«رستاخیز» قربانی برجام شد
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۵۳۶۰۲
۲۵ تير ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۵
۵۸۹۲
با توجه به صحبت های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از توقیف «رستاخیز»، پازل سیاسی کاری دولتمردان در تشویق و ارایه جایزه به «رستاخیز» و عدم اکران آن کامل می شود.
خبرگزاری فارس: 24 تیر ماه سال 94  فیلم «رستاخیز» با دستور وزیر ارشاد از پرده سینماها محروم شد که با توجه به کیفیت، ماهیت و محتوای مذهبی پیش بینی می شد با حمایت های همه جانبه مواجه شود اما بعد از چند سانس نمایش با دستور وزارت ارشاد از پرده پایین کشیده شد.

وزات ارشاد در پی اعتراض های خیابانی این حکم را صادر کرد. اما امروز که به سخنان مدیران فرهنگی توجه می‌کنیم به این مهم دست می یابیم که فیلم با ماهیت دینی قربانی سیاسی کاری آقایان شد.

علی جنتی وزیر فرهنگ  وارشاد اسلامی در (17 مردادماه 94) به صراحت گفته است: «این فیلم (رستاخیز) هم ممکن است مثل بعضی از فیلم‌های دیگر با بعضی از اصلاحات جزئی اکران شود. منتهی در آن مقطع زمانی من احساس کردم یک عده عناصری می‌خواهند علیه دولت و فعالیت‌هایش، تظاهراتی را به عنوان دفاع از تاریخ عاشورا راه بیاندازند و به دنبال بهانه‌گیری هستند. همانطور که شاهد بودید عده‌ای دو روز در مقابل وزارت ارشاد تظاهرات کردند که خیلی هم آدم‌های مذهبی‌ای نبودند ولی این بهانه‌ای بود برای اینکه با دولت مخالفت کنند؛ بنابراین ما اکران این فیلم را به تعویق انداختیم بخصوص که نمی‌خواستیم جشن هسته‌ای تحت‌الشعاع این موضوع قرار گیرد.»

سازندگان «رستاخیز» فیلمی ساختند که دولت تدبیر و امید در سال اول حضور خود به آن 9 سیمرغ بلورین از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمبرداری ، بهترین طراحی صحنه ، بهترین گریم، بهترین بازیگر نقش مکمل، بهترین جلوه های ویژه میدانی، بهترین موسیقی و جایزه ویژه مصطفی عقاد را اهدا کرده است. اما درست در زمانی که فیلم نیاز به حمایت داشت تنها به دلیل مصلحت سیاسی و تحت الشعاع قرار نگرفتن جشن هسته ای فیلم را پایین کشید و آن را متوقف کرد.

بانگاهی به عملکرد و مصاحبه های وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی همچنین عهده دار بودن  حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بر توزیع فیلم  و تاکید رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به این مهم که «رستاخیز علیرغم میل نظام از اکران باز ماند .»، پازل سیاسی کاری دولتمردان در تشویق و ارایه جایزه به رستاخیز و عدم اکران آن کامل می شود. متاسفانه دولتمردان «رستاخیز» را تابلوی سیاسی خود کردند و آن زمان که نیاز به سردست گرفتن فیلم برای رونق بخشیدن هرچه بیشتر به جشنواره ای که در اولین سال حضورشان در سینما عهده دار برگزاری آن بودند،  آن را بالا بردند و در جایی که به ضررشان بود پایین کشیدند.

توقیف «رستاخیز»، ضربه بزرگی به سینمای دینی و مذهبی ما است و باعث می شود افراد کمتر به سمت تولید آثار مذهبی بروند. یکبار از خودمان بپرسیم چرا کارگردان فیلم های تاریخی مذهبی داود میرباقری در سالهای اخیر دیگر به سراغ ساخت فیلم در این حوزه نمی رود!
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر