پایگاه دریایی چین در اعماق 3000 متری
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۳۹۶۶۴
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
۷۰۱۲
چین در حال شتاب دادن به تلاش های خود برای ساخت یک ایستگاه جدید است؛ اما نه در مدار زمین یا نزدیکی ماه، بلکه حدود ده هزار پا (بیش از ۳ کیلومتر) زیر سطح زمین و در بستر دریای جنوبی این کشور.
وب سایت دیجیاتو - پیام ادیب: چین در حال شتاب دادن به تلاش های خود برای ساخت یک ایستگاه جدید است؛ اما نه در مدار زمین یا نزدیکی ماه، بلکه حدود ده هزار پا (بیش از ۳ کیلومتر) زیر سطح زمین و در بستر دریای جنوبی این کشور. این پلتفرم زیردریایی برای جستجو به دنبال منابع نفتی و گازی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اما به گزارش بلومبرگ ممکن است استفاده های نظامی نیز داشته باشد.

چین به دنبال ساخت ایستگاهی در اعماق ۳۰۰۰ متری دریاست

پروژه مذکور که در ارائه ای از سوی وزارت علوم چین به توصیف در آمده است، در طرح پنج ساله اقتصادی این کشور پیش بینی شده است و از بین ۱۰۰ اولویت برتر علم و فناوری دولت چین، در رتبه دوم قرار می گیرد.

رئیس جمهوری چین ماه گذشته در یک کنفرانس علمی گفت: «اعماق دریا ها گنج هایی در خود دارند که کشف نشده و توسعه نیافته باقی مانده اند و برای آنکه بتوان به این گنجینه ها دست یافت باید فناوری های اصلی مورد نیاز برای رسیدن به اعماق دریا، اکتشاف در اعماق آبها و توسعه در این محیط را تحت کنترل خود در بیاوریم».

تاریخ ساخت این پلتفرم بر بستر اقیانوس، محل و هزینه دقیق آن هنوز معلوم نیست اما مکان آن از اهمیتی حیاتی برخوردار است. بر سر آب های دریای جنوبی چین که یکی از راه های اصلی رفت و آمد دریایی در این ناحیه محسوب می شود، میان کشورهایی نظیر چین، ویتنام و فیلیپین کشمکش های فراوانی وجود دارد. چین بر بیش از ۸۰ درصد از آب های دریای جنوبی خود ادعای مالکیت کرده و در کنار بنادر و تأسیسات راداری، جزایر مصنوعی متعددی در این منطقه احداث کرده است. به این ترتیب ساخت یک ایستگاه زیردریایی در عمق آب های این ناحیه برای کمک به اکتشاف منابع و احتمالاً عملیات های نظامی، برای چین اهمیتی استراتژیک دارد.

زو لیینگ، یکی از محققین ارشد امور جنوب شرق آسیا در آکادمی علوم اجتماعی چین در این زمینه به بلومبرگ گفته است: «توسعه و ساخت و ساز در اقیانوس ها استراتژی مهمی برای دولت چین محسوب می شود، اما ایستگاه زیردریایی مذکور در عمق اقیانوس علیه هیچ کشوری طراحی نشده است. پروژه چین عمدتاً استفاده غیر نظامی خواهد داشت، اما نمی توان احتمال وجود کاربردهای نظامی برای آن را رد کرد. بسیاری از کشور های جهان روی پروژه هایی در اعماق آب ها تحقیق کرده و می کنند، چین نیز یکی از این کشورهاست».

یکی از اهداف این ایستگاه زیردریایی، که هر بار تا یک ماه میزبان اعضای تیم های ساکن خود خواهد بود این است که به چین کمک کند تا سال ۲۰۳۰ به یک ابرقدرت فناوری در سطح جهان بدل شود. این اخبار چند ماه پس از آن منتشر می شوند که این کشور از برنامه اش برای ساخت «دیوار بزرگ زیردریایی» خبر داد. دیوار بزرگ چین در زیر دریا مجموعه ای از حسگر ها خواهد بود که به شناسایی زیردریایی های آمریکایی و روسی در دریای جنوبی چین کمک خواهند کرد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1395/03/23
این چینی ها فوق العاده اند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222