توقف طرح طلاق توافقی در کشور
۳۳۲۵۲۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۶
۹۶۸۵
قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی گفت که رشد طلاق کشور برای نخستین بار در سال های اخیر ، درسال 94 متوقف شد.
خبرگزاری ایرنا: قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی گفت که رشد طلاق کشور برای نخستین بار در سال های اخیر ، درسال 94 متوقف شد.

مرتضی میرباقری عصر سه شنبه درحاشیه راه اندازی نخستین مرکز رصد اجتماعی و خانه تشکل های غیر دولتی مازندران درساری در گفت و گو با خبرنگاران افزود : اگرچه آمار طلاق همچنان درکشور بالاست، ولی روند روبه رشد آن متوقف شد.

وی اضافه کرد : نیمی از طلاق های ثبتی کشور درپنج سال اول زندگی زوج های جوان رخ می دهد که 13 درصد از این طلاق ها مربوط به اولین ماههای ازدواج است.

معاون اجتماعی وزیر کشور، نداشتن تجربه و شناخت کافی ، از بین رفتن نظام سنتی پادرمیانی ( ریش سفیدی)، نبود آزمایش های ثبت آسیب های جسمی پیش از ازدواج و وجود طلاق توافقی را مهمترین دلیل برای افزایش این آسیب اجتماعی در کشور دانست.

براساس آمار ثبت احوال در سال گذشته (94) 163 هزار و 765 واقعه طلاق در کشور به ثبت رسید که این آمار در سال 93 حدود 163 هزار و 569 مورد بود.

براساس این گزارش آمار طلاق کشوردرسال 93 نیز 155 هزار و 369 مورد به ثبت رسید.

*توقف طرح طلاق توافقی در کشور

معاون اجتماعی وزیر کشورگفت که در سال جاری برای کاهش آمار طلاق در کشور باب طلاق توافقی که تسهیل کننده جدایی زوج های جوان است،با توافق دستگاه قضایی بسته شد.

میرباقری افزود : براساس این توافق ،دستگاه قضایی مراکز مشاوره را در دادگاه های خانواده ایجاد می کند تا با مشاوره دهی به زوج های جوان احتمال بازگشت به زندگی را برای این قشر افزایش دهد.

به گفته وی سازمان بهزیستی کشور نیز موظف به گسترش مراکز مشاوره پیش از ازدواج در سطح کشور برای مشاوره دهی شد.

وی برخوردار شدن مراکز آزمایشگاهی به تجهیزات مدرن ارائه آسیب های جسمی پیش از ازدواج را از دیگر راهکارها برای کاهش آمار طلاق در کشور برشمرد و گفت که بخشی از طلاق ایران به دلیل آسیب های جسمی زوج های جوان رخ می دهد که با شناخت این آسیب ها در پیش از ازدواج می توان جلوی این بخش از طلاق ها را گرفت.

به گفته وی وزارت بهداشت و درمان موظف شد تا این تجهیزات و آزمایش ها را برای پیش از ازدواج جوانان در کشور فراهم کند.

مرکز رصد اجتماعی و خانه تشکل های غیردولتی مازندران درشهر ساری به منظور بررسی آسیب های اجتماعی دراین خطه شمال کشورراه اندازی شد.

در این مرکز آسیب های اجتماعی حوزه های مختلف اجتماعی و فرهنگی از سوی تشکل های غیردولتی شناسایی و راهکار کاهش این آسیب ها به ستاد مرکزی پیشنهاد می شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
France
01:38 - 1395/03/05
بجاي حل مسئله صورت مسئله رو پاك كردن كار ساده ايست!
Iran, Islamic Republic of
06:01 - 1395/03/05
خوب چرا توافقی نه؟؟حتما باید,همدیگرو تکه پاره کنن؟؟تا طلاق بگیرن؟
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1395/03/05
این هم مثل تمام امارهای شما دروغ هست
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1395/03/05
تووی یه خبر گفته شده طلاق از ازدواج پیشی گرفت تووی این خبر گفته شد رشد طلاق در سال 94 متوقف شد!!!!!!! چقدر اتفاق نظر بین آقایون هست واقعا!!!!!!!
مثل اون یارو می مونه که ازش پرسیدن حقوق مدیرای زیر دسست چقدره گفت والا نمی دونم اما همه چیز تحت کنترله
بسته شدن طلاق توافقی خودشمنجر به بزه میشه، زوجینی که نمی تونن به هر دلیلی با هم زندگی کنن امکان طلاق توافقی رو ندارن و باید مثل سگ و گربه توو سر و کله هم بزنن تا بالاخره یکیشون فرار کنه بره یا کشته بشه
این است راه حل خردمندانه
-
08:14 - 1395/03/05
این راه حل نیست ... پوشاندن روی مسئله است انهم بطور موقت وخیلی کوتاه است بعدش تبدیل به سیل میشه مثل مسئله گیر دادن به پوشش خانمها ...به اجبار وبا زور نمیشه فرهنگی را جا انداخت .
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1395/03/05
سلام
بنظر من عالیه باید جلو طلاق توافقی رو تا نتیجه نهایی از عدم ادامه زندگی گرفت.
البته خیلیا هم از روی لج این کار رو میکنن چون واقعا عقلشون کمه و حتما بزرگ و راهنمای خوبی برای عاقبتشون ندارن
خانوم منم خیلی عجله کرد و با یه دختر 6 ساله طلاق
گرفت و تلاشهای من نتیجه نداد چون رو لج تصمیم
گرفت ولی بعد چند وقت که زن گرفتم روز عقد اومده بود التماسمو میکرد و چند نفر بزرگ رو واسطه کرد
که دیگه دیر شده بود . زوجها باید زود تصمیم نگیرن
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1395/03/05
طلاق نتيجه و جمع رفتارهاي عدم تحمل - چشم هم چشمي - بي بند و باري و بنظر من چون دخترها و پسر ها قبل از ازدواج در محيط هاي مدرسه - دانشگاه و يا كار با غير همجنس خود رابطه دارند بعد از ازدواج آن دلبستگي عشقي را كه پدران و ماردان ما به هم داشتند را ندارند ......و اينخا است كه كوچكترين اختلاف به طلاق منجر مي شود .
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1395/03/05
خسته نباشید با این راه حل، دیگه یه کم استراحت بدید به اون مغزتون انقدر کار نکشید ازش، خوب اینطوری آمار طلاق میاد پایین آمار خودکشی، خیانت، نزاع بلکه قتل میره بالا و ...، بازم خسته نباشید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج