میکروب های درون بدن تان را بیشتر بشناسید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۹۶۵۴۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۰
۱۰۵۹۵
جامعه ی میکروب هایی که درون (یا حتی روی) بدن انسان زندگی می کنند، به همان اندازه که ممکن است خطرساز و بیماری زا باشند، مهم و کارگشا هستند.
وب سایت دیجیاتو - محسن وفانژاد: جامعه ی میکروب هایی که درون (یا حتی روی) بدن انسان زندگی می کنند، به همان اندازه که ممکن است خطرساز و بیماری زا باشند، مهم و کارگشا هستند. شاید ما قادر به دیدن شان نباشیم، اما نه میلیون، نه میلیارد، بلکه تریلیون ها باکتری، ویروس، قارچ و دیگر ارگانیسم های زنده و میکروسکوپی درون بدن ما زندگی می کنند. از پوست و داخل دهان گرفته تا درون روده.

همانند انسان که طی صدها هزار سال تکامل یافته، این ارگانیسم ها هم سیر تکاملی خود را طی کرده اند و هر چه بیشتر به نقش آن ها در بدن خود پی می بریم، به اهمیت شان افزوده می شود. میکروب ها همه جا نقش دارند و زندگی بدون آن ها امکان پذیر نیست.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنند

با این حال، هنوز نکات بسیاری است که ما نمی دانیم ولی طی 20 سال گذشته، اطلاعات و حقایق بسیاری رو شده که به افزایش کیفیت سلامت و زندگی کمک شایانی کرده است. در ادامه می خواهیم 30 حقیقت جالب علمی را در این رابطه مرور کنیم.

بیش از اینکه در راه شیری سیاره و ستاره وجود داشته باشد، در بدن هر یک از ما میکروب های مختلف زیست می کنند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندبا این وجود، مجموع وزن همه شان روی یکدیگر، در حدود 1.5 کیلوگرم خواهد بود، تقریبا هم وزن مغز انسان.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندمیکروب ها سرتاسر پوست شما را فرا گرفته اند. از سر تا نوک پا و میزان تنوع شان به رطوبت، دمای بدن، نازکی و دیگر متغیرهای پوست بستگی دارد.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندبرای مثال، دست زنان بیشتر از مردان باکتری های اسید لاکتیک را روی خود جای داده.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کننددر سوی دیگر، روی دست مردان بیشتر کورینه باکتریوم یافت می شود که نقش مهمی در سنتز گلوتامات مونوسدیم بازی می کند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندجالب اینجاست که میکروبیوم دست راست شما ممکن است با دست چپ تان تفاوت بسیاری داشته باشد.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندشاید باورپذیر نباشد اما از منظر تعداد، مقدار سلول های باکتریایی از سلول های جانوری بدن ما (که ساختار کلی مان را تشکیل داده اند) بیشتر است.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندمیکروب ها سبب پایایی و کارایی صحیح ارگان های حیاتی بدن انسان می شوند. مغز، دستگاه گوارش و بسیاری دیگر، بدون آن ها نمی توانند درست کار کنند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کننداگر بخواهیم صادق باشیم، 99 درصد کل میکروبیوم شما در ناحیه دستگاه گوارش است. از دهان شروع شده و به مقعد ختم می شود. 1 درصد باقی مانده در باقی نقاط بدن (درون و بیرون) پخش شده اند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندژن های میکروبی درون بدن، به نسبت صد به یک از ژن های DNA خود انسان بیشتر است.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندحداقل 1200 نوع میکروب مختلف درون دهان شما زندگی می کنند. اغلب آن ها برای سلامت مفید هستند اما برخی سبب پوسیدگی دندان، آسیب به لثه ها و بوی بد دهان می شوند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندحین خواب، تریکیبات سولفوری تولید شده توسط باکتری ها آنقدر بد بو هستند که اگر تشنه باشید و آب دهان تان خشک شده باشد، از شدت بوی آن بیدار خواهید شد.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندهمین حالا که این جمله را می خوانید، هزاران گونه مختلف باکتری درون بدن شما مشغول گشت و گذار هستند و از یک سو، به سوی دیگر می روند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندمیکروبیوم یا جامعه میکروبی درون و بیرون بدن هر انسان، با انسان دیگر کاملا متفاوت است و هیچ دو انسانی در این ویژگی مشترک نیستند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندمحققان می گویند که میکروب های موجود روی زبان و پنجه های سگ، می توانند روی پوست رشد کنند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندعلاوه بر هضم غذا، ایجاد میل برای غذا خوردن و کمک به ارگان هایی چون مغز، میکروب ها در ایجاد احساس هم حتی نقش دارند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندافسردگی، آسم، چاقی مفرط و اضطراب، از دیگر مضراتی است که میکروب ها می توانند به همراه داشته باشند. با این حال، تحقیقات در این زمینه ادامه دارد تا اطلاعات بیشتری بدانیم.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندباکتری های موجود روی پست، با بسیاری از عوامل بیگانه مثل قارچ ها مبارزه می کنند، به همین سبب است که می گویند شستشوی بیش از حد پوست، ممکن است آن را در معرض خطر قرار دهد. از بین بردن باکتری های سرباز به وسیله مواد شوینده، یعنی از بین بردن یک خط دفاعی قدرتمند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندبسیاری از میکروب ها، ترکیباتی نظیر اسید و آنتی بیوتیک تولید می کنند که بدن را در برابر میکروب های دیگر، همچون قارچ ها، صحیح و سلامت نگه می دارد.-

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندجنین بسیار شکننده است و به همین دلیل، رحم مادر، تمام و کمال از آن مراقبت می کند تا هیچ میکروبی به آن نرسد، تا زمان زایمان.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کننددرست پیش از زایمان، واژن مادر باکتری هایی را در اختیار می گیرد که در حالت عادی باید درون روده اش زندگی می کردند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کننددر زمان زایمان طبیعی، این باکتری ها به درون دهان، چشم و تمام سطح پوست نوزاد منتقل می شوند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندو برای یک شروع تازه، باکتری های مادر، میکروبیوم (جامعه میکروبی) نوزاد را هم شکل می دهند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کننددر حین زایمان طبیعی، کودک از مادر خود لاکتوباسیلوس را هم دریافت می کند. این باکتری به نوزاد کمک می کند تا شیر را بهتر تجزیه کرده و سیستم ایمنی هم بهتر کار کند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندشیر مادر مقادیر قابل توجهی از میکروب های مفید را وارد بدن کوک می کند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کننددر واقع، تحقیقات ثابت کرده که 10 درصد مواد درون شیر مادر، توسط کودک قابل هضم نیست اما به تقویت میکروبیوم کودک بسیار کمک می کند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندکودکانی که درون کانال زایمان حمام میکروبی نمی گیرند و از طریق سزارین به دنیا می آیند، صرفا باکتری های موجود روی دست دکتر، پرستار و هرچه که در فضای بیمارستان وجود داشته باشد را دریافت می کنند.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندبه همین سبب، بسیاری از پزشکان باور دارند که سزارین سبب می شود تا شانس ابتلا به آسم، آلرژی، دیابت و برخی بیماری های دیگر در طولانی مدت افزایش یابد. با این حال، هنوز به طور کلی این مسئله مورد بررسی قرار نگرفته است.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنندپزشکان و محققین در حال حاضر، مایع موجود در کانال زایمان را با استفاده از وسایل خاصی برداشته و روی بدن نوزادانی که از طریق سزارین به دنیا آمده اند می گذارند. اگر نتیجه تحقیقات مثبت باشد، احتمالا این مسئله به استاندارد پزشکی در آینده بدل خواهد شد.

30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کننددر هر بازه زمانی از زندگی، ممکن است ترکیب میکروبی موجود در بدن شما تغییرات بسیاری را متحمل شود. در دوران نوجوانی، پیری، بارداری و حتی پس از تغییر رژیم غذایی، میکروبیوم بدن انسان دستخوش تغییر خواهد شد.
30 حقیقت علمی اعجاب انگیز در مورد میکروب هایی که درون بدن ما زندگی می کنند
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222