خانه تکانی در آستانه فصل سرد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
دکتر استرکی_3
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۳۴۷۶
۱۶ مهر ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۷
۸۴۴۳
برخي از خانواده‌ها كه به خانه‌ تكانی پاییزی اعتقاد دارند، در همين روزهايي كه در آن به سر مي‌بريم مشغول تمیز كردن گوشه و كنار منزل هستند و حتي وسایل چوبی، كابینت‏ها و كف پوش‌ها را با هم براي دوام بيشتر در مقابل سرما با روغن مخصوص چرب مي‌كنند.

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: پاييز فصل رنگارنگ و موسم باران‌هاي پراكنده و رو به سردي نهادن هواست. برخي از خانواده‌ها كه به خانه‌ تكانی پاییزی اعتقاد دارند، در همين روزهايي كه در آن به سر مي‌بريم مشغول تمیز كردن گوشه و كنار منزل هستند و حتي وسایل چوبی، كابینت‏ها و كف پوش‌ها را با هم براي دوام بيشتر در مقابل سرما با روغن مخصوص چرب مي‌كنند.

در آستانه فصلي سرد

تا فرصت داريد!

سرمای ناگهانی هوا اجازه فراموشی بعضی كارها را به ما نمی‌دهد. به همين دليل رسم است كه صاحبخانه‌ها در روزهاي آغازين پاييز، پنجره‌ها و كانال‌های كولر را مي‌پوشانند، درز درها را مي‌گيرند و لباس‌های گرم و بخاری‌ها را از انباری بیرون می‌آورند. اگر خودتان دل و دماغ این كارها را داشته باشيد وقت چنداني نمي‌برد و هزینه‌ای هم براي شما در بر ندارد اما نتیجه اين كارها در منزل چشمگیر است و احتمال اينكه در فصل سرد گرفتار نم دادن دیوارها، چكیدن آب از سقف خانه، یخ‌ زدگی لوله‌ها و حتی گازگرفتگی شويد به ميزان زيادي كاهش پيدا مي‌كند.

پيشنهاد مي‌كنيم ابتدا از سالم بودن لوله‏ های آب و نداشتن ترك و نشتی آنها مطمئن شوید و لوله‌ها را عایق‌بندی كنيد. به اين ترتيب لازم نيست شیر آب را برای استفاده از آب گرم به مدت زیادی باز بگذارید تا آب گرم شود. عایق‌بندی لوله‌ها همچنين باعث مي‌شود آب سرد در لوله‏ها یخ نزند.درز‌گيري فراموش نشود

برای گرم نگه داشتن فضاي داخلي منزل لازم است كه درزها، ترك‌ها و سوراخ‌ها را بپوشانيد تا هوای سرد و خشك وارد خانه نشود و دمای داخل خانه گرم و مطلوب بماند. البته قبل از اين كار بايد مطمئن شويد كه سیستم تهویه هوای خانه‌ درست كار می‌كند. به اين ترتيب هزينه مصرف انرژي بسيار كاهش خواهد يافت و هوای خانه‏ شما بدون ‌هدر دادن انرژی گرم می‏ماند. در ضمن راه ورود حشرات به خانه نیز بسته مي‌شود.

در آستانه فصلي سرد


بخاري وارد مي‌شود

حالا كه تمام درزها و سوراخ‌های خانه را پوشاندید بايد اطمينان حاصل كنيد كه وسائل گاز سوز خانه، گاز منوكسید‌كربن تولید نمی‌كنند و هوا به خوبی رد و بدل می‌شود. قبل از شدت گرفتن سرمای هوا بررسي وسایل گرمازای خانه را در اولويت قرار دهيد. بخاری، شومینه يا شوفاژ را بررسي و از تمیزي و  باز بودن راه خروج دودكش‏ها اطمينان حاصل كنید. درستي عملكرد دودكش با دو آزمايش ساده مشخص مي‌شود.

مي‌توانيد با دست‌زدن و لمس دودكش از كار آمدي آن مطمئن شويد زيرا وقتي وسيله گازسوز کار مي‌کند دودکش داغ مي‌شود. سردي دودكش نشانه عبور نكردن گازهاي سمي حاصل از احتراق وسيله گازسوز شماست. آزمايش بعدي قرار دادن كبريت روشن درابتداي دريچه و مبدأ دودكش در اتاق است. در اين شرايط و به دليل مكش مناسب دودكش بايد شعله به سمت داخل دودكش كشيده شود.و ديگر كارها...

روشنایی خانه در فصل سرما بسيار مهم است. لازم نيست از لامپ‌های اضافه استفاده كنید، زدودن گرد و غبار و تمیز كردن چراغ‌های روشنایی خانه كمك مي‌كند كه نور بیشتری در خانه داشته باشيد. رختخواب‏ها و ملافه‏ها را هم قبل از سرد شدن هوا بشویید و در نور آفتاب خشك كنید. سري هم به وسایل چوبی، كابینت‏ها و كف پوش‌ها بزنيد و علاوه بر تمیز كردنشان، آنها را با روغن مخصوص چرب كنید. نكته آخر اينكه اگر يك انباري خوب در اختيار داريد وقت آن رسيده كه وسایل تابستانی را به آنجا ببريد و پوشاك و لوازم مورد نياز در فصل سرد را در خانه جاي دهيد.

در آستانه فصلي سردحالا بيرون خانه

 كارهای درون خانه‌ تمام شده و نوبت به بیرون خانه مي‌رسد. توصيه مي‌كنيم انتخاب نخست شما پیشگیری از خرابی‏ها و آسیب‏های احتمالی، اطمينان از نبودن درز و شكاف در گوشه‏ها و قسمت‏های كناری پشت بام‌ باشد زيرا ممكن است راه چاه و ناودان پشت‌بام با سنگ و برگ‏های خشك مسدود شده باشد و تجمع آب ناشي از باران و توفان‏های فصلی به بام منزل‌تان آسيب برساند. اگر پشت‌بام خانه‏، عایق كاری نشده این كار را در اولويت انجام دهید. در مرحله بعدي اگر آپارتمان نشین نیستید بايد سری به حیاط بزنید و به گیاهان و درختان باغچه رسیدگی كنید. پيشنهاد مي‌كنيم شاخ و برگ‏ها را هرس كنید تا در برابر باد و باران آسیب نبینند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر