تاثیر ورزش بر روی حافظه چقدر است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۴۸۹۲۷
۱۴ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷
۲۸۹۰
همواره از مزایای فراوان ورزش سخن به میان می‌آید. اما شاید یکی از جالب‌ترین فوایدی که برای ورزش برشمرده می‌شود، درباره‌ی تاثیر آن روی قدرت حافظه و توان یادآوری است.
zoomit.ir - بابک قهرمانی: همواره از مزایای فراوان ورزش سخن به میان می‌آید. اما شاید یکی از جالب‌ترین فوایدی که برای ورزش برشمرده می‌شود، درباره‌ی تاثیر آن روی قدرت حافظه و توان یادآوری است. در یک پژوهش که به تازگی انجام گرفته، به اثرات فعالیت‌های ورزشی روی عملکرد حافظه‌ی افرد پرداخته شده است که در این گزارش به بررسی آن می‌پردازیم.

ورزش روی عملکرد حافظه و یادگیری تاثیر مثبت می‌گذارد

اگر شما در حال تلاش برای یادگیری چیز جدیدی هستید، شاید لازم باشد که چند ساعت پس از مطالعه، سری هم به سالن ورزشی بزنید. با توجه به تحقیقات جدید، انجام ورزش در ۴ ساعت پس از یادگیری یک کار ذهنی می‌تواند حافظه را بهبود بخشد.

در پی یک مطالعه که دستاورد آن اخیرا در مجله‌ی کارنت بیولوژی Current Biology منتشر شده، محققان پی برده‌اند که انجام حرکات ورزشی چهار ساعت پس از یک کار ذهنی مرتبط با حافظه، کمک می‌کند تا افراد بتوانند اطلاعات را بهتر  به یاد بیاورند و همچنین الگوهای مغزی مرتبط با حافظه را نیز در آن افراد افزایش دهد.

این آزمایش در بر دارنده‌ی یک کار تصویری مرتبط با حافظه‌ی مکانی بود که در آن ۷۲ نفر در مدت حدود ۴۰ دقیقه شرکت کردند. سپس از شرکت‌کنندگان به طور تصادفی خواسته شده که درست پس از اتمام کار یا ۴ ساعت پس از اتمام کار ذهنی ورزش کنند و همچنین افرادی هم بودند که پس از اتمام فعالیت ذهنی نباید فعالیت ورزشی انجام می‌دادند.

دو روز بعد، محقق مرتبط با این پژوهش، مغز شرکت‌کنندگان را مورد اسکن قرار داده و آنها را مورد آزمایش قرار داد تا میزان کیفیت یادآوری آنها را از چیزهایی که آموخته بودند مورد سنجش و بررسی قرار دهد.

افرادی که ۴ ساعت پس از مطالعه تمرین‌های ورزشی انجام داده بودند، اطلاعات بیشتری را به یاد آوردند. بخش‌های مغزی مرتبط با حافظه در این افراد به وضوح فعالیت بیشتر  از خود نشان دادند.

گیلن فرناندز (Guillén Fernández)، مدیر موسسه‌ی داندرز در زمینه‌ی مغز و شناخت و رفتار در مرکز پزشکی دانشگاه رادبود، که در این بررسی شرکت کرده، در یک ایمیل به پایگاه تایم توضیح داد:

بر پایه‌ی شواهد به دست آمده از آزمایش‌های حیوانی، انتقال‌دهنده‌های عصبی که با ورزش آزاد می‌شوند، منجر به تولید پروتئینی می‌شوند که به ایجاد ثبات در آثار جدید حافظه کمک می‌کند.
 در شمار زیادی از گزارش‌ها ادعا شده است که ورزش منظم می‌تواند سلامت مغز را بهبود بخشد، اما فرناندز باور دارد که این مطالعه‌ی جدید شواهد موجود در رابطه با اینکه چگونه یک جلسه ورزش می‌تواند به افزایش توان حافظه بیانجامد را افزایش می‌دهد.

 با این حال،  این نظریه روی تعداد کمی از افراد مورد آزمایش قرار گرفته است، به طوری که تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق زمانی نیاز است که می‌توانیم تمرینات ورزشی را برای بهبود یادگیری و حافظه پس از اتمام یک فعالیت مرتبط با حافظه انجام دهیم.

 با این وجود، نویسندگان این مقاله پژوهشی باور دارند که یافته‌هایشان ثابت می‌کند که ورزش را باید به عنوان یک استراتژی برای حفظ حافظه بلند مدت در نظر گرفت.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان