خانه تکانی در آستانه فصل سرد!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
سمپاشی امحا_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
سمپاشی امحا_3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
سمپاشی امحا_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۳۴۷۶
۱۶ مهر ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۷
۸۳۹۹
برخي از خانواده‌ها كه به خانه‌ تكانی پاییزی اعتقاد دارند، در همين روزهايي كه در آن به سر مي‌بريم مشغول تمیز كردن گوشه و كنار منزل هستند و حتي وسایل چوبی، كابینت‏ها و كف پوش‌ها را با هم براي دوام بيشتر در مقابل سرما با روغن مخصوص چرب مي‌كنند.

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: پاييز فصل رنگارنگ و موسم باران‌هاي پراكنده و رو به سردي نهادن هواست. برخي از خانواده‌ها كه به خانه‌ تكانی پاییزی اعتقاد دارند، در همين روزهايي كه در آن به سر مي‌بريم مشغول تمیز كردن گوشه و كنار منزل هستند و حتي وسایل چوبی، كابینت‏ها و كف پوش‌ها را با هم براي دوام بيشتر در مقابل سرما با روغن مخصوص چرب مي‌كنند.

در آستانه فصلي سرد

تا فرصت داريد!

سرمای ناگهانی هوا اجازه فراموشی بعضی كارها را به ما نمی‌دهد. به همين دليل رسم است كه صاحبخانه‌ها در روزهاي آغازين پاييز، پنجره‌ها و كانال‌های كولر را مي‌پوشانند، درز درها را مي‌گيرند و لباس‌های گرم و بخاری‌ها را از انباری بیرون می‌آورند. اگر خودتان دل و دماغ این كارها را داشته باشيد وقت چنداني نمي‌برد و هزینه‌ای هم براي شما در بر ندارد اما نتیجه اين كارها در منزل چشمگیر است و احتمال اينكه در فصل سرد گرفتار نم دادن دیوارها، چكیدن آب از سقف خانه، یخ‌ زدگی لوله‌ها و حتی گازگرفتگی شويد به ميزان زيادي كاهش پيدا مي‌كند.

پيشنهاد مي‌كنيم ابتدا از سالم بودن لوله‏ های آب و نداشتن ترك و نشتی آنها مطمئن شوید و لوله‌ها را عایق‌بندی كنيد. به اين ترتيب لازم نيست شیر آب را برای استفاده از آب گرم به مدت زیادی باز بگذارید تا آب گرم شود. عایق‌بندی لوله‌ها همچنين باعث مي‌شود آب سرد در لوله‏ها یخ نزند.درز‌گيري فراموش نشود

برای گرم نگه داشتن فضاي داخلي منزل لازم است كه درزها، ترك‌ها و سوراخ‌ها را بپوشانيد تا هوای سرد و خشك وارد خانه نشود و دمای داخل خانه گرم و مطلوب بماند. البته قبل از اين كار بايد مطمئن شويد كه سیستم تهویه هوای خانه‌ درست كار می‌كند. به اين ترتيب هزينه مصرف انرژي بسيار كاهش خواهد يافت و هوای خانه‏ شما بدون ‌هدر دادن انرژی گرم می‏ماند. در ضمن راه ورود حشرات به خانه نیز بسته مي‌شود.

در آستانه فصلي سرد


بخاري وارد مي‌شود

حالا كه تمام درزها و سوراخ‌های خانه را پوشاندید بايد اطمينان حاصل كنيد كه وسائل گاز سوز خانه، گاز منوكسید‌كربن تولید نمی‌كنند و هوا به خوبی رد و بدل می‌شود. قبل از شدت گرفتن سرمای هوا بررسي وسایل گرمازای خانه را در اولويت قرار دهيد. بخاری، شومینه يا شوفاژ را بررسي و از تمیزي و  باز بودن راه خروج دودكش‏ها اطمينان حاصل كنید. درستي عملكرد دودكش با دو آزمايش ساده مشخص مي‌شود.

مي‌توانيد با دست‌زدن و لمس دودكش از كار آمدي آن مطمئن شويد زيرا وقتي وسيله گازسوز کار مي‌کند دودکش داغ مي‌شود. سردي دودكش نشانه عبور نكردن گازهاي سمي حاصل از احتراق وسيله گازسوز شماست. آزمايش بعدي قرار دادن كبريت روشن درابتداي دريچه و مبدأ دودكش در اتاق است. در اين شرايط و به دليل مكش مناسب دودكش بايد شعله به سمت داخل دودكش كشيده شود.و ديگر كارها...

روشنایی خانه در فصل سرما بسيار مهم است. لازم نيست از لامپ‌های اضافه استفاده كنید، زدودن گرد و غبار و تمیز كردن چراغ‌های روشنایی خانه كمك مي‌كند كه نور بیشتری در خانه داشته باشيد. رختخواب‏ها و ملافه‏ها را هم قبل از سرد شدن هوا بشویید و در نور آفتاب خشك كنید. سري هم به وسایل چوبی، كابینت‏ها و كف پوش‌ها بزنيد و علاوه بر تمیز كردنشان، آنها را با روغن مخصوص چرب كنید. نكته آخر اينكه اگر يك انباري خوب در اختيار داريد وقت آن رسيده كه وسایل تابستانی را به آنجا ببريد و پوشاك و لوازم مورد نياز در فصل سرد را در خانه جاي دهيد.

در آستانه فصلي سردحالا بيرون خانه

 كارهای درون خانه‌ تمام شده و نوبت به بیرون خانه مي‌رسد. توصيه مي‌كنيم انتخاب نخست شما پیشگیری از خرابی‏ها و آسیب‏های احتمالی، اطمينان از نبودن درز و شكاف در گوشه‏ها و قسمت‏های كناری پشت بام‌ باشد زيرا ممكن است راه چاه و ناودان پشت‌بام با سنگ و برگ‏های خشك مسدود شده باشد و تجمع آب ناشي از باران و توفان‏های فصلی به بام منزل‌تان آسيب برساند. اگر پشت‌بام خانه‏، عایق كاری نشده این كار را در اولويت انجام دهید. در مرحله بعدي اگر آپارتمان نشین نیستید بايد سری به حیاط بزنید و به گیاهان و درختان باغچه رسیدگی كنید. پيشنهاد مي‌كنيم شاخ و برگ‏ها را هرس كنید تا در برابر باد و باران آسیب نبینند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
چوب و هنر _فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
چوب و هنر _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر