تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)
۲۸۰۳۴۶
۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۸
۱۳۷۹۷۱
در نیم قرن اخیر غذا ها و خوراکی های متعددی از سرزمین ها و ملل مختلف وارد فرهنگ غذایی کشور ما شده اند و جای خود را در میان سفره مردم باز کرده اند، ولی قطعا محبوب ترین موردِ این تهاجم فرهنگی (!)، پیتزای دوست داشتنی بوده است.
برترین ها: در نیم قرن اخیر غذا ها و خوراکی های متعددی از سرزمین ها و ملل مختلف وارد فرهنگ غذایی کشور ما شده اند و جای خود را در میان سفره مردم باز کرده اند، ولی قطعا محبوب ترین موردِ این تهاجم فرهنگی (!)، پیتزای دوست داشتنی بوده است.

غذایی خوش خوراک و لذیذ که اصل و نسبش به کشور ایتالیا باز میگردد و از سال 1340 وارد کشور ما شده است. غذایی دوست داشتنی که به شکل نان گِرد صافی در فر پخته می‌شود و معمولاً روی آن را با سس گوجه فرنگی و پنیر می‌پوشانند؛ به علاوه دیگر مواد دلخواه را هم روی نان اضافه می‌کنند. پنیری که استفاده می‌شود معمولاً پنیر موزارلا یا پنیر پیتزاست. همچنین از مواد مختلفی برای تهیه پیتزا استفاده می‌شود (ژامبون، قارچ، زیتون، پیاز، فلفل سبز، گوجه فرنگی و ...).

ویژگیِ منحصر به فرد پیتزا، قابلیتِ بالای آن برای داشتنِ تنوع است، یعنی هر شخصی میتواند با هر مواد اولیه ای که دم دستش است یک پیتزای جذاب خلق کند! همین موضوع باعث شده سر آشپز های خلاق همواره در حال تلاش برای ایجاد یک طعم جدید و منحصر به فرد در این گردالوی خوشمزه باشند و سعی کنند نام جدیدی به منوی رستورانشان اضافه کنند. این تلاش در بین رستوران دار های ایرانی و تهرانی هم وجود دارد و باعث شده که از میان صد ها پیتزا فروشی پراکنده در جای جای پایتخت، تعداد اندکی خود را از بقیه جدا کنند و مشتریان را از هر جای دیگر پایتخت به رستوران خود بکشند. انتخاب بهترین پیتزا های تهران در میان این همه رستوران خوب و مدعی واقعا کار سخت و طاقت فرسایی بود و نهایت سعی خود را کرده ایم که با تنها متر و معیار خود – یعنی نظرات مردم و مشتریان – معرفیِ عادلانه ای کرده باشیم. ترتیب چینش این رستوران ها ارتباطی به امتیاز این رستوران ها و بهتر و بدتر بودنشان ندارد، بلکه فقط گزارشی در جهت معرفی این رستوران های خوب است.

پس در 4 مطلب آینده با ما همراه باشید تا بهترین و خوشمزه ترین پیتزاهای تهران را بشناسید.

پیتزا سورن

رستورانی دنج و قدیمی و البته شلوغ در خیابان ویلا که پیتزاهای خوشمزه اش از قدیم معروف و محبوب بوده اند. سورن (Suren) رستورانی است که همیشه مشتریان خود را داشته است، لذا خیلی روی تبلیغات و بولد کردن نامش تبلیغ نمیکند، شاید بخاطر همین موضوع است که نامش خیلی در همه جای تهران آشنا نیست و مشتریان خاص خود را دارد، با همه اینجا وفاداران به این پیتزاهای سنتی آنقدر زیاد هستند که هر شب در این رستوران غلغله میشود و به سختی میتوان یک جای پارک در اطراف آن پیدا کرد.

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

پیتزا هایی پر پنیر و ضخیم که با بهترین مواد اولیه ساخته شده اند و چاشنی های سرآشپز کاردرستش، طعم پیتزا های سورن را متفاوت تر از هر جایی کرده است. پس اگر روزی مسیرتان به محله کریمخان و خیابان ویلا افتاد، سورن را فراموش نکنید.

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

آدرس: خیابان ویلا (نجات اللهی)، نبش خیابان ورشو

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)پیترا خاتون

خاتون یکی از نام های آشنا در بین علاقه مندان به پیتزا است. یکی از پیشگامان پیتزاهای مدرن در تهران که توانسته تنها شعبه کوچک خود (در خیابان شریعتی، رو به روی حسینه ارشاد) را به چندین شعبه در سرتاسر تهران گسترش دهد و با تنوع قابل قبول و منوی بالغی که دارد خود را به عنوان یکی از بهترین پیتزاهای تهران به مردم بقبولاند. خاتون در تایم نهار و شام بدون شک شلوغ است و حتما باید پیه یک صف نه چندان طولانی را به تن بمالید.

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

در ضمن یافتن جای پارک در حوالی حسینه ارشاد کار آسانی نیست و باید در کوچه پس کوچه های شریعتی یا رودبارِ میرداماد جایی برای خود پیدا کنید. پیتزا فاهیتا، پیتزا بوقلمون و پیتزا استیک پیشنهاد های ما برای نوش جان کردن در این رستوران هستند. انواع برگر ها و سالاد ها هم در این رستوران یافت میشود که به لذیذی پیتزا های آن نیستند. فضای داخلی شیک مزین به خطاطی ایرانی، حس خوبی به محض ورود به این رستوران به شما منتقل میکند.

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

آدرس: خیابان شریعتی، رو به روی حسینیه ارشاد، پلاک 1116

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)پیتزا پیشخوان

یکی دیگر از پیشکسوت های عرصه پیتزا که از سال 1357 در خیابان مطهری برای مشتریان پیتزا میپزد و هنوز هم با گذشت سالیان دراز یادآور طعم خوب و نوستالژیک پیتزاهای ضخیم کودکی برای مشتریان است. محیطی گرم و صمیمی با دکوری دوست داشتنیِ متشکل از انواع آثار هنری ایرانی که محیط خوبی برای خوردن یک پیتزای لذیذ در یک روزِ خاطره انگیز است.

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

قیمت های مناسب این رستوران یکی دیگر از نکات مثبت آن است که البته در سال های اخیر این ثبات قیمت باعث تغییرِ طبیعی در حجم پیتزاها شده است. مشکل جای پارک در اطراف این رستوران هم وجود دارد و نیازمند حوصله بالای شماست. در مواقعی که تعداد مشتریان این رستوران بالا میرود، کیفیت خدمات آن ها هم کاهش می یابد که بهتر است مدیریت رستوران فکری برای این موضوع بکند.

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

آدرس: خیابان مطهری به سمت شرق، بعد از خیابان قائم مقام، پلاک 320

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)پیتزا ادبرت

ادبرت (Edbert) از پیتزافروشی‌های قدیمی و نوستالژیک تهران است. انتظار سرویس خیلی خاص و بین‌المللی از ادبرت نداشته‌باشید، ولی همه‌چیز در یک سطح متوسطی بسیار خوب است، جز فضای گرم و دوستانه‌‌ عالی‌ اش که ادبرت را از سایر رقبا متمایز می‌کند. پیتزای کلاسیک ایرانی، با قدرت کش‌دار بودن پنیر و متریال خوب و مناسب اصلی ترین شاخصه ادبرت است.

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

 ادبرت هم اهمیتی به فضای تجاری و تبلیغاتی خود نمیدهد و دلش به مشتریان وقادارش خوش است، به همین خاطر شاید نامش نسبت به باقی پیتزا قروشی های خوب کمتر بر سر زبان ها باشد. خلاصه اگر بخواهیم ادبرت را در چند کلمه خلاصه کنیم، باید بگویم: خوشمزه، ارزان، دنج، نوستالژیک و دوست داشتنى!

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

آدرس: میدان هفت تیر، خیابان کریم خان زند، قبل از پل کریم خان، خیابان حسینی (مدیری)، نرسیده به میدان سنایی، پلاک 40

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)پیتزای دکتر آرین

معروف ترین و محبوب ترین دکتری که در خیابان فاطمی جا خوش کرده است! یکی از شلوغ ترین و پر مشتری ترین پیتزاهای تهران که با سه فاکتور حجم باورنکردنی (یک پیترا خیلی راحت 2 نفر را سیر میکند)، طعم عالی و قیمت مناسب در طول چند سال به این موفقیت قابل توجه رسیده است.

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

پیتزا هایی حجیم و پر از پنیر و سس که کاملاً طبق ذائقه هموطنان ایرانیزه شده است و از لحاظ حجم و سنگینی با یک دست کله پاچه برابری دارد! همین عوامل و خاص بودن دکتر آرین باعث شده بسیاری از علاقه مندان به پیتزای اصیل وپیتزاهای ایتالیایی آن را نپسندند و آن را به خورشت یا خوراکِ پیتزا تشبیه کنند، ولی هر چه که هست حتماً چیزی داشته که در این سال ها روز به روز به تعداد مشتریانش افزوده و موفق تز از قبل شده است!

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)

آدرس: خیابان فاطمی، روبروی درب اصلی وزارت کشور، پلاک ۴۶

تهرانگردی؛ بهترین پیتزا های تهران (1)


ادامه دارد...
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1394/10/05
تو اینا فقط پیشخوان رو خوردم. اصلا هم خوب نیست.
پیتزا یعنی بیگ بوی . نخل . پاشا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
پاشا رو موافقم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
منم موافقم . پيشخوان خيلي معمولي بود
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1394/10/05
کارتون عالی بود...
حتما دوباره از این مطالب بگذارید...
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1394/10/06
پیتزا آنسه بینظیرترین پیتزا تو تهرانه............. هر کدوم از دوستامو بردم واقعان راضی بودن..........حوالی میدون نیاورانه
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1394/10/06
پیتزا فقط تورینو ، رومانا ، بوفالو ، راک پارک
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1394/10/06
من عاشق اين بخش معرفي رستورانهام . خسته نباشين
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1394/10/06
بسیار عالی
خواهشمند است برای برگر دوستان هم بهترین ها را معرفی کنید
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1394/10/13
بنظرم بدنيست يكم تهرانگردي را تقسيم بندي كنيد مثلا سمت شرق واقعا پيتزافروشي هاي خوبي مثل دارتلا (انتهاي ارتش پاساژ الماس) يكي از بهترين پيتزاهاي تهران را ميده و پيشنهادم پيتزا دونر يا استيكشه. همينطور سمت تهرانپارس پيتزا كنديك هم گزينه هاي خوبي داره
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1395/01/20
پیتزا دکتر آرین بی نظیررررررررررر بودش واقعا عالیه حتما امتحانش کنید خیلی چسبید مخصوصا اورجینالش.از اون پیتزا تپلاس!!!
پاسخ ها
لوتوس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
فوق العادس....
United Kingdom
16:56 - 1395/04/10
فقط پیتزا کمپانی، بعد از اون ژوانی و پرپروک
United Kingdom
15:42 - 1395/05/18
سلام به همه..امروز پیتزا گوشت و قارچ خمیر نازک(ایتالیایی) فست فود ... شعبه بولوار فردوس رو امتحان کردم...بی نظییییییییییییر..باور کنین انقدر گوشت داشت نوک زبونم رو زد..طعم خوب پنیر تازه و قارچ تو کره تفت داده شده...یکمی هم آبدار بود..یدونه پیتزاش قشنگ یه نفر رو سیر میکنه زیاد هم میاد یعنی دو نفری میتونین یکی هم بخورین..27 تومن هم پولش بود ولی واقعا می ارزید..خیلی پیتزا خوردم ولی با فاصله زیاد بهترین پیتزا ایران گوشت و قارچ با خمیر نازک فست فود میخوش بود...مرسی...
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1395/05/29
می شه دوستان لطفا منطقه این رستورانها رو هم بگن؟ این شهر خیلی بزرگه! من در شمال تهران چند جا رو سراغ دارم که به لیست همه اضافه می کنم: بوف که دیگه همه می دونن _ لمزی ولیعصر بالا _ توسکانا جردن (مخصوصا پیتزای مرغ پستو و مارگاریتاش) _ تراس نیاوران که فکر کنم یکی گفته بود.
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1395/06/27
پیتزا دربه در رو امتحان کنی بهت قول میدم پشیمون نمیشی
توی شریعتی روبه روی پارک کوروش
سمت تهرانپارس هم خیلی جاهای خوبی داره
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1395/09/06
لیست خیلی بی انصافیه.خیلی از جاهای خوب رو معرفی نکردید به جاش جاهایی که حالت نوستالژی دارند با مینی پیتزای دانش اموزی و یک نوع پنیر پیتزای اماتور روی نون و پاتوق و شلوغ شدند نام بردید.
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1395/09/19
سلام،وقت همگی بخیر، مشخصات پیتزا آرین،۱: بدون طعم و مزه۲: بدترین نوع پنیر۳: پخت بسیار بد۴: ظاهر بسیار خوب( گول زننده وحجیم) ۵: احساس پشیمانی مداوم تا ۷۲ ساعت ۶: دیگه شعبه دکتر آرین وجود نداره این مغازه فروخته شده و صاحب جدیدش با نام پیتزا اورجینال مشغول کاره،به نظر من بد ترین پیتزایی بود که تا حالا خورده بودم اگه باور نمی کنید امتحان کنید.
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1395/09/19
آگه واقعاپیتزاخورید پیتزا آرین نرید، البته الان دیگه اسمش آرین نیست ولی تو همون آدرس و میگه آرین، پیتزا هیچ طعم وبویی نداره، فقط به ظاهر حجیم، احساس میکنم پولمو دور ریختم، اصلا نمیدونم چرا جزو بهترینها ست، یعنی اوضاع آنقدر خراب!
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1395/11/09
اول اینکه هیچ رقمه تو کتم نمیره برای پیتزا و کلا شکم تو صفهای طویل اینجوری وایسم!
دوم پیتزا مهدی (شریعتی-نرسیده به سیدخندان) احیانا به گوشتون نخورده تا بدونین پیتزای واقعی چیه؟ همه این پیتزاها در مقابل پیتزا مهدی کاملا معمولی و روتین هستن و خیلی جاها پیدا میشن.
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1396/02/31
مرسی از معرفی پیتزا فروشیهای خوب .لازمه یکی از بهترین پیتزافروشیهایی که اگر یک بار پیتزا فوجیا رو امتحان کنین متوجه تفاوت اساسی این رستوران با بقیه میشین میتزا نخل هست در نیاوران بعد از سه راه یاسر .خواستم معرفی کنم واقعا عالیه.
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1396/04/04
پیتزا فقط سالسا تو پالادیوم زعفرانیه
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1396/04/16
فقط به همگی توصیه میکنم پیتزا رویال کینگ فود کورت جزیره پارک اب و اتش را به هیچ وجه نرویددر حد افتضاح و کلا باید بریزید دور
پیتزا استیک فیله گوساله سفارش میدی گوشت چرخ کرده میده دستت
میگه همون فیله است چرخش کردیم
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1396/04/18
پیتزا خاتون خیلی خوبه
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1396/06/20
این کسی که این پیشنهاد و چیز آشغال رونوشته واقعن آشغال خوره خیلی پیتزا فروشی ها هستند که خیلی بهتر از این هایی هست که نوشتند که هتا یک دونه از آنهاهم ننوشته پیتزا کندیک و سیب خیلی خوبه دوستان عزیز میتوانید امتحان کنید☺☺
پاسخ ها
Dokhi
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
شما خودط رو ناراهط نكن (( هتا )) يه ضره
Iran, Islamic Republic of
02:53 - 1396/10/14
سلام
پيتزا استيك رستوران كنديك تهرانپارسو امتحان كنيد از همه پيتزاها سير ميشيد!
خاتون كه اينقدر پر آوازست در مقابلش معموليه! هرجاي تهران باشيم براي پيتزا قطعا ميريم كنديك
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1397/01/11
پیتزا مدبر یوسف آباد از رستورانهای خیلی قدیمیه ولی پیتزا سیراستیک فوق العاده ای داره...بو و طعم پنیرش از یادت نمیره
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1397/01/16
به پیشنهاد این سایت رفتم سورن...
پیتزای افتضاحی بود..بدترین تجربه بود....شاید شاید شاید باقی غذاهاش خوب باشه ولی امان از طعم پیتزا و بوی روغن سوخته اش...
Poland
18:51 - 1397/09/21
بیگ بوی خیلی خوبه-- عباس آباد قبل از میدان تختی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج