مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس
۲۲۱۸۲۸
۱۶ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
۶۹۲۱۰
مراسم غسل تعمید شاهدخت شارلوت، فرزند کیت میدلتون و عروس ملکه بریتانیا، امروز در کلیسای St. Mary Magdalene لندن برگزار گردید و با استقبال شمار زیادی از حامیان خانواده سلطنتی و هم چنین، طرفداران پر و پا قرص لباس‌های کیت میدلتون مواجه شد.

 
 
 
 
برترین ها: شصت و دومین فرزند خانواده سلطنتی انگلیس از سال 1841 میلادی، دیروز مورد غسل تعمید قرار گرفت.

طبق اعلام قبلی کاخ باکینگهام، دیروز مراسم غسل تعمید (christening) شاهدخت شارلوت (Princess Charlotte)، کوچک‌ترین عضو خانواده سلطنتی بریتانیا برگزار شد. به همین مناسبت، شمار زیادی از طرفداران نظام سلطنتی بریتانیا، به نزدیکی محل کلیسای سنت ماری ماگدالن آمدند تا لحظه ورود و خروج این پرنسس کوچولو را نظاره گر باشند. طبق اعلام قبلی، این مراسم چند دقیقه ای به طور خصوصی برگزار شد و از رسانه‌ها برای حضور در داخل مراسم غسل تعمید، ممانعت شده است. این برای نخستین بار در 9 هفته اخیر است که کیت میدلتون، همسر پرنس ویلیام به همراه دو فرزند کوچکشان، در انظار عمومی ظاهر می‌شوند.

مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس
 
(تصویر شماری از علاقمندان خانواده سلطنتی که در بیرون محوطه کلیسا جمع شده بودند)

با وجود ممانعت از حضور رسانه‌ها در مراسم غسل تعمید پرنسس شارلوت، فلاش دوربین‌های حاضر در اطراف کلیسای سنت ماری، همچنان به سمت کیت میدلتون، عروس خوش تیپ و مشهور ملکه انگلیس دوخته شد تا آخرین استایل لباس و کلاه وی، هم چون روال سابق، به بوته بررسی و توجه میلیون‌ها طرفدار وی در سراسر جهان سپرده شود.

 مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس

کیت میدلتون که از وی، به عنوان ملکه مد جهان نام برده می‌شود، از زمان ازدواج با پرنس ویلیام، نوه ملکه انگلیس، به دلیل سادگی و شیک پوشی‌های متنوعش، و هم چنین طرح لباس عروس کاریزماتیکش، به سرعت تبدیل به چهره محبوب در صنعت مد جهان شد. هم اکنون، طرح‌های لباس‌هایی که کیت در مراسم مختلف بر تن می‌کند، در مزون‌ها و سایت‌های مشهور سفارش گیری اینترنتی، به صورت اختصاصی برای مخاطبان، طراحی و دوخته می‌شود.

مراسم غسل تعمید، در حالی برگزار شد که شماری از هواداران نظام سلطنتی، درمقابل اقامتگاه تابستانی ملکه الیزابت، در ساندرینگهام، تجمع کردند تا شاهد تماشای کالسکه شارلوت کوچک، به سمت کلیسا باشند. پرنسس شارلوت، در دوم ماه می سال جاری میلادی در لندن به دنیا آمد و دومین فرزند کیت میدلتون می باشد.

کلیسای سنت ماری، همان کلیسایی بود که پرنسس دایانا فقید، دران غسل تعمید شد. کیت میدلتون از همان کالسکه ای برای حمل شارلوت کوچک استفاده کرد که ملکه الیزابت، برای حمل فرزندانش، Andrew و Edward به سمت کلیسای غسل تعمید، بهره جست.

کیت میدلتون، با کلاه و لباس سراسر سفید، در حالی که کالسکه مشهور خاندان سلطنتی را که حامل پرنس شارلوت بود حرکت می‌داد، در کنار فرزندش جورج و همسرش ویلیام، وارد محوطه کلیسا شدند. جورج، بار دیگر، همان لباس سفید طرح دار و با شلوار کوتاه قرمز رنگ را بر تن داشت.

مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس
 
(تصویری که ساعاتی پیش، کاخ کنزینگتون بر روی توییتر خود منتشر کرد)

(@kensgintonroyal via Twitter)

کت سفید رنگی که دیروز، کیت میدلتون در مراسم غسل تعمید فرزندش بر تن داشت، کار طراح مشهورش Alexander McQueen بود. طرح کلاهش نیز، کار برندی به نام Jane Taylor می باشد. لباس جورج نیز، از Rachel Riley سفارش داده شده بود. لباسی که جورج، در مراسم غسل تعمید خواهرش بر تن داشت، عین همان لباسی بود که پرنس ویلیام، وقتی 2 ساله بود و برای دیدن برادرش هنری به بیمارستان رفته بود، بر تن داشت. این تصویر را، توییتر صفحه خاندان سلطنتی بریتانیا، منتشر کرد.

 
مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس

(سمت راست: پرنس ویلیام، پدر پرنس جورج (1975)- سمت چپ: پرنس جورج (2015))

مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس
 
(تصویر کیت میدلتون و پرنسس شارلوت 3 ماهه جهت غسل تعمید)

ردای کرم رنگی که به دور پرنس شارلوت پیچیده شده است، یک ردای به ارث رسیده از خانواده سلطنتی انگلیس می باشد که از سال 1841 تا کنون، از آن محافظت و در مراسم غسل تعمید کودکان خانواده پادشاهی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ردا، همان جامه ای‌ بود که پرنس دایانا نیز، برای فرزندش استفاده کرد.

 
 مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس

(3تصویر، از مراسم غسل تعمید خانواده سلطنتی که کاخ کنزینگتون دیروز منتشر کرد)

ردای ویکتوریایی اصل و لباس شب ساتن که از سال 1841 در مراسم غسل تعمید خانواده سلطنتی انگلیس مورداستفاده قرار می‌گیرد

مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس

(تصویر از نزدیک – ردای 174 ساله برای غسل تعمید فرزندان خانواده سلطنتی انگلیس)

مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس

(تصویر دیدار احوال پرسی کشیش با پرنس جورج)

Photo: Rebecca English (@RE_DailyMail via Twitter)


 مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس

(تصویر خانواده سلطنتی – ملکه الیزابت و ولیعهد انگلستان به همراه خانواده پرنس ویلیام)

خاندان سلطنتی در مراسم دیروز، لباس‌های رنگارنگی بر تن داشتند. الیزابت دوم، ملکه انگلیس، لباس صورتی بر تن داشت، در حالی که کامیلا Duchess of Cornwall، دومین همسر پرنس چارلز Prince of Wales، لباس آبی سلطنتی را مجدداً با کلاه معروفش ست کرده بود. هری، عموی پرنس شارلوت، به دلیل سفر سه ماهه به آفریقا نتوانست خانواده سلطنتی را در این مراسم غسل تعمید، همراهی کند.

مراسم دیروز، 30 دقیقه به طول انجامید و سپس، حضار برای صرف کیک و چای، به Norfolk، اقامتگاه تابستانی ملکه انگلیس رفتند. در اکتبر 2013 نیز، مراسم غسل تعمید پرنس جورج در کاخ سنت جیمز انگلیس برگزار شد. مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس
(پرنس جورج 3 ماهه در مراسم غسل تعمید با ردای تاریخی خاندان سلطنتی)

کیت دران مراسم، کت و کلاه سراسر کرم رنگ بر تن داشت

سایت متعلق به خاندان سلطنتی بریتانیا princeofwales.gov.uk، در اطلاعیه ای که بر روی پرتال خود منتشر کرد، از شرکت کنندگان در مراسم قدردانی کرد. پیش تر، این پرتال، اسامی دعوت شدگان رسمی این مراسم و همراهانان را، در اختیار رسانه‌ها قرار داد که جالب توجه است.

 مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس
(اطلاعیه سایت خانواده سلطنتی بریتانیا درباره اسامی مهمانان و دعوت شدگان مراسم غسل تعمید)

دعوت از مهمانان خاص برای حضور در مراسم، قبلاً نیز در مراسم غسل تعمید پرنس جورج، جنجال‌هایی را بر پا کرده بود. آن زمان، بنا به درخواست این زوج جوان تنها اقوام بسیار نزدیک به این مراسم دعوت شده‌اند. افرادی چون عمه پرنس ویلیام (تنها دختر ملکه الیزابت) و همسر کوچک‌ترین پسر ملکه در این مراسم حضور پیدا نکردند. موضوعی که، این بار نیز بر اساس اطلاعیه صادر شده توسط سایت خانواده سلطنتی، برخی از افراد شاخص حضور ندارند، اما از پدر و مادر کیت میدلتون برای حضور در مراسم دعوت شده است.

گفتنی است، یک هفته پس از تولد شاهزاده شارلوت در خانواده سلطنتی بریتانیا و در صدر اخبار اروپا قرار گرفتن آن، باری دیگر موضوع نوزادان خانواده سلطنتی مورد توجه قرار گرفته است. در موناکو، شاهزاده آلبرت دوم و همسرش دوقلوهای خود را در کلیسای جامع غسل تعمید دادند. ژاک و گابریلا روز دهم دسامبر سال گذشته میلادی در بیمارستان شاهزاده گریس به دنیا آمدند. مراسم غسل تعمید دوقلوهای خانواده سلطنتی موناکو نیز، با استقبال رسانه‌های مواجه شد که تصاویری از آن در ادامه ارائه شده است.

مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس

مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس

مراسم غسل تعمید نوه ملکه انگلیس +عکس
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1394/04/16
مبان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1394/04/16
اوووه مای گاد
چه دم ودستگاهی دارن اینا .
با حال بود برتر جااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1394/04/16
پرنس ویلیام خیلی خیلی زشته ایییییییی......اما برعکس زنش کیت خوشگله فقط اگه انقدرژ گونه نماله............
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1394/04/17
فک کن شوهرت انقد بور باشه وحشتناکهههههههه....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۱
بیخیال بابا!!!! دراکولاست مگه بدبخت که میگی وحشتناک
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1394/04/18
چه باشکوه....عزیزمممممم
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1394/04/19
پول داشته باشی کچلی ات خیلی بانمکه ، فوش هات همچینین .خلاصه همه چی و همه کس برات دولا راست میشن آرررررره آبجی
پاسخ ها
ss
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۹
اره
اعظم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
کاملا درسته .
گل گفتی داداش.
بیخود یه عمر تو گوشمون خوندن که قانع باشیم و راضی به رضای خدا!
چنان گفتن که انگاری رضایت خدا در نداری و حسرت کشیدنه!!!
یه عمر حرف مفت تو گوشمون خوندن که پول خوشبختی نمیاره و ...
واقعیتهای زندگی امروز میگه که پول هم میتونه خوشبختی بیاره و هم عزت و احترام
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1395/10/23
چ جوی میدین باااو خانما تو همین ایرانم دیدم از این خوشگلتر باشن چی داره مگه انقدر تعریف و تمجید؟چرا ب چشم من معمولی میاد دختره پ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج