تاثیر ورزش بر روی حافظه چقدر است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
استخدام_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۴۸۹۲۷
۱۴ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷
۲۸۹۵
همواره از مزایای فراوان ورزش سخن به میان می‌آید. اما شاید یکی از جالب‌ترین فوایدی که برای ورزش برشمرده می‌شود، درباره‌ی تاثیر آن روی قدرت حافظه و توان یادآوری است.
zoomit.ir - بابک قهرمانی: همواره از مزایای فراوان ورزش سخن به میان می‌آید. اما شاید یکی از جالب‌ترین فوایدی که برای ورزش برشمرده می‌شود، درباره‌ی تاثیر آن روی قدرت حافظه و توان یادآوری است. در یک پژوهش که به تازگی انجام گرفته، به اثرات فعالیت‌های ورزشی روی عملکرد حافظه‌ی افرد پرداخته شده است که در این گزارش به بررسی آن می‌پردازیم.

ورزش روی عملکرد حافظه و یادگیری تاثیر مثبت می‌گذارد

اگر شما در حال تلاش برای یادگیری چیز جدیدی هستید، شاید لازم باشد که چند ساعت پس از مطالعه، سری هم به سالن ورزشی بزنید. با توجه به تحقیقات جدید، انجام ورزش در ۴ ساعت پس از یادگیری یک کار ذهنی می‌تواند حافظه را بهبود بخشد.

در پی یک مطالعه که دستاورد آن اخیرا در مجله‌ی کارنت بیولوژی Current Biology منتشر شده، محققان پی برده‌اند که انجام حرکات ورزشی چهار ساعت پس از یک کار ذهنی مرتبط با حافظه، کمک می‌کند تا افراد بتوانند اطلاعات را بهتر  به یاد بیاورند و همچنین الگوهای مغزی مرتبط با حافظه را نیز در آن افراد افزایش دهد.

این آزمایش در بر دارنده‌ی یک کار تصویری مرتبط با حافظه‌ی مکانی بود که در آن ۷۲ نفر در مدت حدود ۴۰ دقیقه شرکت کردند. سپس از شرکت‌کنندگان به طور تصادفی خواسته شده که درست پس از اتمام کار یا ۴ ساعت پس از اتمام کار ذهنی ورزش کنند و همچنین افرادی هم بودند که پس از اتمام فعالیت ذهنی نباید فعالیت ورزشی انجام می‌دادند.

دو روز بعد، محقق مرتبط با این پژوهش، مغز شرکت‌کنندگان را مورد اسکن قرار داده و آنها را مورد آزمایش قرار داد تا میزان کیفیت یادآوری آنها را از چیزهایی که آموخته بودند مورد سنجش و بررسی قرار دهد.

افرادی که ۴ ساعت پس از مطالعه تمرین‌های ورزشی انجام داده بودند، اطلاعات بیشتری را به یاد آوردند. بخش‌های مغزی مرتبط با حافظه در این افراد به وضوح فعالیت بیشتر  از خود نشان دادند.

گیلن فرناندز (Guillén Fernández)، مدیر موسسه‌ی داندرز در زمینه‌ی مغز و شناخت و رفتار در مرکز پزشکی دانشگاه رادبود، که در این بررسی شرکت کرده، در یک ایمیل به پایگاه تایم توضیح داد:

بر پایه‌ی شواهد به دست آمده از آزمایش‌های حیوانی، انتقال‌دهنده‌های عصبی که با ورزش آزاد می‌شوند، منجر به تولید پروتئینی می‌شوند که به ایجاد ثبات در آثار جدید حافظه کمک می‌کند.
 در شمار زیادی از گزارش‌ها ادعا شده است که ورزش منظم می‌تواند سلامت مغز را بهبود بخشد، اما فرناندز باور دارد که این مطالعه‌ی جدید شواهد موجود در رابطه با اینکه چگونه یک جلسه ورزش می‌تواند به افزایش توان حافظه بیانجامد را افزایش می‌دهد.

 با این حال،  این نظریه روی تعداد کمی از افراد مورد آزمایش قرار گرفته است، به طوری که تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق زمانی نیاز است که می‌توانیم تمرینات ورزشی را برای بهبود یادگیری و حافظه پس از اتمام یک فعالیت مرتبط با حافظه انجام دهیم.

 با این وجود، نویسندگان این مقاله پژوهشی باور دارند که یافته‌هایشان ثابت می‌کند که ورزش را باید به عنوان یک استراتژی برای حفظ حافظه بلند مدت در نظر گرفت.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
آف دکور _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر