محمدرضا شجریان در سینما هم ممنوع‌ شد
۳۵۰۸۶۳
۱۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶
۸۱۳۲
«ایشان بهتر هستند. نتیجۀ ام ار اي خوب بوده و در حال حاضر تنها ضعف دارند كه در صورت برطرف شدنِ آن، مرحلۀ دوم درمان آغاز خواهد شد.»
وب‌سایت موسیقی ما: «ایشان بهتر هستند. نتیجۀ ام ار اي خوب بوده و در حال حاضر تنها ضعف دارند كه در صورت برطرف شدنِ آن، مرحلۀ دوم درمان آغاز خواهد شد.»
 
محمدرضا شجریان در سینما هم ممنوع‌الفعالیت شد

اینها را «داود گنجه‌ای» دربارۀ آخرین وضعیت درمانی «محمدرضا شجریان» از قول همایون شجریان نقل کرده است. استاد «محمرضا شجریان» در حال حاضر، مراحل سخت درمان را می‌گذراند و در حالی که این استاد آواز ایرانی سال‌ها است که ممنوع‌الفعالیت است، اجازۀ برگزاری کنسرت در ایران را ندارد و صدایش از رسانۀ ملی نیز پخش نمی‌شود، در کشور با محدودیت‌های جدیدی مواجه شده و اجازۀ پخش صدایش از سینما را نیز نمی‌دهند و طبق آنچه «رضا عطاران» -کارگردان- می‌گوید، آواز او را از فیلمش حذف کرده‌اند.
 
آواز «محمدرضا شجریان» از آخرین ساختۀ عطاران با نام «دراکولا» در حالی حذف شده که به تازگی اثر جدیدی از او توانست بعد از هفت سال، مجوز انتشار بگیرد. این اما تنها بخش کوچکی از آثار متعددی است که او در انتظار مجوز دارد.
 
در این میان روابط عمومی سازمان سینمایی دلیل حذف صدای شجریان از «دراکولا» را چنین عنوان کرده است: «شورای پروانه نمایش به دلیل استفاده بسیار نامناسب از این ترانه ملی و در جهت حفظ کرامت موسیقی ملی، این نحوه برخورد را شایسته شجریان و سینمای ایران نمی‌داند. در سکانسی از فیلم «دراکولا»، ترانه «ایران ای سرای امید» شجریان استفاده شده بود که چند معتاد در حال تریاک کشیدن، چرت زدن و پس از آن ورزش و تلاش برای ترک کردن بودند. این استفاده نابجا از این قطعه، ضمن اینکه وهن این سرود است، توهین به استاد شجریان و ایران نیز هست.»
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1395/04/19
دسته اخر امثال شجریان ها تو ذهن و دل مردم باقی میمونن و روسیاهی میمونه واسه اونایی ک باهاش سرجنگ داشتن, با ممنوع الفعالیت کردن شماها ارزش شجریان از بین نمیره
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1395/04/19
زمستان میروداماروسیاهی به زغال میماندآقای شجریان دردل وجان ایرانیهانقش بسته است خداوندنگهدارش باشد .
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1395/04/19
در حیرتم.از جفای این مردم ........
این طائفه زنده کش مرده پرست..
تاهست به ذلت بکشندش به جفا.
تا مرد به عزت ببرندش سردست.
یا علی مدد.
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1395/04/20
شجریان جزعی از فرهنگ ایرانه قدرش را بدانید تا دیر نشده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج