طلاق در كمین شماست؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۶۶۵۳۳
۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
۱۵۷۲۳
نشانه‌هایی وجود دارد كه به شما می‌گوید زندگی مشترك‌تان در آستانه فروپاشی است.
مجله زندگی ایده آل: به‌ندرت پیش می‌آید كه ازدواج یك‌شبه نابود شود. در بیشتر مواقع این فرآیند به‌تدریج و در طول زمان اتفاق می‌افتد؛ بنابراین وقتی مشكلی بین شما و همسرتان پیش می‌آید بهترین كار این است كه قبل از وخیم شدن اوضاع نسبت به موضوع واكنش نشان دهید و این بحران را حل و فصل كنید. می‌توانید با یكدیگر حرف بزنید و برای مشكل‌تان راه‌حلی بیابید یا اینكه تصمیم بگیرید مدتی جدا از هم زندگی کرده و با كمك مشاور روی خودتان كار كنید.

بعد دوباره به زندگی مشترك بازگردید و برای بقای ازدواج‌تان یك‌بار دیگر تلاش كنید. این دیگر به شما بستگی دارد كه چه روشی را در پیش بگیرید اما اگر زندگی مشترك‌تان با مشكلات جدی روبه‌رو شد و كار از كار گذشت، ممكن است دیگر جایی برای بحث و گفت‌وگو باقی نماند و برخلاف میل همسرتان مجبور به ترك او شوید.

شادی‌ها را دفن نكنید

همیشه علائمی وجود دارد كه خطر وقوع طلاق را نشان می‌دهد. هنگامی كه با دقت روی مشكلات زندگی‌تان دقیق شوید این نشانه‌ها را می‌بینید. به‌طور مثال اگر ناگهان متوجه شدید كه در زندگی مشترك تعداد لحظات شادتان مدام در حال كم شدن است و ساعات زیادی را برای مشاجره و بحث‌های بیهوده تلف می‌كنید باید بدانید طلاق در نزدیكی شما كمین كرده تا ناگهان غافلگیرتان كند؛ البته هیچ ازدواجی بدون مشكل نیست.

طلاق در كمین شماست؟

گاهی اوقات پیش می‌آید روزهای بدی را بگذرانید و بین شما و همسرتان اختلاف‌نظر‌هایی به وجود بیاید اما باید حساب كنید تعداد روزهای شاد زندگی‌تان چقدر است. اگر به این نتیجه رسیدید كه لحظات خوب زندگی شما بر روزهای بد غلبه دارد، جای نگرانی نیست اما موضوع زمانی وخیم می‌شود كه تمام شادی‌های زندگی مشترك‌تان در اعماق جنگ و دعواهای روزمره دفن شده و دیگر جایی برای لذت بردن باقی نماند.

بی‌تفاوت نباشید

وقتی مشكلی بین شما و همسرتان پیش می‌آید فرقی نمی‌كند كه این مشكل كوچك باشد یا بزرگ، بهتر است هر چه زودتر با واقعیت روبه‌رو شوید و در مورد تصمیمات بعدی خوب فكر كنید تا بفهمید چه كاری باید انجام دهید. اگر نسبت به موضوع بی‌تفاوت باشید و به‌سادگی از آن عبور كنید، این طرز برخورد روش خوبی برای مقابله با مشكل نیست و اوضاع را روز به روز بد و بد‌تر می‌كند. به علاوه اگر بعد از فكر كردن به این نتیجه رسیدید كه احتمال وقوع طلاق نزدیك است، سریع‌تر از آن باخبر می‌شوید و از لحاظ احساسی و مالی خودتان را برای آنچه قرار است اتفاق بیفتد، آماده می‌كنید.

اوضاع را كنترل كنید

هنگامی كه در زندگی مشترك دچار مشكل می‌شوید، شاید جر و بحث‌های كهنه را مدام پیش بكشید، ناراحتی‌های قدیمی را زنده كنید، به‌شدت اشك بریزید یا عصبانی شوید. این واكنش‌ها خیلی زود ابعاد مشكلات كوچك را بزرگ و بزرگ‌تر می‌كند و باعث می‌شود همه امید و آرزوهای زندگی‌تان را از دست دهید. علاوه بر این وقتی احساسات شما از كنترل‌تان خارج می‌شود، بسیار دشوار است كه تمام راه‌های ممكن را به‌درستی شناسایی و شرایط را به‌طور منطقی ارزیابی كنید تا بتوانید با مشكل كنار بیایید.

به عنوان یك راه‌حل باید درباره وضعیت موجود قضاوت درستی داشته باشید تا بفهمید اوضاع تا چه حد بد یا قابل كنترل است؛ البته علائمی مانند خیانت، اهانت و تحقیر هم هشدارهایی است كه نقطه بحرانی یك رابطه را نشان می‌دهد.

آیا دلیلی برای نگرانی وجود دارد؟

وقتی زندگی مشترك شما به روزهای سخت نزدیك می‌شود، شاید از خودتان بپرسید آیا بد بودن اوضاع موقتی است یا اینكه رابطه شما در آستانه سقوط به داخل پرتگاه قرار دارد. به هر حال ازدواج‌های مشكل‌دار ویژگی‌های كم و بیش مشتركی دارند كه تا حدودی بد بودن اوضاع را نشان می‌دهند. در اینجا چند جمله وجود دارد كه بهتر است آنها را بخوانید و ببینید چند مورد از آنها با زندگی شما همخوانی دارد:

  -    از نظر شما همسرتان هیچ‌وقت نمی‌تواند هیچ كاری را درست انجام دهد.

  -    مدام با هم دعوا می‌كنید.

  -    توانایی و انگیزه‌تان را برای حل مشكلات زناشویی از دست داده‌اید.

  -    خشم و توهین جایگزین عشق و بردباری شما شده است.

  -    از دو فرد عاشق به دو هم‌اتاقی تبدیل شده‌اید.

  -    به یكدیگر خیانت می‌كنید.

  -    از هم فاصله می‌گیرید و سعی می‌كنید وقت‌تان را كمتر با هم بگذرانید.

  -    وقتی كنار هم هستید حرفی برای گفتن ندارید.

  -   به‌تازگی به طلاق فكر می‌كنید.

  -   فرزندان شما نسبت به استرس‌هایی كه در زندگی مشترك دارید، واكنش نشان می‌دهند؛ مثلا بیشتر دعوا می‌كنند، در مدرسه مشكل‌ساز شده‌اند، برای پلیس دردسر درست می‌كنند یا به مصرف مواد مخدر روی آورده‌اند.

  -    با یكدیگر رو راست نیستید و بعضی از مسائل شخصی‌تان را از یكدیگر پنهان می‌كنید.

  -    به این نتیجه رسیده‌اید كه همسرتان در گذشته رازهایی داشته و آنها را از شما مخفی كرده است.

اگر چند نمونه از این ویژگی‌ها در زندگی مشترك شما هم دیده می‌شود، نترسید. شما و همسرتان در آستانه مراجعه به دادگاه قرار ندارید و هنوز فرصت هست. اما باید كمی نگران شوید وقت آن رسیده كه در ابتدا به تنهایی و بعد با كمك یكدیگر، راه‌هایی را كه پیش رو دارید ارزیابی كنید و درباره اقدامات بعدی به نتیجه برسید.

در چنین مواقعی یكی از بهترین كارها این است كه درباره احساسات‌تان با هم حرف بزنید. اگر پایه‌های زندگی مشترك‌تان را لرزان می‌بینید، این خطرات را با همسرتان هم در میان بگذارید تا او نیز نسبت به وخامت اوضاع آگاه شود. در صورتی‌كه تمام مشكلات را در خودتان بریزید و به فردی كم‌حرف و بی‌حوصله تبدیل شوید به وخامت اوضاع دامن می‌زنید. علاوه بر این مشكلات موجود در زندگی مشترك افسردگی، احساس ضعف و آسیب‌پذیری، عصبانیت، ناهنجاری‌های مربوط به خواب و. . . را هم در پی دارد و هركدام از اینها می‌تواند مانعی برای تفكر و تصمیم‌گیری درست شما باشد. در این مرحله مشاوره با فردی متخصص راهگشای خوبی است.

با دنبال كردن این مسیر راحت‌تر می‌توانید با مشكلات كنار بیایید و وضعیت روحی‌تان را بهبود ببخشید. پس اگر خودتان به تنهایی قادر به حل مشكلات نیستید، استفاده از كمك‌های حرفه‌ای را در اولویت برنامه‌های‌تان قرار دهید و برای بقای زندگی مشترك با جدیت بجنگید.

طلاق در كمین شماست؟

در جست‌وجوی مشاور

وقتی زندگی مشترك شما دچار آشفتگی‌های جدی است، احساسات‌تان طوری غیر قابل كنترل می‌شود كه آرام بودن و تصمیم‌گیری منطقی برای شناسایی ریشه‌های مشكلات تقریبا غیر ممكن است. در عوض، شما و همسرتان از هم فاصله می‌گیرید تا جراحات روحی‌تان را درمان كنید یا اینكه به‌طور مداوم مشغول جر و بحث هستید. در چنین شرایطی كه بنیان‌های خانواده در حال فروپاشی است، زمان حكم طلا را دارد. نباید صبر كنید تا همه احساسات خوب شما از زندگی مشترك نابود شود. قبل از آن باید به دنبال درمان‌های حرفه‌ای باشید. مراجعه به یك مشاور خوب می‌تواند زندگی مشترك‌تان را از غرق شدن نجات دهد یا حداقل شما و همسرتان را چند ماه یا حتی چند سال در مرحله‌ای نگه دارد كه بتوانید درباره مشكلات رابطه‌تان درست تصمیم‌گیری كنید. بهتر است سراغ مشاوری بروید كه در حل مسائل و مشكلات زوج‌ها تخصص داشته باشد اما قبل از آن این نكات را بدانید.

  -    در جست‌وجوی مشاوران و روانشناسان معتبر یا آن دسته از مراكز خدمات مشاوره باشید كه دارای مجوز هستند.

  -    از آشنایان یا دوستان مورد اعتمادتان بخواهید كه در صورت امكان یك مشاور خوب را به شما معرفی كنند.

  -    قبل از اینكه جلسات مشاوره را شروع كنید با چند مشاور یك جلسه داشته باشید و بعد فردی را انتخاب كنید كه با او نسبت به بقیه راحت‌تر هستید.

  -    تحقیق كنید این فرد از چه زمانی كار مشاوره خانواده و ازدواج را انجام می‌دهد، چه دوره‌هایی را گذرانده، در چه رشته‌ای تحصیل كرده و چه درجه‌ای دارد.

  -    مطمئن شوید فردی كه قرار است با او كار كنید، مورد تایید همسرتان هم هست و هردو با او راحت هستید. ممكن است بخواهید با او درباره زندگی خصوصی و احساسات‌تان حرف بزنید؛ بنابراین باید بتوانید در كمال آرامش مشكلات‌تان را مطرح كنید.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1394/08/28
اون توصیه در مورد نحوه انتخاب مشاور خوب بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی