تجلیل اسپیلبرگ از جان ویلیامز
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۳۹۵۹۶
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
۹۳۳۷
وقتی استیون اسپیلبرگ تدوین اولیه «فهرست شیندلر» را انجام داد، جان ویلیامز، آهنگساز کارکشته و دوست قدیمی اش را وارد اتاق نمایش کرد تا این درام هولوکاستی محصول سال ۱۹۹۳ را برایش به نمایش بگذارد و درباره استراتژی شان برای ساختن آهنگ فیلم صحبت کند.
روزنامه بانی فیلم: وقتی استیون اسپیلبرگ تدوین اولیه «فهرست شیندلر» را انجام داد، جان ویلیامز، آهنگساز کارکشته و دوست قدیمی اش را وارد اتاق نمایش کرد تا این درام هولوکاستی محصول سال ۱۹۹۳ را برایش به نمایش بگذارد و درباره استراتژی شان برای ساختن آهنگ فیلم صحبت کند. آن ها با هم فیلم را تماشا کردند اما وقتی فیلم به پایان رسید، ویلیامز به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بود و نمی‌توانست صحبت کند.

تجلیل اسپیلبرگ، لوکاس و هریسون فورد از جان ویلیامز

به نقل از هالیوود ریپورتر، ویلیامز در پایان مراسمی که پنج شنبه شب گذشته برگزار شد و او در آن جایزه یک عمر تلاش حرفه‌ای «ای‌اف‌آی» را دریافت کرد، با یادآوری این صحنه گفت: «من رفتم بیرون تا دوری اطراف ساختمان بزنم و برگردم … گفتم استیون، این فیلمی حقیقتا عالی است و تو برای آن به آهنگسازی بهتر از من احتیاج داری. او هم با شیرینی تمام گفت می دانم، ولی همه‌شان مرده‌اند.» ویلیامز که تا به حال پنج جایزه اسکار برده و ۵۰ بار نامزد دریافت آن شده، نخستین آهنگسازی است که این افتخار را از انستیتوی فیلم آمریکا دریافت می‌کند. او از وقت خود استفاده کرد تا از تمام آهنگسازان دیگری نام ببرد که از نظرش استحقاق بیشتری برای دریافت این جایزه دارند، از جمله برنارد هرمن و آلفرد نیومن.

در آن رخداد که به اسپانسری آئودی و فیجی برگزار شد، کارگردانان، بازیگران و ورزشکاران زیادی حضور داشتند که او را تحسین کردند. اول از همه هم اسپیلبرگ، همکار سینمایی درازمدت این آهنگساز افسانه‌ای بود. این دو در ۲۷ فیلم از «قطار سریع‌السیر شوگرلند» گرفته تا «ایندیانا جونز» و «آرواره‌ها» با هم کار کرده‌اند. این کارگردان گفت «وقتی او برای اولین بار تم آرواره‌ها را با پیانو برایم نواخت، یک لبخند بزرگ روی لب هایش داشت و فکر می‌کردم دارد شوخی می کند». این حرف او موجب خنده حضار شد. اسپیلبرگ بعد صحنه دوچرخه سواری فیلم «ای تی» را بدون آهنگ نمادین ویلیامز پخش کرد تا نشان دهد نقش موسیقی او در آن صحنه چقدر از اهمیت برخوردار بوده است.

 او گفت: «بدون جان ویلیامز، نه دوچرخه‌ای پرواز می کند، نه جارویی در مسابقات کوییدیچ بالا می‌رود. بدون او نیرویی وجود ندارد و دایناسورها روی زمین راه نمی‌روند. بدون او شگفت زده نمی شویم، اشک نمی ریزیم و باور نمی کنیم.» هریسون فورد درباره موسیقی ویلیامز در «ایندیانا جونز» گفت: «این موسیقی لعنتی هرجا که می روم دنبالم می آید. حتی در اتاق عمل وقتی داشتم کونولوسکوپی می‌کردم هم پخش می شد. جان، تو نابغه‌ای.»

در میان سخنرانی‌های چهره های شناخته شده، چند تجلیل ویدیویی از تام کروز، کریس کلمبوس کارگردان، دیزی ریدلی بازیگر «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» و استیو مارتین هم پخش شد.

جی جی آبرامز درباره این آهنگساز گفت: «در میان تعداد کارهایی که جورج لوکاس در سال ۱۹۷۷ به درستی کامل انجام داد، استخدام کردن جان ویلیامز بود، کسی که آهنگی نمادین و خارق‌العاده تاثیرگذار را برای فیلمی به نام جنگ ستارگان خلق کرد.» خود لوکاس در سخنرانی اش در تجلیل ویلیامز گفت: «جنگ ستارگان قرار بود یک سفر قهرمانانه ساده باشد، یک فانتزی برای جوانان. اما بعد موسیقی جان این فیلم را تا درجه هنری بالا برد که آزمون زمان را با موفقیت پشت سر گذاشت. من ایده‌های زیادی برای فیلم های دیگر داشتم، اما هرگز به آن ها نرسیدم چون تو کاری کردی جنگ ستارگان تا ابد زنده بماند.»
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222