مک کین: اوباما بیشتر خواهان توافق است
۲۲۲۵۸۰
۱۹ تير ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
۱۲۶۹۱ 
سناتور جان مک کین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت که دولت اوباما بیش از ایران خواهان حصول یک توافق است.
خبرگزاری ایسنا: جان مک کین، سناتور جمهوری خواه آمریکایی روز پنج شنبه در گفت‌وگو با شبکه ام اس ان بی سی، با انتقاد از سیاست های باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مذاکرات هسته‌ای اش با ایران گفت‌: دولت اوباما به شدت خواهان دستیابی به یک توافق هسته‌ای با ایران است و این امر نشان می‌دهد همزمان که مذاکره کنندگان برای به نتیجه رسیدن این رایزنی ها تلاش می‌کنند امتیازات زیادی رابه ایران داده اند.

سناتور مک کین ادامه داد: تاکنون امتیازات زیادی داده شده است و من حدس می زنم که آن‌ها ( مذاکره کنندگان ) آماده‌اند امتیازات بیشتری هم بدهند چون مشخص است که آمریکا بیشتر خواهان این توافق است.

وی همچنین ابراز نگرانی کرد که یک توافق احتمالی با ایران موجب حذف برنامه هسته‌ای تهران نمی شود و تنها آن را محدود می‌کند و گفت: بنابراین از نظر من حصول یک توافق بد وحشتناک تر از دست نیافتن به توافق است.

این سناتور آمریکایی با تکرار ادعاهای بی اساس غرب علیه ایران گفت: رئیس جمهور اوباما به ما اطمینان داد توافقی که موجب لغو تحریم های ایران بدون تعیین یک شرایط سخت برای این کشور و رژیم بازرسی های محکم باشد و مانع از دستیابی ایران به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای نمی شود را نخواهد پذیرفت.

وی افزود: در حالیکه رئیس جمهور تمام اینها را بر اساس این توهم که به یک توافق منجربه همکاری تهران و واشنگتن در منطقه خاورمیانه می‌شود بنا نهاده است.

بر اساس این گزارش ،‌مذاکرات میان ایران و گروه 1+5‌هم اکنون با هدف دستیابی به یک توافق جامع که محدودیت برنامه هسته‌ای ایران در ازاء لغو تحریم های این کشور را در پی خواهد داشت در پایتخت اتریش در جریان است.

آمریکا و غرب در حالی ایران را به تلاش برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای متهم می‌کنند که مقامات ایرانی همواره تاکید می‌کند فعالیت های هسته‌ای کشورمان ماهیت کاملا صلح‌آمیز دارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج