بهره برداری سیاسی احمدی نژاد از مذاکرات
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۲۴۰۰۰۹
۱۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹
۱۳۸۱۶
یک استاد دانشگاه علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: دولت احمدی نژاد از موضوع هسته‌ای بهره برداری سیاسی کرد.
خبرگزاری ایسنا: یک استاد دانشگاه علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: دولت احمدی نژاد از موضوع هسته‌ای بهره برداری سیاسی کرد.

صادق زیباکلام در همایش بایدها و نبایدهای سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران پس از توافق هسته‌ای که به همت سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار استان اردبیل در مجتمع فرهنگی فدک اردبیل برگزار شد، گفت: برخی اظهارات از جمله اینکه بعد از توافق هسته‌ای وضع اقتصادی اقشار کم درآمد جامعه بهبود یافته و یا تورم کاهش می‌یابد و قیمت مسکن با افزایش مواجه می شود، از سوی چه کسانی طرح می شود معلوم نیست.

زیباکلام با بیان اینکه برخی بایدهایی که بعد از توافق هسته‌ای طرح می‌شود، بیشتر امیدها و آرزوهایی است که در جامعه وجود دارد، افزود: با توجه به اینکه در کشور شش میلیون بیکار وجود دارد، تصور کنیم که بعد از رفع تحریم‌ها و در پی توافق تمامی این شش میلیون نفر صاحب شغل می شوند درست نیست.

این تحلیل گر مسائل سیاسی کشور با بیان اینکه عده‌ای از اصول گرایان مخالف توافقات هسته ای بودند، تصریح کرد: ما باید مراقبت باشیم و روی پوست خربزه‌ای که اینها انداخته‌اند پا نگذاریم.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران اضافه کرد: اصول گرایان به ما می گفتند شما ساده لوح هستید که انتظار دارید ایران بعد از توافقات به بهشت تبدیل شود.

وی ادعای برخی‌ها مبنی بر اینکه همه مشکلات و بدبختی‌ها از تحریم‌ها بوده و بعد از لغو آن همه مشکلات حل خواهد شد را نادرست دانست و خاطرنشان کرد: ریشه مشکلات اقتصادی در مساله هسته‌ای نیست، بلکه مشکل جدی تری در کشور وجود دارد.

زیباکلام اقتصاد کشور را اقتصاد ناکارآمد دولتی دانست و گفت: تا زمانی که اقتصاد کشور دولتی بماند، چه تحریم باشد و چه نباشد به حال ما فرقی نخواهد داشت و اگر می خواهیم با مردم صادقانه برخورد کنیم، نباید این تصور وجود داشته باشد که بعد از لغو تحریم‌ها همه مشکلات حل خواهد شد.

این تحلیل گر مسائل سیاسی کشور با بیان اینکه مدیریت موضوع هسته‌ای یکی از مشکلات اساسی کشور است، افزود: یکی از بدبختی‌های بزرگ کشور این بوده که اصول گرایان از سال 84 به بعد که قدرت را به دست گرفتند از موضوع هسته‌ای برای غرب ستیزی، آمریکا ستیزی و استکبار ستیزی بهره برداری سیاسی کردند.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه مساله هسته ای از سال 1382 مطرح شده است، تصریح کرد: دو سال اول طرح این موضوع در دولت خاتمی بود که سیاست این دولت این بود که در هسته‌ای دنیا را در مقابل خود قرار ندهیم و با دنیا در نیفتیم و بعد زمانی که اصول گرایان و احمدی نژاد روی کار آمدند نه تنها این سیاست را کنار گذاشتند، بلکه گفتند قبلی‌ها به ما خیانت کرده اند.

وی با تاکید بر بهره برداری سیاسی دولت احمدی نژاد از موضوع هسته‌ای، خاطرنشان کرد: بنده به این دلیل از سیاست دولت روحانی در موضوع هسته‌ای حمایت می‌کنم که حداقل این دولت در طول دو سال فعالیت خود از این موضوع بهره برداری سیاسی نداشته و مثلا یکبار هم شنیده نشده است که بگوید توی دهن آمریکا و غرب می زنیم.

زیباکلام تاکید کرد: در طول هشت سال دولت احمدی نژاد در خصوص دلایل مخالفت غرب با مساله هسته‌ای ایران به مردم حقیقت را نگفتند و مسائلی از این دست که غرب نمی خواهد ایران پیشرفت کند درست نبود و دعوای ما با غرب بر سر موضوعات دیگری بود.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران افزود: سیاست خارجی هر کشور به سیاست داخلی آن گره خورده و مدیریت سیاسی می تواند موضوعات مختلفی از جمله سیاست و اقتصاد را متاثر سازد.

وی با مقایسه ایران و ترکیه، گفت: در 36 سال گذشته ترکیه بدون اینکه حتی یک کپسول گاز و یا بشکه‌ای نفت داشته باشد، توانسته به جایی برسد که سال گذشته 150 میلیارد دلار صادرات داشته است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با تاکید به ضرورت توجه به این نکته که چرا ایران در بهترین حالت فقط 40 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی دارد، تصریح کرد: همین موفقیت ترکیه از دلایل ایجاد ممانعت در عضویت وی در اتحادیه اروپا است؛ چرا که این عضویت موجب می شود صادرات ترکیه در اروپا غوغا کند.

زیبا کلام با بیان اینکه در 36 سال گذشته ما در کشور فقط شعار دادیم، خاطرنشان کرد: با طرح مسائلی از جمله اقتصاد توحیدی و اقتصاد مقاومتی در عمل کاری از پیش نبردیم.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به بی توجهی دولت احمدی نژاد به سند چشم انداز، گفت: وقتی از احمدی نژاد سوال شد که چرا چشم انداز را اجرا نمی‌کنید اینطور عنوان کرد که زیرساخت‌های آن برای اجرا فراهم نیست.

وی اقتصاد کشور را از ریشه خراب دانست و بر کنار گذاشتن شعارها تاکید کرد و افزود: متاسفانه امروز احمدی نژادی‌ها پاسخگو نیستند و ما باید از ترکیه و کشورهای دیگر درس بگیرم و نسبت به آنچه کرده‌ایم پاسخگو باشیم.

زیباکلام اضافه کرد: هشت سال تمام هیچ کس از احمدی نژاد در مقابل سیاست‌های هسته ای سوال نکرد و یا کسی از جلیلی موضوعات مذاکرات خود با اشتون را نپرسید.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در خصوص تاثیرات توافق هسته‌ای بر انتخابات آمریکا با طرح این موضوع که توافق دستاورد اوباما و دمکرات‌ها است، گفت: متاسفانه دموکرات‌ها در عراق، سوریه، یمن و حتی افغانستان موفق عمل نکرده‌اند و تنها نقطه‌ای که آمریکا می تواند ادعایی داشته باشد مذاکره با ایران است.

وی با بیان اینکه توافقات وین امیداوار کننده است و بنده به این اتفاق خوش بین هستم، افزود: برای آمریکایی‌ها و اوباما این توافق یک برگ برنده است و اینها برای پیروزی خودشان در انتخابات هم که شده تلاش خواهند کرد توافقات را حفظ کنند.

زیباکلام با تاکید به اینکه در مقابل، ما در خصوص اسرائیل، حمایت از داعش و یا حقوق بشر با آمریکا بر سر اختلاف نظر هستیم، اضافه کرد: در دوران پسا تحریم باید از شرایط به وجود آمده به شکل بهینه استفاده کنیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر