سفیر آرسن لوپن و نامه وزارت اطلاعات!
۲۴۷۷
۱۲ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۷
۵۱۴۹۴
سخنگوی کمیسیون اصل نود گفت: قرائت برخی از پرونده های این کمیسیون از صحن علنی مجلس فاقد ثمره است و حتی ممکن است موجب تشویش اذهان عمومی شود.
حسن اسلامی با اشاره به یکی از پرونده های تخلف سفرای دوره اصلاحات، افزود: یکی از سفرای زمان دولت اصلاحات که پرونده ای در این کمیسیون داشت، یک «آرسن لوپن» به توان 10 بود! این فرد، به اندازی پرونده اش جرائم سنگین دارد که اگر در صحن علنی مجلس قرائت می شد، از آن به عنوان یک نارسایی ساختاری در نظام جمهوری اسلامی تعبیر می شد.

 وی با بیان اینکه این فرد سفیری بوده که وزارت اطلاعات درباره اش به وزارت خارجه نامه زده که او صلاحیت این پست را ندارد، اظهار داشت: در نامه وزارت اطلاعات تصریح شده این فرد حیثیت جمهوری اسلامی را زیر سوال می برد و بعد هم مصادیقی از اقدامات او ذکر کردند که از فلان شرکت که به آنها ارتباط داشته این مقدار پول گرفته است! و به فلان حساب واریز شده است اما در عین حال سیستم از او حمایت و او نگه داشته تا در نهایت فرار کرده است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود، جرم وی را اقتصادی و مالی دانسته و تصریح کرد: چنین آدمی که یک «شارلاتانیزم اداری» محسوب می شود و از هر نظر توانسته به نفع خودش بهره برداری کرد.

وی قرائت این پرونده در صحن علنی را فاقد ثمره عملی دانست و گفت: حتی ممکن است موجب تشویش اذهان عمومی شود؛ به این دلیل، قرائت آن در صحن علنی رای نیاورد. ما درباره خیلی از پرونده ها به نتیجه هم می رسیم و از سیستم قضایی نیز کمک می گیریم که فرد را هم دستگیر کند، ولی اطلاع رسانی نمی کنیم به این دلیل که مصلحت عمومی نیست.

منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج