خرید سهام 3 سایت ایرانی توسط روسها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۰۶۶۴۲
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
۷۹۶۹
در حال حاضر ۵۱درصد سهام دی‌جی‌کالا نزد شرکت سرمایه‌گذاری سرآوا است که به‌زودی این رقم به ۶۰درصد هم می‌تواند برسد. رقم مالیکیت در کافه‌بازار و دیوار ۲۰درصد و در شیپور ۱۵درصد است.
وب‌سایت آی تی رسان: علاقه روسیه نه تنها به بخش نفت و گاز، انرژی و حمل‌و‌نقل ایران بلکه این بار در بخش نوپای اینترنت و استارت‌آپ‌ها هم کشیده شده است. بخشی که این روزها در ایران داغ بوده و تازه شروع به رقابت در عرصه جهانی می‌کند. به گزارش آی‌تی‌رسان و براساس مطلبی در خبرگزاری کامرسانت، مدیرشرکت سرمایه‌گذاری پاروس کاپیتال Parus Capital، سهام‌دار سابق کیوی Qiwi آندری موراوی و همچنین بوریس سینگوبکو در ۳ شرکت اینترنتی ایران یعنی دی‌جی‌کالا، شیپور و دیوار سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

روس‌ها بخشی از سهام دی‌جی کالا، دیوار و شیپور را خریدند!

در ادامه این خبر از ارزش این سرمایه‌گذاری در حدود چند میلیون دلار یاد شده است. یکی از انگیزه‌های این سرمایه‌گذاری وجود شرکت‌های مشابه در پورتفولیوی سرمایه‌گذاران است. بوریس سینگوبکو می‌گوید: «ما در آمازون ایرانی، برترین سایت تجارت اینترنتی در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. دو شرکت دیگر هم به‌طور کامل بازار آگهی‌های آنلاین را در اختیار دارند، چیزی شبیه آویتو avito.ru (بزرگترین سایت آگهی اینترنتی در روسیه)، این شرکت‌ها دیوار و شیپور هستند».

در حال حاضر ۵۱درصد سهام دی‌جی‌کالا نزد شرکت سرمایه‌گذاری سرآوا است که به‌زودی این رقم به ۶۰درصد هم می‌تواند برسد. رقم مالیکیت در کافه‌بازار و دیوار ۲۰درصد و در شیپور ۱۵درصد است.

بزرگ‌ترین سرمایه سرآوا همین دی‌جی‌کالا است که با داشتن ۸۰درصد سهم بازار خرید اینترنتی، برترین شرکت در زمینه تجارت آنلاین است. دی‌جی‌کالا براساس خبر منتشرشده نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار ارزش دارد. این در حالی است، شرکت‌هایی که در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند، معتقدند ارزش دی‌جی‌کالا تا ۳ و حتی ۴ میلیارد دلار‌ (تقریبا ۱۰ برابر) در ۵ سال آینده می‌تواند برسد. این رقم براساس پیش‌بینی ناشی از پتانسیل رشد بازار تجارت اینترنتی ایران است که بعد از اجرای برجام جزء یکی از ذی‌نفعان آن بوده که در نهایت منجر به ساخت راه‌های جدید دسترسی به شبکه اینترنت از جمله شبکه 4G خواهد بود.

روس‌ها بخشی از سهام دی‌جی کالا، دیوار و شیپور را خریدند!

بوریس سینگوبکو می‌گوید: «بازار ایران پتانسیل بالایی دارد. ۸۰ میلیون جمعیت که نیمی از آن‌ها جوان هستند، می‌خواهند از فناوری‌های روز استفاده کنند و ۲۰ تا ۳۰ میلیون گوشی هوشمند دارند».

او همچنین سهام چند شرکت ایرانی در بازار بورس تهران را نیز خریداری کرده‌ است. وی در ادامه می‌گوید:‌ «واضح است که بزرگ‌ترین صنعت ایران نفت و گاز است. ایران بزرگ‌ترین ذخایر نفتی جهان را دارد ولی ما به بازار مصرف داخلی علاقه‌مندیم که در آن بعد از برجام، شهروندان غنی‌تر شده، احساس بهتری خواهند داشت و تحریم‌ها از میان برداشته شدند. ارزش ریال هم بیشتر خواهد شد و همچنین قیمت نفت بالاتر خواهد رفت، شاید ۱۰۰ یا ۷۵ دلار نشود ولی خب ۳۰ دلار هم نمی‌ماند».

بدین ترتیب یکی از نیازهای رشد و بلوغ اکوسیستم استارتاپی ایران یعنی امکان جلب سرمایه‌گذار خارجی، حضور راحت‌تر در بازارهای جهانی و در نهایت وجود امکان تصاحب توسط غول‌های تکنولوژی دنیا که بزرگ‌ترین آرزوی هر استارتاپی است، درحال فراهم شدن است.
در پاییز ۱۳۹۳ ایران و روسیه قرارداد همکاری به ارزش ۷۰ میلیارد دلار امضا کردند. بعد از برجام روسیه به ایران پیشنهاد فروش جنگنده سوخوی سوپرجت ۱۰۰ را داد. گازپروم و استروی‌ترانس‌گاز درباره احداث خط لوله گازی جدید مذاکره می‌کنند که تنها قرارداد استروی‌ترانس‌گاز می‌تواند ۲ میلیارد دلار ارزش داشته باشد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر