شیوع آسم در كشور
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۲۳۶۴۵
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳
۷۴۴۱
رییس انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: شیوع بیماری آسم در كشور رو به افزایش است اما در كشورهای توسعه‌یافته وضعیت این بیماری به ثبات رسیده است.
خبرگزاری ایرنا: رییس انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: شیوع بیماری آسم در كشور رو به افزایش است اما در كشورهای توسعه‌یافته وضعیت این بیماری به ثبات رسیده است.

دكتر مصطفی معین روز شنبه در نشست خبری همایش جهانی روز آسم افزود: مسئولین و متولیان امر باید اقدامات لازم را برای آموزش همگانی جهت مقابله با این بیماری به عمل آورند.

وی با اشاره به این كه در ایران این بیماری بیشتر در كلانشهرها و حاشیه آن مشاهده می‌شود، افزود: سطح بهداشت، آلودگی‌ها و دسترسی كمتر به دارو مهمترین عوامل گسترش این بیماری در این مناطق است.

وی به تعداد افراد مبتلا به آسم در دنیا اشاره كرد و گفت: در دنیا حدود 300 میلیون نفر مبتلا به آسم وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا یك دهه آینده به 400 میلیون نفر افزایش یابد كه بیشترین تعداد آنها در كشورهای توسعه نیافته هستند.

معین به اهداف این همایش اشاره كرد و گفت: ارائه آموزش همگانی مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش است و در این همایش سعی داریم اطلاعات لازم را در اختیار بیماران، خانواده‌های آنها و همچنین كادر پزشكی اعم از پزشكان متخصص، دانشجویان، پرستاران و مربیان مدارس قرار دهیم.

وی در ادامه به افزایش مصرف دخانیات در كشور اشاره كرد و گفت: مصرف سیگار، مواد دخانی و قلیان در كشور رو به افزایش است و متاسفانه سن افراد معتاد به این مواد رو به كاهش است.

رییس انجمن آسم و آلرژی ایران تاكید كرد: متاسفانه زنان مخصوصا در سنین نوجوانی و جوانی گرایش به سمت مصرف مواد دخانی پیدا كرده‌اند و ما شاهد گسترش اعتیاد به مواد دخانی در كشور هستیم.

رییس انجمن آسم و آلرژی به قانون منع مصرف دخانیات در فضای بسته اشاره كرد و گفت: متاسفانه این قانون در كشور اجرا نمی‌شود و كسی به شكل قانونی با این موضوع برخورد نمی‌كند.

وی از مردم خواست به این موضوع توجه بیشتری داشته و آن را به‌عنوان یك مطالبه از مسئولان بخواهند.

حدود 12 درصد كودكان كشور دارای علائم آسم هستند

رییس اداره بیماری های مزمن تنفسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، سرفه، خس خس و تنگی نفس را از مهمترین علائم آسم اعلام كرد و گفت: بر اساس مطالعات انجام شده حدود 9 درصد افراد بالغ و حدود 12 درصد كودكان دارای علائم آسم هستند.

دكتر مهدی نجمی در نشست خبری همایش روز جهانی آسم افزود: این مطالعه سال گذشته برای اولین بار در سطح گسترده در كشور با همكاری برخی مراكز تحقیقاتی و همچنین دانشگاه های علوم پزشكی در سطح جمعیت شهری و روستایی در بین افراد بالغ و كودكان انجام شده است.

وی استاندار سازی خدمات تشخیص، درمان و مراقبت از بیماری آسم را یكی از اقدامات مهم این مجموعه اعلام كرد و گفت: بر اساس این طرح راهنمای بالینی برای پزشكان اعم از عمومی، خانواده و متخصص تدوین شده است.

نجمی اظهار كرد: این راهنمای بالینی در سال 88 تدوین شده و در سال گذشته بر اساس آخرین منابع علمی مورد بازنگری قرار گرفته است.

وی از تدوین بسته آموزشی برای بهورزان و مراقبین سلامت خبر داد و گفت: با تدوین این بسته در صدد هستیم كه شناسایی، تشخیص و درمان این بیماری به نحو مطلوب انجام شود.

نجمی با اشاره به اینكه در آینده نزدیك برنامه تشخیص درمان و مراقبت از آسم بصورت آزمایشی در چند دانشگاه برگزار می شود، گفت: این برنامه ظرف یك ماه آینده اجرایی خواهد شد.

وی یكی دیگر از اقدامات مهم این مجموعه را كنترل عوامل خطر اعلام كرد و گفت:‌ سیگار، قلیان و آلودگی هوا از جمله عوامل خطر این بیماری هستند كه امیدواریم با همكاری و مشاركت متولیان این بخش ها بتوانیم عوامل خطرزای این بیماری را كنترل كنیم.

منظور افزایش آگاهی در خصوص بیماری آسم و جلب مشاركت اقشار مختلف جامعه با هدف پیشگیری و كنترل این بیماری، اولین سه‌شنبه ماه می كه امسال مصادف با 14 اردیبهشت ماه است، از سوی سازمان بهداشت جهانی به نام روز جهانی آسم نامگذاری شده است.

سازمان بهداشت جهانی، پیام 'شما می‌توانید بیماری آسم خود را كنترل كنید' را به عنوان شعار امسال روز جهانی آسم پیشنهاد داده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
زمردی_فوتر اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر