تهران دوباره گالری می شود
۳۲۱۷۱۲
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
۵۳۷۴
پس از برگزاری جلسات نهایی لی اوت آثار دومین "نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر" و چینش آثار در محورهای شش‌گانه تهران، این رویداد هنری شهر دوباره برگزار می‎شود.
 هنر آنلاین: شورای سیاست گذاری "نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر" شامل فرشید مثقالی، ابراهیم حقیقی، سعید شهلاپور، محمدحسن حامدی، محمد خدادادی، امیر سقراطی، هلیا دارابی  و مجتبی موسوی آثار این دوره از این نمایشگاه بزرگ شهری را انتخاب کرده‌اند.

"نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر"، طرحی بود که سال گذشته توانست از تاریخ ۱۵ تا ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری رنگ و روی تازه ای به شهر تهران ببخشد و بیش از ۷۰۰ اثر هنری را به نمایش عموم بگذارد. این طرح که با حمایت شهرداری تهران و توسط شرکت‌های تبلیغاتی برگزار شد، توانست در مدتی کوتاه، بازتاب بسیاری در رسانه‌های داخلی و خارجی داشته باشد و مورد نظر بسیاری از مردم نیز قرار گیرد. در طرح "نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر" آثار گوناگونی در سبک‌های مختلف از هنرمندان و نقاشان داخلی و خارجی، از آثار کمال‌الملک تا ونگوک، به نمایش گذاشته شد. روزنامه "میدل ایست" طرح "نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر" را یک انقلاب فرهنگی توصیف کرد و نوشت: "تهران با نمایش آثار فاخر نقاشی و گرافیکی توانست در سطح شهر بزرگی نظیر تهران یک انقلاب فرهنگی به پا کند."

خبرگزاری فرانسه نیز نوشت: "تهران به یک نمایشگاه عظیم روباز تبدیل شده است و رانندگان و عابران می‌توانند در حال راه رفتن زیبایی‌های هنری را نگاه کنند." از سوی دیگر خبرگزاری گاردین هم تغییر یک شبه‌ چهره تهران را اعجاب آور توصیف کرد و نوشت: "این طرح باید به الگویی برای دیگر کشورها تبدیل شود."
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج