باور نمی کردم کیارستمی به این سادگی برود!
۳۵۲۳۲۰
۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
۳۷۲۱
سیروس الوند یکی کارگردان های صاحب نامی بود که در مراسم خاکسپاری عباس کیارستمی او را تا رسیدن به خانه ابدی همراهی کرد.
روزنامه بانی فیلم: سیروس الوند یکی کارگردان های صاحب نامی بود که در مراسم خاکسپاری عباس کیارستمی او را تا رسیدن به خانه ابدی همراهی کرد.

باور نمی کردم کیارستمی به این سادگی از دست برود!

الوند درحاشیه این مراسم، درباره احتمال سهل انگاری در درمان کیارستمی و لزوم واکنش جامعه هنری به این مسئله به ما گفت: «قضیه کمی عجیب است. مگر می شود یک انسان اینقدر بدشانسی بیاورد؟! کیارستمی می گفت یکی از دوستانش این عمل را انجام داد و پنج روز بعد در سینما فیلم می دید. یک پلیپ روده منجر به درآمدن کیسه صفرا و چند عمل دیگر در فاصله زمانی کم می شود و پزشکی که باید او را عمل می کرده، کارش را به دست دستیارش می دهد و به مسافرت می رود.

واقعا این تیم پزشکی نمی دانستند این مرد عباس کیارستمی است و چه جایگاهی در جهان دارد! این هنرمند متعلق به ایران نیست و یک دنیا اخبار مربوط به او را دنبال می کنند. تصور کنید وقتی در مورد انسان بزرگ و مشهوری مثل کیارستمی به سادگی چنین اتفاقی می افتد، در مورد مردم عادی چه خواهد شد! این مرد بعد از جراحی های مختلف به خانه می رود و دوباره مجبور به مراجعه به پزشک می شود. من کسی را متهم نمی کنم، اما به سادگی باور نمی کنم که یک انسان برای پلیپ روده که جراحی ساده ایست، بین پزشکان دست به دست شود و به خارج از کشور فرستادنش تا بگویند کاری از دست کسی بر نمی آید.

خوشبختانه خانواده او حضو دارند و پرونده پزشکی این هنرمند بزرگ را بررسی خواهند کرد».

الوند درباره نحوه برگزاری این مراسم هم گفت: «مراسم خوبی بود و در حد و اندازه کیارستمی برگزار شد. من کمی نگران بودم کـه از این مسئله سوءاستفاده شود. برخی هـر اتفاقی را تبدیل بـه برخوردهای جناحی می کنند و خوشبختانه چنین اتفاقی در این مراسم پیش نیامد».
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1395/04/22
... باورت بشه یانشه هرچه تقدیرآدماست همونه میشه عمردست خداست دکترام وسیله
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1395/04/22
مشگل ما ادما همینه که فکر میکنیم طرف چون پولداره چون معروفه چون پست ومقام داره مرگ سراغش نمیاد توی همون امریکا ی شما چند سال پیش یکی از خوانندهای اونور اب به خاطر شکستگی دستش از اطاق عمل بیرون نیامد
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1395/04/22
اینکه پزشکان ممکنه اهمال کرده باشند مسلما قابل بررسی است، اما اگر عمیق به این قضیه و صدها قضیه مانند این مورد فکر کنیم، متوجه می شویم که همه ما با بهانه ای باید بار سفر را ببندیم. بیشتر تعجب و سردرگمی اکثر ما آدمها - چه معروف و چه غیر آن - اینه که باور نداریم که مرگ پا به پای زندگی با ما در حرکت است. انا لله و انا الیه راجعون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج