چهره های گیاهخوار؛ از تتلو تا جواد رضویان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۲۶۲۲۱
۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۹
۳۶۹۶۸
بوعلی سینا، پزشك شهیر ایرانی یكی از اولین «آدم‌معروف»‌هایی است كه به خاطر صحت و سلامتی، «گیاهخواری» را انتخاب كرد و آن را تبلیغ هم می‌كرد.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: داستان ابوعلی سینا و قصابِ پرخور را شنیده‌اید؟ همان قصابی كه به خاطر افراط در گوشتخواری و چربی‌خواری سكته كرد  و بوعلی سینا چند دقیقه قبل از اینكه دفن شود قلبش را به كار انداخت و او را به زندگی برگرداند. بوعلی سینا، پزشك شهیر ایرانی یكی از اولین «آدم‌معروف»‌هایی است كه به خاطر صحت و سلامتی، «گیاهخواری» را انتخاب كرد و آن را تبلیغ هم می‌كرد.  شاید به خاطر مشاهدات و تجربه‌هایی مثل ماجرای قصاب این تصمیم را گرفته بود. 

اگر در آن روزها گیاهخواری پدیده‌ای عجیب و غریب و كمیاب به حساب می‌آمد، اما در این زمانه هر روز فراگیر‌تر می‌شود و «آدم معروف»‌های امروزی هم آن را به عنوان بخشی از سبك زندگی شخصی انتخاب می‌كنند؛ مثل امیر تتلو كه در صفحه اینستاگرام خود، بارها تبلیغ این رفتار غذایی را كرده و بشارت و انذاری به راه انداخته كه بیا و ببین.  تتلو به تنهایی این ظرفیت را دارد كه موضوع هر بارِ پیشخوان را تعیین كند. حالا كه سوزن او روی گیاهخواری گیر كرده، بهترین زمان است تا این رفتار غذایی و علاقه و تنفر آدم‌های معروف به آن، سوژه و بهانه پیشخوان باشد.

همه چهره‌هایی كه سبك خورد و خوراك‌شان را تغییر دادند

تتلو مثل سهراب سپهری

نگاه به بازوهای ورزیده و خالكوبی‌های عجیب و غریب روی دست و پایش نكنید. تتلو یكی از مهربان‌ترین قلب‌ها و لطیف‌ترین روح‌ها را دارد. در تتلو یك سهراب سپهری زندگی می‌كند كه شاید بعضی وقت‌ها شعرهای درست و درمانی نسازد یا كوك نخواند، اما او را در برابر محیط زیست و موجودات، لطیف و آسیب‌پذیر كرده است؛ طوری که دلش برای همه می‌سوزد و غصه می‌خورد. از فوتبالیست بگیر تا گوساله و … همه را دوست دارد و سعی می‌كند از آنها نگه داری کرده،  مشكل‌شان را حل كند. این سهراب سپهری درون تتلو یك جایی بیشتر دست به خودنمایی زده و آن هم گیاهخواری است. تتلو چندی پیش با انتشار عكسی از یك گوساله حمایت خود را از حیوانات و البته گیاهخواری اعلام كرد و روی عكس نوشته بود:

«گوشت گوساله می‌خورید؟ هیچ اندیشیده اید چیزی كه به آن گوشت گوساله می‌گویید، در حقیقت گوشت یك بچه كوچك است كه از مادرش جدا شده و در ترس و وحشت كشته شده است تا عضلات نحیفش خوراك یك وعده شما باشد. به آگاهی پشت نكنید و هم‌اكنون تصمیم بگیرید و گیاهخوار شوید.»

این پایان تبلیغات او برای گیاهخواری نبود و تصویری از نان بربری، قارچ‌خواری و ذرت خواری‌اش را در اینستاگرام منتشر كرد و درحالی که می‌خواست اشتها و رضایت خود را از این داستان نشان بدهد، نوشت:  «كی گفته ما گیاهخوارها ضعیفیم؟!؟ خیلی هم قوی هستیم!! برم تو زمین فوتبال می‌فهمین چی میگم!!!»

تتلو قبل‌ترها نشان داده بود كه یك علی دایی درون هم دارد و عشق فوتبال است. سهراب سپهری گیاهخوار هم كه تازه كشف شده و این امیدواری وجود دارد، به زودی صادق هدایت درون او هم شكوفا شود و شروع به نوشتن جلد دوم « فوائد گیاهخواری» كند؛ پس منتظر بمانید.

چاووشی؛ خسته گیاهخوار

محسن چاووشی یكی از خسته‌ترین آدم‌هایی است كه از بدو تاریخ تا به امروز ‌زاده شده است؛ از آن خسته‌های خوب و به قول خودش « خسته و حیران».

این آدم خسته و حیران خیلی تلاش نمی‌كند عادت‌ها، رفتارها و علایقش را توی بوق كند. یك كنج و گوشه‌ای برای خود تعریف كرده و هر از گاهی از آن بیرون می‌آید و شعر و ترانه‌ای می‌خواند و باز به همان كنج برمی‌‌گردد. این آرامش و پاسخ ندادن و وارد دعوا نشدن‌ها از دیدگاه خودش به یك چیز برمی‌گردد؛ « گیاهخواری».  او باور دارد خوردن گوشت حیوانی كه در ترس و اضطراب و عصبیت كشته می‌شود، نمی‌تواند آدم را به آرامش برساند. معمولا نیمه‌شب‌ها روی آهنگ‌هایش كار می‌كند و مجبور است غذای این شبكاری را هم خودش تهیه كند. سوپ‌های خوشمزه‌ای درست می‌كند كه البته از خالق این همه اثر خوب، چیز عجیب و بعیدی نیست.

اگر عكس‌های یك سال قبل او را با عكس‌های یكی، دو ماه اخیر مقایسه كنید، می‌بینید كه این گیاهخواری باعث كاهش وزن او هم شده است. محسن چاووشی آدم با اراده‌ای است و می‌تواند با برگزاری كنسرت‌های عجیب و غریب، سلطان موسیقی پاپ هم باشد؛ منتها خسته است؛ می‌فهمید؟ خسته است. نمود این اراده در همین گیاهخواری است.  محسن چاووشی را دست كم نگیرید. او آنقدر محبوب و تواناست كه بتواند با چشم بر هم زدنی طرفداران خود را گیاهخوار كند.  اما آنقدر خسته و حیران هست كه نخواهد سبك زندگی‌اش را به كسی قالب كند.

جواد رضویان؛ گیاهخوار مظلوم

« زهتاب »، مالك بیمارستان « در حاشیه » با آن حجم از دریدگی و وقاحت و كلاهبرداری، در پشت صحنه یك آدم مظلوم و بی‌آزار است. حتی زحمت غذاهای مخصوص گیاهخواری را هم به تیم آشپزی نمی‌دهد و از منزل غذا می‌آورد.  جواد رضویان با همین دو پاره استخوانی هم كه دارد، گیاهخواری پیشه كرده و به فكر سلامتی است. جواد رضویان به تنهایی این نظریه را كه گیاهخواری آدم‌ها را ضعیف می‌كند، باطل كرده است. اگر این طور بود، الان جواد رضویانی وجود نداشت كه همه چیز «باس ماس» او باشد.

فرهاد آئیش و مائده طهماسبی مجبور به گیاهخواری شدند

یك بوی بد فرهاد آئیش را گیاهخوار كرد. یك روز كه فرهاد آئیش و مائده طهماسبی به رستوران رفته بودند، مقداری از كباب كوبیده‌ای كه سفارش داده بودند، اضافه آمد و آن را در ظرف یك‌بار مصرف گذاشتند و با خود به داخل ماشین بردند. بعد از ناهار كه برای كاری از ماشین بیرون رفته بودند و پس از مدتی برگشتند فاجعه اتفاق افتاده بود و بوی بد و وحشتناكی ماشین را پر كرده بود. فرهاد آئیش و مائده طهماسبی همان‌جا تصمیم گرفتند گیاهخوار شوند؛ اتفاقی كه شاید برای خیلی از ما افتاده باشد، اما ما را مجاب به گیاهخواری نكرده است. البته لذت كبابخواری آنقدر هست كه نتوان به راحتی گیاهخوار شد. 
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:2
Iran (Islamic Republic of)
11:02 - 1394/05/03
تو را به جددتون حالمون دیگه بهم خورد از بس روزی ده تا مطلب در مورد تللو نوشتین.اسم سایتتونو بزارین تتلوها بجای برترین ها.
Iran (Islamic Republic of)
11:27 - 1394/05/03
باز به یه بهانه ای اسم این آدم رو آوردیناااااا

حواسمون بود...
Iran (Islamic Republic of)
11:31 - 1394/05/03
اگر به خاطر بیماری یا مشکلی انسان گوشت نخورد معقول است وگرنه هیج توصیه دینی در مورد خوردن گوشت نیست اتفاقا به عکس کسیکه 40روز گوشت نخورد روی اخلاقش اثر میگذارد
پاسخ ها
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
چراتوصیه شده که شکم خودراقبرستان حیوانات نکنیم
Iran (Islamic Republic of)
12:49 - 1394/05/03
خواهش میکنم این شخص رابه اسطوره هانچسبونیدسهراب سپهری وصادق هدایت کجااین ادم کجا.هرکسی گیاه خوارادم درست وحسابی نیست که لطفااین جورادمهارواسطوره نکنید
Iran (Islamic Republic of)
14:16 - 1394/05/03
خوشم میادوقتی که از محسن چاوشی تعریف میکنید
Iran (Islamic Republic of)
15:05 - 1394/05/03
حتی پیامبر*ص*هم سفارش به خوردن گوشت قرمز کردن فرمودن که این خوردنی باعث افزایش در بینایی چشم میگردد خدایش چرا گیاهخواری رو میخواین ترویج کنین؟؟؟؟ هرچند تو این گرونی بازارمصرف گوشت خیلی پایین اومده اگه مسئولین دولتی چند وقت دیگه یه آمار بگیرن متوجه میشن که خیلی از مردم دچار فقرآهن شدن اونوقته که فرهنگ گیاهخواری رو سرکوب بکنن!!!!
پاسخ ها
مریم
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
دایی من ده ساله گیاه خواره.اهن خونش چهار برابر نرماله.همیشه در حال خون دادنه.اجیل زیاد مصرف میکنه بجای گوشت.اما من با اینگه گیاهخولر نیستم همیشه کم خونی دارم.از نوع فقر اهن.اطلاعات اشتباه بهم ندین
Iran (Islamic Republic of)
15:33 - 1394/05/03
پیامبر گفته اگه کسی تا چهل روز گوشت نخورد،بر او واجب است که پول قرض کند و گوشت بخرد و بخورد.منظورشون کسانی بودند که مشکل مالی دارند.
Iran (Islamic Republic of)
15:53 - 1394/05/03
من که یه روز غذام گوشتی نباشه میـــــــــــــــــــــــــــــــمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیرم ....جوجه کباب و خدایی بو میکنم مستم میکنه
Iran (Islamic Republic of)
17:06 - 1394/05/03
پروتین یکی از چهارگروه غذایی و منبع اصلی تقویت بدن و جایگزینی هم نداره که قطعا مثل دیگر گروه های غذایی نباید زیاده روی کرد .
به اندازه کافی حرفهای چرت هست و خیلی از پزشکان تغذیه روش های بسیار غیر علمی و عجیب غریب رو ترویج میدن که بدن دچار کمبود ویتامین ها میشه.!!!!
من از مراجعین قدیمی مرحوم دکتر کیمیاگر بودم که تو درجه علمی و تخصص و از همه مهم تر که تو این وضعیت کسی به پزشکی رو دوست داشته باشه و از دست دادن همچین شخصیتی ناراحتم واقعا فقط نشانه تعهد وادب بخصوص و وجدان کاری یک پزشک می تونه باشه که بعد مرگش ایشون با مطالعه متوجه شدم چقدر شخصیت علمی در سطح بین المللی بودن. ایشون همیشه این روش ها رو جزو رژیم غذایی بد می دونست.
Iran (Islamic Republic of)
11:15 - 1394/05/04
واقعا با اين دست خبراهاتون داريد برترين هارو در حد يك مجله زرد پايين مياريد....
Iran (Islamic Republic of)
20:48 - 1398/08/21
عاشقتم تتلو
نمیدونم چجور آدمی هستی ولی همین ک گیاهخواری نشون میده ک قلب مهربونی داری عزیزمدوست دارم عزیزم

منم گیاهخوار هستم همه آهنگاتم دوست دارم
دوست دارم ی شعر جدا فقط برای گیاهخواری بنویسی
میدونم ک خوب مینویسی پس بنویس فداتشم
Iran (Islamic Republic of)
22:03 - 1399/01/16
منم گیاهخوارم به نظر من امیر تتلو راست میگه ما وقتی یه حیوونو میکشیم تا بخوریمش انرژی منفی جذب خودمون میکنیم
به نظر من تتلو خیلیم آدم خوبیه منم طرفدارشم همه آهنگاشم گوش میدم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر