مزاحم اینترنتی قزوینی دستگیر شد
۲۷۷۹۸۰
۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۹
۱۹۴۸۴ 
سرپرست پلیس فتای استان قزوین از دستگیری عامل مزاحمت شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.
باشگاه خبرنگاران جوان: سرپرست پلیس فتای استان قزوین از دستگیری عامل مزاحمت شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.

عبدالرضا صفرخانلو اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر مزاحمت فردی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌های صورت گرفته مأموران پلیس فتا مشخص شد این فرد با ارسال پیام‌های مکرر برای شهروندی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به ایجاد مزاحمت برای وی کرده است.

سرپرست پلیس فتای استان قزوین خاطرنشان کرد: با پیگیری مستمر پلیس فتا و انجام اقدامات فنی در فضای مجازی، محل سکونت متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی با حضور در محل سکونت متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

صفرخانلو بیان کرد: متهم که با به وجود آوردن صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام با نام شاکی و دادن پیام‌های دوستی و ایجاد مزاحمت نسبت به اطرافیان موجب مزاحمت نسبت به شاکی شده بود پس از مواجه شدن با مستندات و ادله غیر قابل انکار لب به اعتراف گشوده و انگیزه خود از انجام این کار را انتقام‌جویی از شاکی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه متهم پس از تکمیل پرونده مقدماتی به مرجع قضایی تحویل داده شد، تشریح کرد: شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه ابزاری مفید و خطرناک هستند که حضور ناآگاهانه و بدون رعایت اصول ایمنی کاربران در این فضا، آسیب‌های فراوانی به دنبال دارد.

سرپرست پلیس فتای استان قزوین به شهروندان توصیه و تأکید کرد: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرده و در صورتی که شخصی برای آنها مزاحمت ایجاد می‌کند از ادامه ارتباط و پاسخگویی اجتناب ورزیده و مکالمه را ادامه ندهند.

صفرخانلو یادآور شد: همچنین به افرادی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به مزاحمت علیه شهروندان می‌کنند، هشدار داده و طبق قانون جرایم رایانه‌ای با آن‌ها برخورد می‌شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج