رقم مبادله کالای قاچاق در ایران
۳۴۷۵۷۸
۱۱ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
۱۰۷۲۱
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با اعلام اینکه ۲۰ میلیارد دلار کالای قاچاق در کشور مبادله می‌شود معتقد است قاچاق معضل اساسی بخش تولید در ایران بوده که باید رسیدگی شود.
خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با اعلام اینکه ۲۰ میلیارد دلار کالای قاچاق در کشور مبادله می‌شود معتقد است قاچاق معضل اساسی بخش تولید در ایران بوده که باید رسیدگی شود.

ابوالفضل روغنی در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن مازندران در دانشگاه شمال آمل با اشاره به اینکه گرایش به صنایع کوچک و متوسط از ابتدا در بخش تولید ایران نهادینه شده است، عنوان کرد: نخستین معضل در صنعت نقدینگی و تامین سرمایه مالی است، زیرا ایران یکی از گران‌ترین نظام‌های بانکی دنیا را دارد.

وی با بیان اینکه نرخ رسمی بهره بانکی در ایران از ۲۲ تا ۳۲ درصد برای بخش صنعت برآورد شده است، گفت: نظام بانکی از بزرگترین دلایل عدم گرایش به صنعت در ایران به شمار می رود.

روغنی با تاکید بر اینکه از ابتدا تاکنون نرخ سود در ایران رو به افزایش بوده و درهیچ دوره ای کاهش نداشته است، یادآور شد: اگرچه سود سپرده ها کاهش یافته، اما سود تسهیلات در نظام بانکی ایران هنوز بالا بوده و هیچ کاهشی نداشته است.

مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با اشاره به اینکه نظام بانکی اقتصاد ایران را غیرمولد کرده است و بانک ها به سمتی حرکت کردند که عموما بر علیه تولید عمل می کنند، افزود: از سویی نیز بیشترین مالیات در اقتصاد ایران به جای زمین و مسکن به بخش تولید اختصاص یافته است.

وی با اعلام اینکه استراتژی توسعه صنعتی ایران طراحی شده است، اما کشور دارای رفتار متناسب برای اجرای این استراتژی نیست و در کنار آن آمایش صنعتی نیز قابل اجرا نخواهد بود، بیان کرد: ایران در تجارت خارجی نیز موفق نبوده است و در بخش تجارت بنگاه‌های کوچک هنوز موفق به صادرات نشده‌اند و بیشترین صادرات ایران هنوز میعانات گازی است و به بخش نفت تعلق دارد.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه وضعیت نیروی کار نیز در ایران برابر شرایط قانونی نیست و نمی تواند یک شرایط برابر برای نیروی کار فراهم کند، بیان کرد: از مهمترین معضلات ایران نظام بانکی است و نرخ ارز نیز از فاکتورهایی است که بر صنعت تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه در نشست با جهانگیری معاون اول رئیس جمهور درخواست کردیم که مراحل اجرای هدفمندی یارانه ها به صورت کامل اجرایی شود، تصریح کرد: از ۷ مرحله هدفمندسازی یارانه ها فقط سه مرحله اجرایی شده است که یکی از این مراحل ارزان کردن و تقسیط هزینه انرژی برای واحدهای تولیدی است که هنوز عملی نشده است.

روغنی با اعلام اینکه امروز ۲۰ میلیارد دلار قاچاق در کشور مبادله می شود، بیان کرد: قاچاق معضل اساسی بخش تولید در ایران است که باید رسیدگی شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج