المپیکی ها با این حلقه خرید می‌کنند!
۳۳۷۷۲۵
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۱
۴۶۲۰
زمانی که به حلقه‌های المپیک فکر می‌کنید، اولین‌تصویری که جلوی چشمتان می‌آید نماد بازی‌های المپیک ازست که از چند حلقه رنگین تشکیل شده‌است، اما این مفهوم در المپیک ریو تغییر کوچکی پیدا کرده‌است.
همشهری آنلاین: زمانی که به حلقه‌های المپیک فکر می‌کنید، اولین‌تصویری که جلوی چشمتان می‌آید نماد بازی‌های المپیک ازست که از چند حلقه رنگین تشکیل شده‌است، اما این مفهوم در المپیک ریو تغییر کوچکی پیدا کرده‌است.

براساس گزارش ديسكاوري، در المپيل ريودژانيرو 2016 حلقه المپيك شيوه‌اي براي پرداخت پول در ازاي حريد كالا و خدمات توسط ورزشكاران حاضر در رقابت‌ها خواهد‌بود.

ورزشکاران المپیک ریو با این حلقه خرید می‌کنند!/فناوری جدید برای همراه نداشتن پول و کارت اعتباری

45 ورزشكاري كه اين انگشترها را دريافت مي‌كنند، افرادي هستند كه شركت ويزا اسپانسر آنها شده‌است، شركتي تمامي حقوق مالي رقابت‌هاي المپيك را در اختيار دارد و در اين رقابت‌ها تنها از كارت‌هاي ويزا براي انجام داد و ستد‌هاي مالي استفاده خواهد‌شد.

اين حلقه الكترونيك بدون نام پس از مذاكرات ميان مقامات شركت ويزا و ورزشكاراني انجام گرفت كه معتقد بودند كيف‌هاي پول و ديگر انواع پوشيدني‌هايشان ممكن است حين تعويض مداوم لباس در گوشه‌اي جا بمانند. از اين رو به ابزاري نياز دارند كه آن را همراه داشته‌باشند بدون اينكه نگران جا ماندن آن باشند، و به راحتي از آن براي پرداخت استفاده كنند.

زماني كه فرد اين حلقه ضدآب را به دست كند،‌ مي‌تواند با تكان دادن دست در برابر پايانه پرداخت حساب‌هاي خود را پرداخت كند. اين حلقه به شارژ مجدد نيازي ندارد زيرا با هربار پرداخت مقداري انرژي بي‌سيم را از پايانه پرداخت به خود جذب مي‌كند. همچنين درصورتي كه حلقه گم شود، مي‌توان آن را با استفاده از يك گوشي هوشمند غيرفعال ساخت.

هيچ‌نوع اطلاعات خصوصي و هويتي روي اين حلقه حك نشده‌است و در عوض از شيوه‌ رمزنگاري ديجيتالي به نام tokenization براي جايگزيني اطلاعات حساس با كد‌هاي ديجيتالي استفاده مي‌شود از اين رو زماني كه حلقه گم شود، كسي نمي‌تواند از آن براي پرداخت استفاده كند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج