مثل آب خوردن شوهر خوب پیدا كنید!
۲۲۷۳۳۳
۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
۶۹۵۷۵
مگر ازدواج هم می‌تواند آسان باشد؟ آن هم به آسانی آب خوردن؟!
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - شیرین کرمی: مگر ازدواج هم می‌تواند آسان باشد؟ آن هم به آسانی آب خوردن؟! تیتر، ازدواج مثل آب خوردن آسان است، عنوان كتابی از دكتر آناهیتا چشمه‌علایی است؛ عنوانی كه سبب می‌شود شما به عنوان یك دختر مجرد جلوی كتابفروشی میخكوب شوید و به فكر فرو روید که  چطور می توانید به راحتی ازدواج کنید ما هم به بهانه همین كتاب سراغ او رفتیم. دكتر چشمه‌علایی می‌گوید باور دارم كه اگر جوان‌ها بعضی از مهارت‌های لازم را كسب كنند و موانع ذهنی نادرست را كنار بگذارند، به آسانی ازدواج خواهند كرد. او به شما می‌گوید چطور موانع نامناسب ذهنی را شناسایی كرده و آنها را از بین ببرید. اگر از ازدواج در ذهن‌تان یك غول نسازید و موانع ذهنی‌تان را كنار بگذارید، ازدواج هم می‌تواند آسان باشد.

دلشكسته نشوید

دل باختن‌های زیاد و به وفور اشتباه است. همه شما در اطراف‌تان آدم‌های مختلفی وجود داشته و دارد. پس با آدم‌های زیادی برخورد داشته‌اید. چه در محل كار، چه در محل تحصیل، در جامعه و. . . .

پس دیگر یك دختر ۱۴ ساله یا یك پسر نوجوان چند دهه پیش نیستید كه به یكباره و با دیدن فرد جدیدی كه با معیار‌های‌تان همخوانی دارد، دل ببازید. مقایسه كردن موقعیت‌های حال حاضرتان با ارتباط‌های قبلی یا حتی مواردی تخیلی كه در فیلم‌ها دیده‌اید هم اشتباه است. گاهی صبر كردن برای رسیدن به یك فرد مناسب‌تر هم درست نیست. به هر حال از فرد مورد نظر شما جذاب‌تر و ایده‌آل‌تر هم وجود دارد. مگر اینكه بخواهید در این نا آگاهی بمانید و مدام صبر كنید‍‍!

اگر قصد دارید مجرد نمانید، این گفت‌وگو را بخوانید

 مقایسه كردن را كنار بگذارید

به مورد‌ها و موقعیت‌هایی كه برای‌تان پیش می‌آید، بهتر فكر كنید. وقتی جوان‌تر هستید به این فكر می‌كنید كه موقعیت‌های دیگری هم برای‌تان پیش می‌آید، پس آنهایی كه در دسترس هستند را نادیده می‌گیرید. از این رو شاید در 35 سالگی به این نتیجه برسید كه در طول زندگی دو، سه بار واقعا از فردی خوش‌تان آمده است! بنابراین اشتباه است كه به موردهایی كه در حال حاضر و در دسترس‌تان است، توجهی نكنید. مدام همه را در ذهن‌تان با هم مقایسه نكنید. یك بار هم لطفا با دقت نگاهی به خودتان در آینه بیندازید. فقط هم نه از بعد ظاهری. . . .

شناسایی موانع ذهنی ازدواج

بخشی‌ از این موانع كاملا شخصی است چون ممكن است كسی در خانواده‌ای بزرگ شده كه ناسازگاری‌هایی در خانواده از پدر و مادر دیده یا یك ازدواج نا‌موفق برای خواهر یا برادر در خانواده وجود داشته كه در ناخودآگاهش ارزش‌هایی متضاد با ازدواج به وجود آمده است. این برنامه‌ها شخصی است، باید شناسایی و درمان شود. مثلا اینكه اگر مادر خانواده مدام مواردی مثل این جمله را تكرار می‌كرده كه چون ازدواج كردم نتوانستم درس بخوانم یا ازدواج كردن مانع رسیدن به آرزو‌هایم شد. همه این موارد باعث می‌شود باورهای اشتباه بسیاری در سن زیر پنج سالگی شكل بگیرد. مسلما آن دختر یا پسر از سن پایین با باورهای اشتباهی رشد می‌كند.

الان شاید یك فرد 30 ساله باشید اما به واسطه باورهایی كه در سن كمتر از پنج سالگی برای‌تان به وجود آمده، نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید. بنابراین با‌‌‌ همان باور‌ها ذهن‌تان كنترل می‌شود و فرمان صادر می‌كند. راه‌حل درست این است كه صادقانه با این باورهای اشتباه روبه‌رو شوید. به این فكر كنید كه این افكار دیگر پوسیده و تاریخ مصرف گذشته شده است.

آیا هنوز هم ۱۴ ساله هستید؟!

فردی برای مشاوره به من مراجعه كرد. مشكل او این بود كه در مواجهه با هر مردی هر چند برای یك گفت‌وگوی ساده برخوردی تند و ناشایست از خود نشان می‌داد. مدام می‌خواست دعوا راه بیندازد. به او گفتم گفت‌وگوی شما را در همایش با مردی كه به شما مراجعه كرد، دیدم. سوال آن مرد كاملا علمی بود. یك مزاحم خیابانی كه نبود‍‍! ولی شما باز هم خشن برخورد كردید. او در ‌‌نهایت تصویری از دوره نوجوانی‌اش را به خاطر آورد و برایم گفت: «زمانی كه ۱۴ ساله بودم از مردی كه در حال گفت‌وگو با من بود برخوردی ناشایست دیدم.» به او گفتم: «باشد اما آیا هنوز هم شما ۱۴ ساله هستید؟»

چطور زشت به نظر می‌رسید؟

ترس از تنها ماندن، ترس از مورد پسند واقع نشدن، ترس از پیر شدن، ترس از ازدواج نكردن، همه این افكار یك فرد را نا‌زیبا جلوه می‌دهد و جذابیت او را پایین می‌آورد چون این احساس باعث می‌شود شما مدام به یك نفر گیر بدهید و اصطلاحا آویزانش شوید. خرج‌ كردن و هدیه‌های سنگین خریدن برای یك مرد باعث جذاب شدن شما نمی‌شود و این موضوع گذرا است. همیشه به این فكر كنید كه یك نفر در دنیا هست كه شما را عاشقانه دوست دارد. همین داشتن شجاعت و اعتماد به نفس است كه آدم‌ها را به سمت شما جذب می‌كند.

كمی به ظاهرتان اهمیت دهید‍

منظور از آراسته بودن، جلف بودن یا داشتن آرایش تند و زننده نیست. درست است كه آرایش زیاد آدم‌های زیادی را جذب شما می‌كند اما نه هر مرد محترم و خانواده دوستی را. برای اینكه جذاب به نظر برسید باید كیفیت‌های زنانه را در خودتان تقویت كنید. لطیف باشید. لبخند بزنید، اجتماعی باشید. البته قرار نیست هر فردی كه برون‌گرا و اجتماعی است نسبت به یك فرد درون گرا ازدواج بهتری داشته باشد. درون‌گرا‌ها می‌توانند ازدواج‌های بسیار خوبی داشته باشند، در عین حال خیلی هم بگو و بخندی نباشند. از قالب ناامیدی بیرون بیایید.

لطفا كمی بیشتر دیده شوید‍!

متاسفانه هنوز هم دخترهایی در جامعه داریم كه در گوشه خانه كنج عزلت گزیده‌اند. تمام پسرهای فامیل و در و همسایه یك بار برای خواستگاری از این دختر‌ها پیشقدم شده‌اند و مورد پسند قرار نگرفته‌اند. به نظر شما آن دختری كه گوشه خانه است، شانسی برای ازدواج دارد؟ مسلما خیر. باید در جامعه دیده شود. حتما این مثال را شنیده‌اید كه فردی شب و روز دعا می‌كرد كه بلیت بخت‌آزمایی برنده شود. یك روز ندایی آمد و به او گفت عزیز من ‍! شما اول یك بلیت تهیه كن بعد آنقدر دعا و نذر و نیاز كن ‍! پس باید در جامعه دیده شوید. با حضور در كلاس‌های مختلف، رفتن به ‌مهمانی، گسترده كردن شبكه ارتباطی‌تان و... . زمانی كه موانع ذهنی را كنار بگذارید ازدواج مثل آب خوردن آسان می‌شود چون در ناخودآگاه اثر می‌گذارد و دو نفر به راحتی جذب هم می‌شوند.

در مورد خواستگارتان پیشداوری نكنید

 در جلسات خواستگاری سنتی جبهه نگیرید. قضاوت نكنید. دلهره نداشته باشید. بالاخره باید یك نفر را ببینید كه بفهمید از او خوش‌تان می‌آید یا نه. اگر خواستگاری سنتی را آنقدر بزرگ نكنید و فكر نكنید با یك جلسه خواستگاری مجبور به ازدواج هستید راحت‌تر با این موضوع كنار می‌آیید. جلسه خواستگاری صرفا یك جلسه ‌مهمانی رسمی است كه دو نفر قرار است بیشتر با هم آشنا شوند. از قبل این سد ذهنی را برای خودتان به وجود نیاورید كه چطور می‌شود از یك خواستگار سنتی خوش‌تان بیاید. قرار نیست عشق در لحظه اتفاق بیفتد. عشق ممكن است با ملایمت و شناخت اتفاق بیفتد. قضاوت چه مثبت و چه منفی در مورد كسی كه تا به حال ندیده‌اید آزار‌دهنده است. همچون یك كاغذ سفید با خواستگارتان برخورد كنید.

فهرست  جادو ‍!


زمانی كه با كسی آشنا می‌شوید درمدت دو، سه ماه اول بررسی كنید، ببینید فرد مورد نظر شما چند درصد از خواسته‌های شما را دارد؟ معمولا بالای ۷۰ درصد عالی است. واقعا هم می‌توان این فهرست را با عدد و رقم دربیاورید. درست است كه مهربانی كیفی است و قابل اندازه‌گیری نیست اما اگر نا‌مهربان بودن را یک و با محبت بودن را عدد پنج در نظر بگیرید، بالاخره خواستگار شما باید یك جایی آن وسط‌ها عددی را كسب كند. صادقانه هم عدد تعیین كنید. شاید خواستگار شما در مواردی كه بسیار برای شما مهم است از عدد صد، عددی معادل ۲۰ را كسب كند. خب مسلما این فرد مناسب شما نیست.

به دنبال یك رابطه هدفمند هستید؟

گاهی دختران به دلیل اینكه آمادگی برای ازدواج دارند، محتاطانه‌تر از قبل عمل می‌كنند و در شروع یك رابطه سریع عنوان می‌كنند كه: «ببین من سنم اجازه نمیده كه وارد هر رابطه‌ای بشوم و به دنبال یك رابطه هدفمند هستم!» هرگز از روز اول به یك مرد نگویید كه من قصدم ازدواج است. حتی اگر نیت شما ازدواج است نگویید ما با هم یك رابطه هدفمند را شروع كنیم‍‍! حتی مستقیم مطرح كردن به مردی هم كه نیتش ازدواج است، صحیح نیست. خانم‌ها از‌‌‌ همان ابتدای معاشرت‌ها به فكر ازدواج هستند. مرد را در قالب پدر فرزندشان و شوهرشان می‌پندارند اما مرد‌ها این‌گونه فكر نمی‌كنند. آنها فكر می‌كنند این خانم فقط شوهر می‌خواهد‍‍! وجود من به عنوان یك انسان برایش مهم نیست.

آن مرد پیش خودش فكر می‌كند این دختر فقط می‌خواهد ازدواج كند. اصلا نمی‌خواهد من را كشف كند. دختر باید یك رابطه را هدفمند پیش ببرد ولی نه با بیان مستقیم. چرا؟ فرض كنید یك آقا در جلسه اول خواستگاری به شما بگوید نیت من از ازدواج بر طرف كردن نیازهای جنسی‌ام است. چه رفتار ناشایستی است! البته مرد‌ها خودشان می‌دانند بسیاری از دختر‌ها نیت‌شان ازدواج است. با این وجود می‌توانید یك معاشرت هدفمند را به‌طور نامحسوس و نه به شكلی مستقیم به سمت ازدواج سوق دهید.

اگر حال‌تان خوب نیست، ازدواج نكنید

ازدواج همه چیز نیست اما در خوشبختی و سعادت انسان بسیار تاثیرگذار است. كسی كه قصد دارد ازدواج كند اول از همه باید حالش با خودش خوب باشد و خودش را دوست داشته باشد. در غیر این صورت بهتر است ازدواج نكند. ازدواج دو ستون می‌خواهد كه یك سقف را استوار نگه دارد. نمی‌شود از یك ستون خراب انتظار یك سقف مستحكم را داشت. با ازدواج قرار نیست هدفمند یا خوشبخت شوید در صورتی كه قبل از آن نبوده‌اید‍‍! ازدواج جنبه‌های مختلفی دارد. ظاهر، شغل، جهان بینی، تفریحات، نوع رفتار، سطح اجتماعی وخانوادگی و. . . دو فهرست بنویسید. فهرست اول معیارهای شما از انتخاب همسر. فهرست دوم ویژگی‌های خودتان.

بعد این دو فهرست را كنار هم قرار دهید و بسنجید كه آیا واقعا این دو نفر مناسب هم هستند؟ خودتان حاضر بودید با خودتون ازدواج كنید؟‍! اگر اشكالی در خودتان می‌بینید آن را رفع كنید. اگر هم ایده‌آل شما ۲۰۰ قدم از شما جلوتر است، احتمال و شانس شما برای رسیدن به آن فرد كم می‌شود؛ پس واقع بین باشید.
برچسب ها:
انتشار یافته: 61
در انتظار بررسی:10
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1394/05/05
تیترتون اصلا جالب نیست!
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1394/05/05
هر چی مادرم بهم یاد داده بود و توی صدا و سیما و مدرسه یادمون داده بودن که زیر و رو کردید!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
:)
جالب بوداااااا
-
19:08 - 1394/05/05
خیلی درست بود حرفاش
پاسخ ها
باران
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
نه باب
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1394/05/05
البته بیراههمم نیست در مورده افزایش کیفیت اقایون جامعه حالا از هر لحاظ ظاهری. تحصیلی . مالی و ... هم کمی مطلب بزارید ... این نکات به صورت عام و کلی درسته. ولی تو جامعه ما متاسفانه سرعت پیشرفت خانما از هر جهتی داره خیلی بیشتر از اقایون میشه و این مشکل با این توصیه های درست نمیشه ...
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1394/05/06
مطلب جالبی بود خصوصا قسمتی که میگه: به دنبال یك رابطه هدفمند هستید؟
مشکل من همینه! وقتی می فهمم پسری قصد ازدواج با من را دارد اما مدام این دست اون دست میکنه و معطل میکنه اعصابم خورد میشه! دست خودمم نیست احساس میکنم منو بخاطر دوستی میخواد واسه همین سریع جبهه میگیرم و بهش دقیقا همین حرفیو میزنم که اینجا گفته شده! که من سنم اجازه نمیده....فکر میکنم الان متوجه اشتباهم شدم:((( باید این اخلاقمو اصلاح کنم
ممنون مجله جان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
مگه چند تا دوس داری ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
به داستانت ادامه میدادی ببینیم بعدش چی شد؟
sara
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
عزیزم دقیقا وقتی این دست اون دست میکنه یعنی قصدش ازدواج نیست.شما کارت درسته
جواد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
مردی که دنبال ازدواج باشه این دست اون دست نمیکنه خانم عزیز
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1394/05/06
سلام برترین های عزیز و خوب و فعال
خیلی مطلب خوبی بود جز تیترش که توهین بود
....
کاشکی این واقعیتم در نظر بگیرید که آقایون با حرفای رویایی و قشنگ میان جلو اما سریع میخوان به بدنت نزدیک بشن و ...
چطور میتونیم چند ماه با یه آق صحبت کنیم و بیرون بریم و منتظر خواستگاری باشیم
در صورتیکه اونها دیدشون به زن فقط برای س ک س ه
آرایش نمیکنم و ساپورت هم نمیپوشم و ساده و آراسته میام بیرون اما از دست مردای هوس باز خسته شدم
هیشکی دنبال ازدواج نیست متاسفانه که ما این فنون رو به کار ببندیم
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1394/05/07
وقتی اومدم پاسخ ها به جوابمو خوندم خندم گرفت!
چند تا دوست دارم؟؟؟ متوجه نشدم من انقد بد حرف زدم که شما فک کردی من اهل دوستی و این روابطم؟؟ نه کاربر محترم اون موقع که وقت این کارها رو داشتیم اهلش نبودیم الان که دیگه نه وقتشو داریم نه حوصلشو و نه موقعیتمون به ما اجازه میده و همچین کار جالبی هم نیست بخوایم وقتای با ارزشمونو واسه ادمای بی ارزش بذاریم....باید بدونید هنوزم هستن دخترایی که تونستن بدون دوست پسر به زندگی خودشون ادامه بدن...
داستان؟ اینکه حرفام طولانی شد یعنی داستان؟
خب باید بگم به سن من که رسیدین متوجه پاسخ سوالاتتون هم میشید...
سارای عزیز شاید اونچیزی که تو ذهن شما باشه درست تر باشه اما تجربه 30 و خوردی ساله من به من نشون داده حرف مجله درستتره..حتی قشرهای مذهبی هم همین روال را پیش کشیدن..
واسه ازدواج هایی که دختر و پسر با هم اشنا میشن مثل توی محیط کار و تو محیط دانشگاه این مورد صدق میکنه...چیزی که بارها برای من اتفاق افتاد..
روزگار بروفق مرادتان
یا علی
پاسخ ها
سنا
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
دقیقا. من هم شرایط الانم مث شماست.از نظر من هم مطالب خیلی جالب بود
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1394/05/07
یک کم مطالعه یا تحقیق کنید .بابا تیتر این متن از کتاب یک خانم پزشک ایرانی که تمام عمرش رو تا 42 سالگی صرف حرفه خودش کرده شده و تصمیم به نوشتن این کتاب کرده که تمامش از روی تجربه و واقعیت هست و طبق این اصول خودش ازدواج کرده و برای دختران این کتاب رو نوشته تا اونها این اشتباهات رو نکنن و اون هایی که طبق اصول کتاب عمل کردن بعد مدتی ازدواج کردن. لطفا متن و چکیده مفید این کتاب رو در دست مخاطبان بزارید چون وقت و حوصله مطالعه کم. اخه از بس سلفی گرفتن و سلفی دیدن و دور دور کردن و دیدن قشر هنرمند !!! جامعه از نون شب واجب تر شده.
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1394/05/12
سلام
من این مطالب را اغلب در سایتهای دیگر مانند دکتر شیری خوانده بودم و بسیار مهم و کاربردی هستند ولی اون بخش رابطه هدفمند را بنظرم باید همون اول گفت تا خوب و بد از هم جدا بشن .. کما اینکه تو خواستگاری سنتی هم همون اول مشخصه ..

وقتی که اینطوری میگی خیلیا خودشون نیت خودشون را میگن یا میزارن میرن بعضیا هم تازه خوششون میاد و میمونند فقط ممکنه بعضیا به دروغ بگن نیتشون ازدواجه که باید مراقب بود ..
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/07/21
من خیلی تنهام وکل خانوادم فوت کردن همدمم باش وزنگ بزن همه جوره بهت میرسم 09106289351
پاسخ ها
ب
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
خدا بهت شفا بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
چراازدواج نمی کنی؟؟
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سلام مجردی
بدون نام
United States
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۸
سلام
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1397/09/02
بعضی پسرها عرضه ندارند پا پیش بذارن بیان خواستگاری فقط بلدن ادا عاشقا دربیارن دختر با اینکه میدونه پسر دوستش داره منتظرش می مونه ممکنه خواستگاراشو به خاطر عشقش رد کنه ولی کاش پسرا بدونن وقتی عاشق دختری میشن براش زحمت بکشند به پاش واستن به دختره بگن عاشقش هستن منتظر نزارن دختر را.
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1397/09/12
من واقعا برای کشورم متاسفم که جوونهاش داریم از دست میریم.من ۳۲سالمه و دکترا و مجرد.چرا تو جامعه من درس خوندن ارزش نداره ؟چراااااااا؟خسته شدم از بیست گرفتنهای بی نتیجه.البته نتیجش این بود ک حریصتر بشیم برا مقاطع بالا و خواستگارای پایینتر از خودمونو رد کردن.
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1397/10/22
برو ب خودت برس والا دختریم بدبخت کنی بره مثل خودت ؟
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1397/10/22
سلام دختری هستم مجرد 43ساله از تهران متدین با ایمان . قصد ازدواج با پسری مجرد همسن یا بزرگتر از تهران . یا زندگی در تهران . سالم و اهل نماز .با وضعیت کار و زندگی مناسب . تشکر
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1397/12/03
امید وارم زندگی خوبی داشته باشین
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1397/12/03
امید وارم زندگی خوبی داشته باشین
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1397/12/03
دختری هستم ۳۰ساله محجبه نمازخوان بیکاربدونخواستگار
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
با من ازدواج میکنی
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1397/12/03
دختری هستم ۳۰ساله محجبه نمازخوان بیکاربدونخواستگار
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/12/10
خدا بخت همه تونو وا کنه
پاسخ ها
رویا
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
الهی امین
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1397/12/24
امیدوارم دختر پسرا خوشبخت بشن ... و عاقبت به خیر شن همین
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1398/01/15
من خیلی تنهام قصد کردم ازدواج کنم اگر کسی هست زنگ بزنه۰۹۱۷۲۵۳۸۰۶۸
پاسخ ها
یک دختر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
چرا خودتون پیدا نمی کنید
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1398/01/30
سلام من شوهرم فوت کرده وقصدازدواج دارم
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1398/02/05
باسلام یه مهندس عمران ۲۷ تا ۳۲ مجرد ساکن تهران که بتواند یه شرکت ساختمانی راتاسیس ومدیریت کند نیازمندیم لطفا فقط یه کم فکر کنید وبا خودتون صادق باشید اگر انسان منصف ودرستکار هستید شماره تلفن بذارید
پاسخ ها
بنیامین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
شرایط شمارو دارم برا ازدواج
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1398/02/07
سلام به همگی من همه این موارد را رعایت می کنم ولی هیچ خواستگار مناسبی برام نمیاد ۵۸ هستم مذهبی همشون یا بچه دارند یا عقاید مذهبی شون به من نمی خوره یا وضع مالی شون خوب نیست به این نتیجه رسیدم ازدواج خوب ولی گاهی اوقات قسمت بعضی ها نیست گاهی اوقات عاقبت به خیری تو ازدواج نکردن البته گناهم نباید کرد شاکر نعمت های دیگه خدا باید باشیم
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/02/15
قصد دارم دختری۱۹ساله
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/02/19
سلام به همگی اتفاقاً منم ۵۸ هستم ومذهبی خواستگارهام عین خواستگار های شما کاربر عزیز اول خیلی ناراحت بودم ولی الان به همین نتیجه رسیدم که بایدشاکر نعمت های خدا باشم واز خدا صبر به خوام گاهی اوقات عاقبت به خیری تو ازدواج نکردن
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1398/02/25
من همه چیم خوبه ولی خواستگارام از خودم پایین ترن
پاسخ ها
هادی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
از چه نظر تو از خواستگارهایت سر تری بعدش هم چه لزومی دارد که پسری از تو بالاتر بیاید خواستگاری ؟
Iran, Islamic Republic of
02:07 - 1398/02/27
سلام دوستان منم 30 ساله شدم ولی اینو به همتون میگم فقط به خدا توکل کنید.
Romania
17:15 - 1398/05/11
منم سى سالمه خاستكار ندارم
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1398/05/12
سلام منم 36ساله م و مجردم به نظرم فقط باید خدا درست کنه. ولی خوندن سوره مزمل و چله سوره یاسین. نوشتن سوره احزاب و گزاشتن داخل یک جعبه یا کوزه برای باز شدن بخت خیلی سفارش شده. خدا برای همه مون درست کنه انشالله
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1398/06/01
من دختر ۳۰ ساله هستم مشغول به کار اما یه پسر خوب با صداقت پیدا نمیشه برای ازدواج
France
18:05 - 1398/06/11
سلام امید هستم 34ساله مجرد قدبلند شاغل تحصیلکرده و به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم و سالم سالم هستم و اهل دود و سیکار هم نیستم دنبال یک خانم مطلقه هستم واسه یک دوستی طولانی مدت و پایدار فقط فقط از کرمانشاه باشه هستم اگه واقعا چنین خانمی وجود داره لطفا با من تماس بگیره. مرسی. 09187911042
Iran, Islamic Republic of
02:40 - 1398/07/16
قصد ازدواج دارم دختری ۱۸ ساله بیخودکی همه ی خواستگارامو رد کردم
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1398/07/19
من ۱۵ بار رفتم خواستگاری و هیچ کدام نشده .به نظرتان مشکل از من است یا دختر ها دوست ندارند ازدواج کنند؟؟
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1398/07/20
مشکل اینع ادم قابل اعتماد کم شده والبته خاستگار خخخخ
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1398/08/15
سلام من زنی سی ویک ساله هستم حاضرم واسه ازدواج
Luxembourg
21:27 - 1398/09/08
من سی وسه سالمه دوست دارم ازدواج کنم ولی قسمتم نمیشه
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1398/10/07
دختری 28 ساله ام، خدا رو شکر چیزی کم ندارم، اما هر کسی میاد از لحاظ قیافه و قد به من نميخوره، درسته همه چی قیافه نیست اما تا قیافه نباشه تا حدودی نميشه بهشون فکر کرد حتی اگه چیزهای دیگشون خوب باشه هم کفوی در سن و زیبایی قدم اول در ازدواج موفق هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
خوشبخت بشی
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
سلام.منم پسری ۳۰ ساله هستم.بخدا سخت گیر هم‌نیستم انچنان.اما کسی که به دلم بشینه نیست.یعنی یه دخترخانم زیبای خانواده دار
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1398/11/21
همیشه منتظر نباشیم ما رو به پسری معرفی کنن ،آستین بالا بزنیم خودمون آشنا شیم شاید کیس های بهتری پیدا کردیم ،به هر حال انشاالله همه خوشبخت و عاقبت بخیر بشیم، آمین
France
02:55 - 1398/12/16
من چهل سالمه.ی مرد خوب برای دوستی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج