گاف‌های نامزد جنجالی انتخابات آمریکا
۲۴۱۹۱۴
۱۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۰
۱۰۲۳۵
گاف‌های دونالد ترامپ و ارائه اطلاعات نادرست از وضعیت فعلی سیاست خارجی آمریکا موجب بهت رسانه‌های این کشور شده است.
خبرگزاری فارس: واکنش‌های «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آینده آمریکا در عرصه رسانه‌ای این کشور موجی از تعجب را درباره قضاوت‌ها و برداشت‌های او از سیاست خارجی آمریکا موجب شده است.

به نوشته «پولتیکو»  اظهار نظر ترامپ درباره انتخاب مشاوران سیاست خارجی آمریکا، پرداخت پول به مکزیک برای ایجاد دیوار در نقطه مرزی و بمباران میادین نفتی عراق و ضد و نقیض گویی درباره توافق هسته‌ای ایران از آن جمله هستند.

بر این اساس، ترامپ درباه مبارزه با داعش  اخیرا گفته بود که تصمیم دارد در صورت پیروزی در انتخابات، چاه‌های نفتی عراق را که به دست «داعش» افتاده است را بمباران کند در صورتی‌که نیروهای داعش هم اینک چاه‌های نفتی «سوریه» و نه عراق را در اختیار دارند.

ترامپ نامزد پر ادعای جمهوریخواه ریاست جمهوری آینده ‌آمریکا در ادامه گاف‌های خود مدعی شده بود که ایران در پسا توافق «150 میلیارد دلار» سرمایه‌های مسدود شده خود را بدست خواهد آورد در صورتی‌که بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته حداکثر مبلغی که ایران از پسا توافق می‌تواند به دست آورد تنها مبلغ  «40 میلیارد دلار» است.

ترامپ همچنین در یکی از دیگر گاف‌های بزرگ خود مدعی شده بود که 99% اهالی مصر خواهان لغو پیمان صلح (سازش) با اسرائیل هستند اما نتایج آماری موسسه «پیو» نشان می‌دهند که این رقم نه 99% بلکه 54% درصد هستند.

اطلاعات ناقص ترامپ از وضعیت حاکم بر سیاست خارجی آمریکا  حتی موجب انتقاد رقبای او نیز شد بطوری‌که «کارلی فیورینا» دیگر نامزد جمهوریخواه 2016 در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» با انتقاد از ترامپ گفته بود: «اگر دانش ضروری و لازم را نداشته باشید، فکر می‌کنم خیلی سخت است شما رئیس جمهور شوید.»

وی در انتقاد از رقیب خود افزود: «مهم است که بدانید دشمنان شما که هستند و مهم است که تفاوت بین حماس و حزب‌الله را بدانید و آگاه باشید که هر دوی آنها نیروهای نیابتی ایران هستند.»
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج