آماده باش تیم پزشکی هلال احمر در کربلا
۲۵۸۰۶۶
۰۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۶
۱۰۹۵۴
در آستانه عاشورای حسینی؛
تیم پزشکی حمعیت هلال احمر که از سه روز قبل عازم کربلا شده است، در آستانه عاشورای حسینی، در آمادگی کامل به سر می برد.
خبرگزاری مهر: تیم پزشکی حمعیت هلال احمر که از سه روز قبل عازم کربلا شده است، در آستانه عاشورای حسینی، در آمادگی کامل به سر می برد.

تیم اعزامی شامل ۶۰ پزشک، جراح و پرستار از روز چهارشنبه گذشته در کربلا مستقر شده و مشغول ارائه خدمات درمانی و پزشکی به زائران حسینی هستند.

این تیم ۶۰ نفر در گروه هلال و عتبه تقسیم بندی شده و در دو نقطه از اطراف حرم امام حسین(ع)، چادرهای خود را برپا کرده اند.

دکتر رضا افشار مسئول تیم پزشکی گروه عتبه با اعلام اینکه این تیم پزشکی در دو گروه عتبه و هلال احمر تقسیم بندی شده اند، اظهار داشت: این تیم ۶۰ نفره شامل مختصص بیهوشی، داخلی، جراح مغز و اعصاب، جراح عمومی، متخصص قلب، متخصص زنان، متخصص گوش، حلق و بینی، متخصص اورژانس، پزشک عمومی و پرستار است.

وی با تاکید بر اینکه بیشترین ارائه خدمات درمانی زائران حسینی در روز عاشورا انجام می شود گفت: در روز عاشورا بیشترین خدمات مربوط به جراحی و پانسمان مجروحین این روز است.

افشار از برپایی ۶ چادر اورژانسی در روز عاشورا برای ارائه خدمات درمانی به زائران حسینی خبر داد و گفت: در روز عاشورای سال گذشته بیش از دو هزار مجروح نیازمند بخیه و پانسمان داشته ایم.

تعداد زیاد مراجعان به چادرهای پزشکی هلال احمر در دو روز گذشته، باعث شده نتوان آمار دقیقی از مراجعات را ثبت کرد.

بیشترین علت مراجعه زائران حسینی به چادرهای پزشکی هلال احمر، سرماخوردگی و حساسیت های ناشی از تغییر آب و هوایی است.

بر اساس اعلام مسئول تیم پزشکی اعزامی به کربلا، برای روز عاشورا، تمامی پزشکان و جراحان و پرستاران تیم ۶۰ نفره در آمادگی کامل به سر می برند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج