مي‌رسد. 

   

در سال 2015 ترافيك اينترنت به يك زتابايت مي‌رسد.
يعني دقيقاً چند گيگابايت؟چگونه ترافيك اينترنت رشد مي‌كند؟بيشترين ترافيك اينترنت در سال 2015مربوط به ويديو است


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر