این دوربین وقتی نیاز است می‌بیند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۴۸۶۴۰
۱۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
۵۳۶۷
دانشمندان در دانشگاه رایس، فناوری دوربین جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند به طور پیوسته محیط اطرافش را تحت نظر داشته باشد ولی تنها زمانی اقدام به ضبط اطلاعات کند که داده‌های مورد نظر آن در دیدش قرار گرفته باشد.
zoomit.ir - کاوه جهان آرای‬‎: دانشمندان در دانشگاه رایس، فناوری دوربین جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند به طور پیوسته محیط اطرافش را تحت نظر داشته باشد ولی تنها زمانی اقدام به ضبط اطلاعات کند که داده‌های مورد نظر آن در دیدش قرار گرفته باشد.

دوربینی که وقتی نیاز است می‌بیند

این فناوری جدید که به آن چشم سرخ یا RedEye گفته می‌شود، برپایه‌ی تحلیل داده‌های تصویری آنالوگ ساخته شده است و می‌تواند به طرز چشمگیری در مصرف انرژی صرفه جویی کند. این گروه در ابتدای کار تنها یک هدف را در ذهن داشتند، ساخت فناوری دوربینی که بتواند رایانه‌ها را به دیدی پیوسته مجهز کند، درست مشابه انسان‌ها. این فناوری می‌تواند در ساخت دستیار شخصی هوشمندی که همواره حرکات شما را تحت نظر داشته باشد به کار رود. این دستیار شخصی می‌تواند افرادی را که با آن‌ها ملاقات می‌کنید شناسایی کند، مکان‌هایی را که بازدید می‌کنید به خاطر بسپارد و بسیاری دیگر از کارها را برای شما آسان‌تر کند. در صورت تکمیل شدن این طرح و عملکرد مناسب آن، این فناوری می‌تواند قدمی بسیار بزرگ در توسعه‌ی فناوری‌های پوشیدنی دیداری محسوب شود.

برای تحقق بخشیدن به چنین هدفی، این دوربین باید بتواند به طور پیوسته محیط اطراف خود را تحت نظر داشته باشد، ولی چنین کاری مستلزم تقبل مصرف انرژی بسیار بالای دستگاه خواهد بود، پدیده‌ای که احتمالا آن را با تلفن هوشمند خود به خوبی تجربه کرده‌اید. حقیقت این است که دوربین‌های امروزی به نوعی قاتل باتری‌های دستگاه‌ها به شمار می‌آید به ویژه اگر بخواهید از آن‌ها به طور پیوسته برای ثبت تصاویر و ویدیو استفاده کنید.

بررسی‌ها در سال ۲۰۱۲ به خوبی نشان داده بود که برای تحقق هدف این گروه در دانشگاه رایس، فناوری دوربین‌های امروزی باید تا ۱۰۰ برابر بازدهی بالاتری داشته باشند. در پاسخ به این نیاز پژوهشی دیگر در سال گذشته نشان داد که تنها با اصلاح و بهینه سازی نرم افزاری فناوری کنونی می‌توان تا ۱۰ برابر بازدهی بیشتری از دوربین‌های کنونی به دست آورد.

از آن زمان تا‌کنون، پژوهشگران به دنبال بهبود هر چه بیشتر این فناوری جهت بهبود مجدد ۱۰ برابری برای رسیدن به حد بهینه‌ی مصرف انرژی هستند. طی این جستجو و کاوش سخت افزاری و نرم افزاری آن‌ها دریافتند که بخش بسیار مهمی از مصرف انرژی در فناوری دوربین‌ها به تبدیل داده‌های آنالوگ به دیجیتال بر می‌گردد، تبدیلی که بیشتر دوربین‌های امروزی از آن بهره می‌گیرند.

داده‌هایی که توسط حسگرهای دوربین‌ها دریافت می‌شوند داده‌های آنالوگی هستند که پس از دریافت به داده‌های دیجیتال تبدیل می‌شوند چرا که این داده‌ها نویز کمتری داشته و خواندن آن‌ها نیز ساده‌تر است. این گروه تصمیم گرفته طی آزمونی به جای خواندن داده‌های دیجیتال به خواندن داده‌های آنالوگ خام بپردازد که خود مستلزم تحلیل داده‌های پر از نویز آنالوگ بود.

برای این کار آن‌ها از پیشرفت‌های چشمگیر یادگیری ماشین بهره بردند تا مدار و سامانه‌ای را طراحی کنند که برای این کار مناسب باشد. روشی که آن‌ها برای طراحی الگوریتم یادگیری ماشین استفاده کردند در حقیقت از ساختار کورتکس مغز حیوانات الهام گرفته شده بود. نتیجه‌ی این کار آن‌ها به ساخت چشم سرخ ختم شد، سامانه‌ای که می‌تواند اشیا یا چهره‌ی افراد یا حتی گونه‌های مختلف حیوانات را  بدون نگاه کردن به خود تصویر بشناسد.

این قابلیت به این معناست که تنها بخشی از تصویرها که به آن‌ها نیاز است به داده‌های دیجیتال تبدیل می‌شود در نتیجه در مصرف انرژی نیز صرفه جوبی زیادی صورت می‌گیرد. این روش به ویژه در موضوع حفظ حریم شخصی افراد از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که تصویرهایی که شما به آن‌ها نیاز ندارید یا نمی‌خواهید ضبط شوند، از اساس تولید نمی‌شوند. برای درک بهتر اهمیت این مساله کافی است تصور کنید دوربین تلفن هوشمند شما همواره روشن باشد و به ضبط هر آنچه که می‌بیند بپردازد، مطمئنا مکان‌های زیادی وجود دارند که شما دوست ندارید دوربین تلفن هوشمندتان آن‌ها را ضبط کند، مساله‌ی مهمی که در مورد ابزارهای پوشیدنی از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. این گروه تمامی نتایج خود را به صورت آنلاین در اختیار همگان قرار داده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
ادیب_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کالازم_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
انجمن پرستاری ایران_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر