وقوع 80 هزار سقط جنین عمدی در سال 94
۳۳۱۹۹۳
۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۹
۷۶۴۵ 
رئیس اداره باروری وزارت بهداشت گفت: در سال ۹۱ از ۲۲۰ هزار سقط جنین در کشور ۱۰۰ هزار مورد بر اثر بیماری و ۱۲۰ مورد از روی عمد بوده و در سال گذشته در مطالعه‌ای دیگر مشخص شد 80 هزار مورد از سقط های جنین، عمدی بوده است.
خبرگزاری فارس: محمد اسلامی در نشست بررسی سیاست‌های جمعیتی در وزارت بهداشت گفت: نگرانی ما از آینده کشور در سالهای 1420 تا 1430 است و مشکل اصلی ما این است که از هر 10 زن، 19 فرزند به دنیا می آید در حالی که این میزان در دنیا به طور متوسط 21 فرزند است و اگر این روند در سالهای آینده وجود داشته باشد، رشد جمعیت به صفر می رسد.

معاون فنی دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت افزود: برنامه ریزی برای ارتقای نرخ باروری کلی نیازمند یک یا دو دهه زمان است و در سیاست های ابلاغی رهبری نیز شرایط و ساز و کار آن باید در برنامه ششم توسعه فراهم شود بنابراین نگاه بلند مدت مقام معظم رهبری به این مسئله وجود دارد.

اسلامی ادامه داد: نرخ باروری کلی 1.4 درصد در آلمان و روسیه است در این کشورها سیاستهای تشویقی و انگیزشی زیادی اجرا می کنند چون مردم به سرعت رفتار باروری خود را تغییر نمی دهند.

وی در مورد حذف خدمات بهداشت باروری در مراکز بهداشت،گفت: به هیچ عنوان چنین خدماتی حذف نشده زیرا با بند 4 سیاست های ابلاغی مبنی بر اعتلای سلامت باروری و فرزندآوری مغایرت دارد و کماکان این خدمات با کیفیت و برنامه ریزی بهتری به مردم ارائه می شود.

وی در خصوص میزان سقط جنین در کشور گفت: بررسی‌های زیادی شده فاصله دو بررسی حدود 18 سال است و روش آنها متفاوت است در سال 91 در مطالعه ای مشخص شد که از 220 هزار سقط جنین در کشور 100 هزار مورد آن بر اثر بیماری و 120 مورد نیز با اعلام بیمار و از روی عمد بوده و در سال 94 نیز مطالعه انجام و مشخص شد که 80 هزار مورد از سقط های جنین عمدی بوده است.

رئیس اداره باروری وزارت بهداشت در مورد دادن وسایل پیشگیری از بارداری گفت: این وسایل به صورت رایگان به زوجینی در تمام نقاط کشور داده می شود که بارداری برای آنها یا فرزندانشان خطرساز باشد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Finland
18:23 - 1395/03/03
مردم ندارند خودشون زیادی هستند ،شمامیخواین با این اوضاع گرونی و نداری و بی پولی و اقتصاد وخیم مملکتمون مردم 2،3تا بچه بیارن به جمع بدبخت بیچاره های ندار که نون شب ندارن ومحتاجن.یکم عاقیلانه بیندیشید
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1395/03/03
باسللمفرزند اوری برای ان مدیری که ماهیانه هفتاد میلیون حقوق میکره خوبه نه برای اون جوانی که کرایه خونع نداره
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1395/03/04
واقعا اگر به فکر جمعیت کشور هستن واجبه که اول به فکر شکم ملت باشن بعد به فکر ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج