شهرهایی که در قرن بیستم ویرانه شدند
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۸۸۹۵۳
۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۶
۱۱۸۰۱
قرن بیستم یکی از سیاه ترین قرونی بود که انسان به خود دیده. جنگ های متعدد و مرگ صدها میلیون نفر، رقابت بر سر جنگ افزارهای پیشرفته، همه و همه سرنوشت شومی را برای جهان رقم زد.
هفته نامه امید جوان - رها حقیقی:

یک: قرن بیستم یکی از سیاه ترین قرونی بود که انسان به خود دیده. جنگ های متعدد و مرگ صدها میلیون نفر، رقابت بر سر جنگ افزارهای پیشرفته، همه و همه سرنوشت شومی را برای جهان رقم زد. یکی از بدترین و خونبارترین جنگ های عالم، جنگ جهانی دوم بود. بسیاری از کشورهای اروپایی در فاصله سال های 1939 تا 1944 درگیر جنگ شدند اما برخی کشورها بیشتر لطمه دیدند.

بی تردید لهستان یکی از بزرگترین بازندگان جنگ جهانی دوم بود. لهستان بی آن که در بازی شرکت کند از سوی آلمان و شوروی مورد حمله قرار گرفت و در طول سال های جنگ، میلیون ها لهستانی جان خود را از دست دادند. برای ملتی اینچنین مغبون، نکبت تنها ارمغان قرن بیستم بود. در هم شکستن غرور ملی لهستانی ها آنقدر عمیق بود که تا دهه ها بعد همچنان در روح ملت جاری شد. شاید به همین دلیل است که دو گنج یاب آماتور لهستانی خیال کرده اند آن جنگ نکبتی می تواند برایشان یک گنج کنار گذاشته باشد.

شهرهای بزرگی که در قرن بیستم ویرانه شدند

آگوست ماه پیش بود که دو جوینده گنج مدعی شدند یک قطار پر از طلا متعلق به نازی ها را که در خط آهنی در جنوب لهستان مدفون شده یافته اند اما حالا دانشمندان ادعای آنها را رد کرده اند. «یانوش مادج» از آکادمی معدن لهستان در یک کنفرانس خبری در شهر والب زیخ گفت: «تغییرات ژئومغناطیسی آنقدر نیست که بتوان وجود قطاری را تایید کرد.»

مادج و همکارانش یک ماه تمام منطقه ای در 35 کیلومتری خط آهن وروتسواف – والب ژیخ را که گفته شده بود قطار در آنجا مدفون شده بررسی کردند اما اثری از قطار طلا نیافتند.

دو: برای ما مطمئنا جنگ و خرابی مساوی است با خرمشهر. مگر شهر می تواند از خرمشهر هم نابودتر شود؟ جدای از خرمشهر خودمان، جاهای دیگری هم هستند که جنگ گبه خاک سیاه شان نشانده. مثلا؟ مثلا تخریب شهر باستانی پالمیرا توسط گروه شبه نظامی ایسیس در اوایل سال جاری برای هدف قرار دادن عمدی میراث غیرقابل جایگزین معماری شهر سوری.

شهرهای بزرگی که در قرن بیستم ویرانه شدند

در شمال مالی در سال 2012 در نبرد تیمبوکتو خسارت های قابل توجهی به یکی دیگر از شهرهای میراث جهانی یونسکو واردشد. مبارزان انصارالدین عمدا دست به تخریب، شکستن و حتی آتش زدن بسیاری از مقبره های مسلمانان زدند.

لندن به عنوان یک شهر بریتانیایی که بیشترین آسیب را در جنگ دیده شهرت پیدا کرده. در طول هشت ماه که در آن نیروی هوایی آلمان نازی حمله رعدآسایی به بریتانیا داشت، لندن 57 شب متوالی حملات را تحمل کرد اما با وجود از دست رفتن بیش از یک میلیون خانه و اکثر بندرگاه ها، آسیب های وارد شده از جنگ به لندن در مقایسه با دیگر شهرهای بریتانیا بسیار کمرنگ تر است. کل مرکز شهر کاونتریدر یک شبه نابود شد و در پایان جنگ 95 درصد از سهام مسکن هال نابود شد یا به شدت آسیب دید. ظاهرا خلبان نیروی هوایی آلمان نازی که از دریای شمال می گذشت اغلب قادر به پیدا کردن هدف نمی شد و به جایش همیشه هال را هدف قرار می داد.

هیروشیما بیش از 60 هزار از 90 هزار ساختمانش را از دست داد که همگی با یک بمب یا نابود شدند یا به شدت آسیب دیدند. در آگوست 1945 با این که ناکازاکی هدف بمب بزرگتری قرار گرفت، 19 هزار و 400 ساختمان از 52 هزار ساختمانش را از دست داد. این اتفاق نتیجه وجود دامنه کوه در ناکازاکی است که برخی از بخش های شهر را پناه داده بود در حالی که هیروشیما تقریبا مسطح و هموار است.

شهرهای بزرگی که در قرن بیستم ویرانه شدند

در توکیو 286 هزار و 358 ساختمان و خانه (حدود 26 درصد از شهر) در طول سه سال بمباران سوختند. بمباران بزرگ توکیو به عنوان مخرب ترین بمباران طول تاریخ تخمین زده می شود.

برلین، پایتخت آلمان در طول پنج سال با 67 هزار و 607 تن تی ان تی بمباران شد. این بمباران به همراه مبارزات شدید خیابانی در مراحل پایانی جنگ بیش از 80 درصد از مرکز شهر را نابود کرد. اما برلین شهری وسیع و عمدتا ساخته شده از سنگ و آجر بود و در نتیجه فرماندهی بمب افکن بریتانیا موفق به وارد کردن آسیبی نشد که فکرش را می کرد، چون غلظت مواد قابل اشتعال ساختمان ها به خوبی درسدن آلمان نبود، شهری شلوغ با ساختان های بلند چوبی که در 13 فوریه 1944، نود درصد آن در آتش سوخت.

شاید عجیب باشد اما شهری که بیشترین آسیب را در جنگ دید، از نظر درصد ساختمان های نابود شده، زوریخ سوئیس بود؛ شهری در کنار رود Rur که در حال حاضر ایالتی از نوردراین – وستفالن است. زوریخ یکی از موانع اصلی طرح متفقین برای اشغال راینلند بود.

شهرهای بزرگی که در قرن بیستم ویرانه شدند

نیروهای متفقین در 16 نوامبر 1944 شهر را بمباران و 97 درصد آن را نابود کردند. سه درصد باقیمانده در طول سه ماه مبارزه که در 23 فوریه 1945 تمام شد و متفقین موفق به عبور از رود شدند، نابود شد.

در 1865 نیروهای ژنرال شرمن بر مرکز صنعتی شهر آتلانتا متمرکز شدند و تنها 40 درصد از کل شهر سوخت که طبق استانداردهای قرن بیستم چندان زیاد به نظر نمی رسد اما در آن زمان تکاندهنده و بی رحمانه بود. بازسازی آتلانتا هفت سال طول کشید.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1394/10/30
آیا زوریخ یکی از شهرهای سوئیس هست یا آلمان؟؟؟
پاسخ ها
مدیر پایگاه با سپاس, اصلاح شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو