حماس: ذره ای عقب نشینی نمی کنیم
۳۲۹۱۸۰
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۷
۷۲۲۵
در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد «یوم‌النکبه»
جنبش حماس در شصت و هشتمین سالروز اشغال فلسطین، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نه تنها رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد بلکه ذره‌ای از خاک فلسطین را به این دشمن واگذار نخواهد کرد.
خبرگزاری فارس: جنبش حماس در شصت و هشتمین سالروز اشغال فلسطین «یوم‌النکبه» بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد رژیم اشغالگر صهیونیستی را به رسمیت نخواهد شناخت و از ذره‌ای از خاک فلسطین نخواهد گذشت.

در این بیانیه مطبوعاتی آمده است: ملت فلسطین و مقاومت آن در رأس مبارزه برای تحقق طرح آزادسازی (فلسطین) قرار دارد و امت، در عمق راهبردی برای آرمان فلسطین باقی خواهد ماند.

در ادامه این بیانیه ذکر شده: ملت ما جلوی سیاست گسترش صهیونیسم را گرفت، ادعای ارتش شکست‌نا‌پذیر را در هم شکست، در مقابل سه جنگ علیه غزه ایستاد و ضعف رژیم صهیونیستی در برابر جهان را آشکار کرد.

حماس در ادامه ملت‌ها و کشورهای معتقد به آزادی را به عزل رژیم اشغالگر و فشار بر رهبران آن برای پایان محاصره و حملات علیه نوار غزه و توقف اعدام‌های میدانی در کرانه باختری و قدس اشغالی فراخواند.

این جنبش ضمن هشدار در این باره که ادامه فشارها علیه نوار غزه منجر به حالت انفجار خواهد شد، خطاب به همگان افزود: صهیونیست‌هایی که به ثبات منطقه و جهان آسیب می‌زنند و پایگاه‌های امنیت و آرامش بین‌المللی را ویران می‌کنند رها نکنید.

حماس سپس از سازمان‌های عربی درخواست کرد که دست از آوارگان بردارند و آنها را به آوارگی بیشتر مجبور نکنند.

68 سال پیش در 14 می 1948 (25 اردیبهشت 1327) امروز شصت و هشتمین سالگرد روز اشغال فلسطین است و گروه‌های فلسطینی با برنامه‌های مختلف این روز را احیا کردند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج