مستاجری با کفش های آهنی!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۲۷۷۵۱
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۹
۷۱۱۹
با توجه به کاهش توان خرید افراد بازار رهن و اجاره همچنان پر رونق تر از خرید خواهد بود و اگر چه در حال حاضر اجاره‌بهای مسکن تغییری نکرده اما با آغاز فصل تابستان به رسم هر سال شاهد افزایش 10 تا 15 درصدی اجاره‌بهای مسکن خواهیم بود.
خبرگزاری میزان: بازار مسکن در حالی همچنان روند سکوت خود را طی می کند که کارشناسان این بازار به رونق مسکن در سال جاری امیدوار بوده اند. این در حالی است که با گذشت حدود دو ماه از سال جاری هنوز در معاملات خرید و فروش مسکن رونق دیده نمی شود اما در بازار رهن و اجاره تا حدودی شاهد رونق هستیم.

آمار جهانی نیز پایین بودن قدرت خرید ایرانی‌ها را تایید می‌کند و گزارش‌ها نشان می‌دهد، ایرانی‌ها از نظر توان مالی خرید خانه، بین 122 کشور جهان رتبه 107 را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند.

گزارش میدانی از بازار مسکن حاکی از این است که این بازار به ثبات قیمتی رسیده و نمی توان در سال 95 انتظار جهش و افزایش قیمت ها را داشت و شاید در برخی مناطق حتی شاهد کاهش قیمت برای به سرعت فروش رفتن ملک باشیم اما از نظر انجام تعداد معاملات با توجه به کاهش تورم و تسهیلات خریدی که از سوی دولت در نظر گرفته شده، می توان انتظار رونق در ماه های آینده را داشت.

با این تفاسیر بازار مسکن در سال  95همانند سال‌های گذشته همچنان در رکود باقی خواهد ماند و تغییری در آن صورت نخواهد گرفت،که با توجه به کاهش توان خرید افراد بازار رهن و اجاره همچنان پر رونق تر از خرید خواهد بود و اگر چه در حال حاضر اجاره‌بهای مسکن تغییری نکرده اما با آغاز فصل تابستان به رسم هر سال شاهد افزایش 10 تا 15 درصدی اجاره‌بهای مسکن خواهیم بود.

همچنین با شروع ماه رمضان در خرداد، رونق بخش مسکن پس از عید فطر و از اواخر تیرماه شروع خواهد شد که در این صورت تا پایان فصل بهار رونقی در بازار مسکن مشاهده نخواهد شد.
 
با این تفاسیر حسام عقبایی رییس مشاوران املاک با اشاره به اینکه خریداران مسکن معمولا از خرداد ماه وارد بازار مسکن می شوند اظهار کرد : افزایش حجم معاملات در تابستان سال 95 و رونق گرفتن این بخش به معنی افزایش قیمت نخواهد بود زیرا در وضعیت فعلی اقتصاد کشور افزایش قیمت مسکن تحقق پذیر نیست.

رییس مشاوران املاک به کاهش 40 تا 50 درصدی صدور پروانه ساخت طی سال های 92 تا اوایل سال 94 اشاره و بیان کرد : خوشبختانه دردوماه اخیر بسیاری از سازنده ها اقدام به خرید  وساخت خانه های کلنگی کرده اند که این امر رونق مسکن را در سال جاری به همراه خواهد داشت.
 
وی در رابطه با وضعیت اجاره بهاء در سال 95 نیز گفت : کاهش نرخ سپرده‌های بانکی می‌تواند موج‌های افزایش قیمت اجاره‌بهای مسکن را برطرف کند، چرا که همواره مالکین، اجاره بهای مسکن را با نرخ سود سپرده های بانکی و منافع خود تطبیق می دهند، بنابراین با توجه به کاهش نرخ سود بانکی پیش بینی می شود اجاره‌بهای مسکن در سال ۹۵ متعادل شود.
 
این در حالی است که احمد رضا سرحدی کارشناس بازار مسکن در گفتگو با خبرگزاری میزان در خصوص روند بازار مسکن گفت: خوشبختانه در بازار تورم وجود ندارد و عرضه چند برابر تقاضا است، اما رکود در بازار مسکن و سیر نزولی قیمت‌ها همچنان ادامه دارد و با توجه به نزدیک بودن فصل جابه‌جایی در شرایط فعلی، ممکن است در نرخ اجاره بها، به‌صورت کاذب قیمت ها بالا رود و بر قشر اجاره نشین فشار وارد کند.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر توان خرید مردم پایین است و دولت با تزریق نقدینگی و منطقی کردن تسهیلات برای خانه اولی‌ها می‌تواند به خانه دار شدن افراد کم در آمد  کمک کند و باعث تکان دربازار مسکن شود.
 
حال باید منتظر تحقق پیش بینی کارشناسان دربازار مسکن بود که آیا رونق این بازار در ماه های بعد محقق خواهد شد و یا شاهد ادامه سکوت در این بازار خواهیم بود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو