خانه تکانی در آستانه فصل سرد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۳۴۷۶
۱۶ مهر ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۷
۸۴۲۱
برخي از خانواده‌ها كه به خانه‌ تكانی پاییزی اعتقاد دارند، در همين روزهايي كه در آن به سر مي‌بريم مشغول تمیز كردن گوشه و كنار منزل هستند و حتي وسایل چوبی، كابینت‏ها و كف پوش‌ها را با هم براي دوام بيشتر در مقابل سرما با روغن مخصوص چرب مي‌كنند.

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: پاييز فصل رنگارنگ و موسم باران‌هاي پراكنده و رو به سردي نهادن هواست. برخي از خانواده‌ها كه به خانه‌ تكانی پاییزی اعتقاد دارند، در همين روزهايي كه در آن به سر مي‌بريم مشغول تمیز كردن گوشه و كنار منزل هستند و حتي وسایل چوبی، كابینت‏ها و كف پوش‌ها را با هم براي دوام بيشتر در مقابل سرما با روغن مخصوص چرب مي‌كنند.

در آستانه فصلي سرد

تا فرصت داريد!

سرمای ناگهانی هوا اجازه فراموشی بعضی كارها را به ما نمی‌دهد. به همين دليل رسم است كه صاحبخانه‌ها در روزهاي آغازين پاييز، پنجره‌ها و كانال‌های كولر را مي‌پوشانند، درز درها را مي‌گيرند و لباس‌های گرم و بخاری‌ها را از انباری بیرون می‌آورند. اگر خودتان دل و دماغ این كارها را داشته باشيد وقت چنداني نمي‌برد و هزینه‌ای هم براي شما در بر ندارد اما نتیجه اين كارها در منزل چشمگیر است و احتمال اينكه در فصل سرد گرفتار نم دادن دیوارها، چكیدن آب از سقف خانه، یخ‌ زدگی لوله‌ها و حتی گازگرفتگی شويد به ميزان زيادي كاهش پيدا مي‌كند.

پيشنهاد مي‌كنيم ابتدا از سالم بودن لوله‏ های آب و نداشتن ترك و نشتی آنها مطمئن شوید و لوله‌ها را عایق‌بندی كنيد. به اين ترتيب لازم نيست شیر آب را برای استفاده از آب گرم به مدت زیادی باز بگذارید تا آب گرم شود. عایق‌بندی لوله‌ها همچنين باعث مي‌شود آب سرد در لوله‏ها یخ نزند.درز‌گيري فراموش نشود

برای گرم نگه داشتن فضاي داخلي منزل لازم است كه درزها، ترك‌ها و سوراخ‌ها را بپوشانيد تا هوای سرد و خشك وارد خانه نشود و دمای داخل خانه گرم و مطلوب بماند. البته قبل از اين كار بايد مطمئن شويد كه سیستم تهویه هوای خانه‌ درست كار می‌كند. به اين ترتيب هزينه مصرف انرژي بسيار كاهش خواهد يافت و هوای خانه‏ شما بدون ‌هدر دادن انرژی گرم می‏ماند. در ضمن راه ورود حشرات به خانه نیز بسته مي‌شود.

در آستانه فصلي سرد


بخاري وارد مي‌شود

حالا كه تمام درزها و سوراخ‌های خانه را پوشاندید بايد اطمينان حاصل كنيد كه وسائل گاز سوز خانه، گاز منوكسید‌كربن تولید نمی‌كنند و هوا به خوبی رد و بدل می‌شود. قبل از شدت گرفتن سرمای هوا بررسي وسایل گرمازای خانه را در اولويت قرار دهيد. بخاری، شومینه يا شوفاژ را بررسي و از تمیزي و  باز بودن راه خروج دودكش‏ها اطمينان حاصل كنید. درستي عملكرد دودكش با دو آزمايش ساده مشخص مي‌شود.

مي‌توانيد با دست‌زدن و لمس دودكش از كار آمدي آن مطمئن شويد زيرا وقتي وسيله گازسوز کار مي‌کند دودکش داغ مي‌شود. سردي دودكش نشانه عبور نكردن گازهاي سمي حاصل از احتراق وسيله گازسوز شماست. آزمايش بعدي قرار دادن كبريت روشن درابتداي دريچه و مبدأ دودكش در اتاق است. در اين شرايط و به دليل مكش مناسب دودكش بايد شعله به سمت داخل دودكش كشيده شود.و ديگر كارها...

روشنایی خانه در فصل سرما بسيار مهم است. لازم نيست از لامپ‌های اضافه استفاده كنید، زدودن گرد و غبار و تمیز كردن چراغ‌های روشنایی خانه كمك مي‌كند كه نور بیشتری در خانه داشته باشيد. رختخواب‏ها و ملافه‏ها را هم قبل از سرد شدن هوا بشویید و در نور آفتاب خشك كنید. سري هم به وسایل چوبی، كابینت‏ها و كف پوش‌ها بزنيد و علاوه بر تمیز كردنشان، آنها را با روغن مخصوص چرب كنید. نكته آخر اينكه اگر يك انباري خوب در اختيار داريد وقت آن رسيده كه وسایل تابستانی را به آنجا ببريد و پوشاك و لوازم مورد نياز در فصل سرد را در خانه جاي دهيد.

در آستانه فصلي سردحالا بيرون خانه

 كارهای درون خانه‌ تمام شده و نوبت به بیرون خانه مي‌رسد. توصيه مي‌كنيم انتخاب نخست شما پیشگیری از خرابی‏ها و آسیب‏های احتمالی، اطمينان از نبودن درز و شكاف در گوشه‏ها و قسمت‏های كناری پشت بام‌ باشد زيرا ممكن است راه چاه و ناودان پشت‌بام با سنگ و برگ‏های خشك مسدود شده باشد و تجمع آب ناشي از باران و توفان‏های فصلی به بام منزل‌تان آسيب برساند. اگر پشت‌بام خانه‏، عایق كاری نشده این كار را در اولويت انجام دهید. در مرحله بعدي اگر آپارتمان نشین نیستید بايد سری به حیاط بزنید و به گیاهان و درختان باغچه رسیدگی كنید. پيشنهاد مي‌كنيم شاخ و برگ‏ها را هرس كنید تا در برابر باد و باران آسیب نبینند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر