اعتكاف لوكس ممنوع شد
۳۱۵۱۳۴
۲۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۰
۱۱۲۴۶ 
كارشناس امور مساجد اداره كل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: امسال از برگزاری آیین های اعتكاف به صورت لوكس و با صرف هزینه های بالا در مساجد استان جلوگیری می شود.
خبرگزاری ایرنا: كارشناس امور مساجد اداره كل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: امسال از برگزاری آیین های اعتكاف به صورت لوكس و با صرف هزینه های بالا در مساجد استان جلوگیری می شود.

حجت الاسلام حسین كریمی روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: در اعتكاف رجبیه پارسال، برخی مساجد مشهد تا حدی پا را از پذیرایی ساده و مطابق با عرف این مراسم فراتر نهاده و این آیین معنوی را با هزینه های بالا برگزار كردند.

وی با بیان اینكه هزینه معمول برگزاری مراسم اعتكاف برای هر نفر در مسجد 350 تا 400 هزار ریال است، گفت: برخی مساجد با ارائه وعده های غذایی گران قیمت در افطار و سحر، هزینه اعتكاف هر نفر را تا 700 هزار ریال رساندند كه امسال از برگزاری این گونه مراسم جلوگیری خواهد شد.
وی گفت: 70 درصد از هزینه های برگزاری مراسم اعتكاف توسط خود معتكفان و 30 درصد توسط خیرین پرداخت می شود و اداره كل تبلیغات اسلامی هزینه های نرم افزاری این مراسم نظیر بسته های فرهنگی، مسابقات فرهنگی، سخنرانی و دعا و ... را تامین می كند.

حجت الاسلام كریمی اضافه كرد: در برخی مساجد كل هزینه های اعتكاف توسط خیرین تامین می شود و علاوه بر آن مراكزی از سوی این اداره كل به مساجد معرفی می شود تا با هزینه كمتری امكانات پذیرایی از معتكفان را فراهم كنند.

این مسئول در اداره كل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینكه امسال برای نخستین بار ثبت نام از مساجد متقاضی برگزاری اعتكاف و افراد شركت كننده در این آیین به صورت الكترونیكی انجام گرفته است، افزود: ثبت نام از مساجد متقاضی از طریق سایت www.etekaaf.ir از روز سه شنبه هفته جاری آغاز شده و تا پایان ماه فروردین ادامه دارد.

حجت الاسلام كریمی افزود: ثبت نام از متقاضیان شركت در مراسم اعتكاف نیز از روز یكشنبه هفته آینده از طریق سایت مزبور آغاز شده و تا 30 فروردین ماه ادامه می یابد.

وی بیان كرد: پارسال 644 مسجد در خراسان رضوی برگزار كننده مراسم اعتكاف بودند و 54 هزار و 457 نفر در این آیین معنوی شركت كردند.

وی پیش بینی كرد كه امسال بیش از 60 هزار نفر در مراسم اعتكاف مساجد خراسان رضوی حضور یابند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج