«دیوار مهربانی» به آفریقا رسید
۳۲۱۷۲۹
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳
۳۹۳۸
«دیوار مهربانی» پدیده‌ای اجتماعی بود که سال گذشته گل کرد و با استقبال هموطنان مواجه شد. این شیوه نوع‌دوستی آنقدر زیبا و فراگیر بود که به خارج از کشور از جمله پاکستان تسری یافت. حالا خبر رسیده آفریقای جنوبی نیز به این خیزش می‌پیوندد.
خبرگزاری دانشجو: «دیوار مهربانی» پدیده‌ای اجتماعی بود که سال گذشته گل کرد و با استقبال هموطنان مواجه شد. این شیوه نوع‌دوستی آنقدر زیبا و فراگیر بود که به خارج از کشور از جمله پاکستان تسری یافت. حالا خبر رسیده آفریقای جنوبی نیز به این خیزش می‌پیوندد.

رایزن فرهنگی کشورمان در آفریقای جنوبی در دیدار با دبیر کمیسیون ملی یونسکو در این کشور، پیشنهاد راه‌اندازی «دیوار مهربانی» در شهر پرتوریا را مطرح کرد.
 
شهروز فلاحت‌پیشه، رایزن فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی، با حضور در ساختمان آموزش پایه آفریقای جنوبی با کارلتون موکوهو، دبیر کمیسیون ملی یونسکو آفریقای جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
در ابتدای این دیدار، دبیر کمیسیون ملی یونسکو آفریقای جنوبی، خلاصه‌ای از فعالیت‌های این کمیسیون را بیان و آمادگی کامل خود را برای هرگونه همکاری با رایزنی فرهنگی ایران به صورت جدی اعلام کرد.
 
رایزن فرهنگی ایران نیز خلاصه‌ای از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی کشورمان و سیاست‌های کلی آن را معرفی  کرد و با بیان اینکه سهم بسیار بالایی از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران کاملاً منطبق با علایق و سیاست‌های تشویقی سازمان یونسکوی جهانی است، آن را فرصت ارزشمندی دانست که طرفین بر اساس این علایق مشترک برنامه‌های فرهنگی را به صورت همکاری دوجانبه و با حمایت کمیسیون ملی یونسکو آفریقای جنوبی توسعه بیش‌تری بخشند.
 
ارایه برنامه‌های قابل انجام از سوی نمایندگی فرهنگی کشورمان در قالب تقویم سالیانه یونسکو و مناسبت‌های بین‌المللی، بخشی از معرفی این ظرفیت‌های همکاری توسط شهروز فلاحت‌پیشه بود که با استقبال دبیرکمیسیون ملی یونسکو آفریقای جنوبی همراه بود.
 
همچنین در این دیدار، سه پیشنهاد دیگر از سوی رایزن فرهنگی کشورمان مطرح شد که ضمن پذیرش از سمت دبیر کمسیون ملی یونسکو، مقرر شد تا در قالب یک برنامه اجرایی میان طرفین مورد پیگیری و اقدام قرار گیرد.
 
ایجاد کنسرسیوم فرهنگی بین‌المللی میان بخش‌های فرهنگی سفارتخانه‌های خارجی با محوریت کمیسیون ملی یونسکو آفریقای جنوبی، راه‌اندازی «دیوار مهربانی» با مشارکت شهرداری پرتوریا و سازمان‌های مردم‌نهاد با محوریت یونسکو و رایزنی فرهنگی ایران (طرح این پیشنهاد با ارایه مستنداتی در این خصوص از کشورمان همراه بود) و برگزاری یک مناسبت یک روزه با عنوان«روز ایران» با حمایت و همکاری این کمیسیون در ساختمان آموزش پایه آفریقای جنوبی و مختص کارکنان و مدیران این دپارتمان، پیشنهادهای سه‌گانه مطرح شده توسط رایزن فرهنگی کشورمان در این دیدار بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج