تازه‌ترین سخنان آیت الله مصباح
۳۴۰۲۷۵
۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳
۹۱۴۸
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: خیابان‌ها و شهرها نشان می‌دهد که تا چه اندازه به دنبال پیاده کردن شرع هستیم یا اینکه به دنبال عملی کردن آنچه در ذهن خود داریم هستیم.
خبرگزاری ایلنا: رئیس موسسه پژوهشی آموزشی امام خمینی گفت: امروز دشمنان به نام حمایت از دین و اسلام به دنبال مقابله با اساس اسلام هستند؛بسیاری اوقات نقشه می‌کشند که به دست ایادی خود، به نام دین به جنگ مسلمانان بروند.

آیت‌الله مصباح‌یزدی در درس اخلاق ماه مبارک رمضان در قم که در دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، گفت: در خصوص بنی‌اسراییل از مسایلی که بارها نقل شده این است که آنها به دنبال هوای نفس بودند و این هوای نفس کار آنها را به جایی کشاند که به حقوق دیگران تجاوز کردند و حتی انبیا را به قتل رساندند.

وی افزود: قرآن بیان می‌کند که هرگاه پیامبری نزد آنها فرستادیم و بیانات این نبی با هوای نفس آنها سازگار نبود، از سوی آنها انکار می‌شدند و اگر موفقیت آن پیامبر را در دعوت مردم می‌دیدند، آن پیامبر را می‌کشتند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: مساله کشتن انبیا، به خصوص درباره بنی اسراییل است و مکررا در قرآن نکوهش شده‌اند و به آنها یادآوری شده است که شما انبیای خود را می‌کشتید.

وی گفت: پیروی از هوای نفس ممکن است کار انسان را به جایی بکشاند که غیر از مبارزه و توهین و تمسخر انبیا، رسما به فکر کشتن آنها بیافتند.

مصباح یزدی تصریح کرد: به طور کلی قرآن کریم قاعده‌ای را بیان می‌کند که حق با هوای نفس جمع نمی‌شود؛ قرآن کریم بیان می‌کند که اگر قرار بود که حق تابع هوای نفس مردم باشد، موجب فساد در زمین و آسمان می‌شد.

وی افزود: شرب خمر و زنا و دزدی نمونه‌های بارز هوای نفس است، ولی اینکه بیان شده است که با هوای نفس آسمان و زمین فاسد می‌شود نیاز به تعبیر دیگری دارد؛ امروز که این دنیا را مشاهده می‌کنیم تازه به این تعبیر الهی می‌رسیم که معنی فساد در زمین و آسمان چیست.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)بیان کرد: جریانات سال‌های اخیر خاورمیانه به خصوص پس از انقلاب اسلامی نشان داد که دشمنان دین خدا چه می‌کنند و چگونه این منطقه را به آشوب کشیدند.

وی گفت: دشمنان به این نتیجه رسیدند که رقیب فرهنگ الحادی غرب، دین اسلام است؛ به همین خاطر به این فکر افتادند که این رقیب را از بین ببرند، ولی مشاهده کردند که به شدت به معادن و منابع انرژی این منطقه احتیاج دارند، به جهت همین تصمیم گرفتند که با تمام قوا به جنگ اسلام بیایند و منافع خود را به دست بیاورند.

مصباح یزدی تصریح کرد: در نهایت تصمیم بر این شد که مسلمانان به جنگ هم بروند و خودشان هم را بکشند؛ آنها سعی کردند که با پول خود مسلمانان که از نفت خودشان به دست می‌آید این برادرکشی ایجاد شود؛ این نقشه از کسانی طرح شد که پیرو هوای نفس بودند.

 وی افزود: امروزه آنها به روش دیگری روی آوردند که به نام حمایت از دین و اسلام به دنبال مقابله با اساس اسلام هستند؛ آنقدر این کار حساس است که نه تنها صریحا دست به سلاح می‌برند و لشکرکشی می‌کنند و بسیاری اوقات نقشه می‌کشند که به دست ایادی خود، به نام دین به جنگ مسلمانان بروند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)بیان کرد: نقشه‌های شیطانی به قدری در فساد و افساد پیچیده است که عاقل‌ترین و سیاست‌مدارترین قدرت‌ها را فریب می‌دهد و این مطالب به همه پیامبران گوشزد شده است.

مصباح یزدی تصریح کرد: نقشه‌های آنها به قدری پیچیده است که آنها به دنبال نفوذ در پیامبر اکرم(ص)بودند و خداوند هم بیان می‌کند که ما از پیامبر محافظت کردیم؛ دشمنان به هر طریقی سعی می‌کردند که با نقشه‌های پیچیده مسلمانان را نیز فریب دهند و سعی کردند در مذاکرات خود روی پیامبر هم تاثیر بگذارند.

وی افزود: دشمنان در طول تاریخ از این روش‌ها استفاده و همیشه سعی می‌کنند که کانون‌های دینی را با این روش‌ها به دام بیاندازند و دچار اشتباه محاسباتی کنند و با وعده‌های مختلف سعی کنند که آنها را گمراه کنند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)بیان کرد: خیابان‌ها و شهرها نشان می‌دهد که تا چه اندازه به دنبال پیاده کردن شرع هستیم یا اینکه به دنبال عملی کردن آنچه در ذهن خود داریم هستیم.

این استاد حوزه گفت: خداوند این هشدارها را در قرآن بیان می‌کند تا مردم بدانند که فریب شیطان چقدر نزدیک است و ممکن است هوای نفس تا حدی پیش برود که انسان حتی توان تشخیص حق از باطل را نیز نداشته باشد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج