فیلم: زیردریایی هسته ای یخ شکن!
۳۵۴۷۷۲
۲۸ تير ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۸
۴۸۱۹
دو زیردریایی هسته‌‌‏ای آمریکایی در بخشی از پروژه ای با نام «تمرین یخ» (ICEX) در تمرینی در نزدیکی کمپ نیروی دریای به نام sargo واقع در قطب شمال به کار گرفته شده‌‌‏اند.
وب سایت اِیُک تایمز: دو زیردریایی هسته‌‌‏ای آمریکایی در بخشی از پروژه ای با نام «تمرین یخ» (ICEX) در تمرینی در نزدیکی کمپ نیروی دریای به نام sargo واقع در قطب شمال به کار گرفته شده‌‌‏اند. زیردریایی یو‌‌‏اس‌‌‏اس هاردفورد، USS Hartford که در ویدئو به تصویر کشیده شده و نیز زیردریایی یو‌‌‏اس‌‌‏اس همپتون، USS Hampton با عبور از قطب شمال می‌‌‏خواهند داده‌‌‏های علمی و همچنین تصاویر تماشایی از سطح قطب تهیه کنند.

فرمانده اسکات لوئرز اظهار داشت: «عملیات زیر آب به عنوان بخشی از این پروژه، آموزش‌‌‏های لازم را برای حفظ دانش کار در منطقه‌‌‏ای که بسیار چالش برانگیز است در اختیار قرار می‌‌‏دهد؛ جایی که با هر اقیانوس دیگری در جهان بسیارمتفاوت است.»

زیردریایی‌‌‏ها بیش از پنجاه سال است که در قطب شمال رفت و آمد می‌‌‏کنند. اولین حمل و نقلیه قطب در سال ۱۹۵۸ توسط زیر دریایی USS Nautilus صورت گرفت و بعد از آن نیروی زیردریایی ایالات متحده بیش از ۲۶ تمرین حمل و نقل داشته است.


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
فیلم: شکستن یخ های قطب شمال با زیر دریایی هسته ای
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج