امنیت سیاسی؛ ضامن سرمایه گذاری در ایران
۳۵۶۱۶۶
۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۴
۵۷۱۰
وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران به عنوان سخنران ویژه در اجلاس آنکتاد ضمن تاکید بر ظرفیت های کم نظیر ایجاد شده برای سرمایه گذاری در ایران از همه کشورها خواست تا به حرکت جریان سرمایه کمک کنند.
خبرگزاری فارس: به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، علی طیب نیا در جلسه افتتاحیه چهاردهمین اجلاس جهانی سرمایه گذاری ضمن اشاره به اهداف مطرح شده در اهداف توسعه پایدار، برضرورت همکاری اقتصادی بین کشورهای جهان و کمک به حرکت جریان سرمایه بویژه در مسیر توسعه کشور ها و انتقال تکنولوژی و ارزش افزوده در اقتصاد کشورها تاکید کرد.

وی تاکید کرد: ایران رشد محسوسی در بهبود فضای کسب و کار طی سه ساله اخیر داشته که بخشی از آن به تسهیل شرایط برای سرمایه گذاری مربوط می شود و ما این روند را به عنوان یک راهبرد تا دستیابی به شرایط مطلوب ادامه خواهیم داد.

وزیر اقتصاد کشورمان در این مراسم که در نایروبی پایتخت کنیا در حال برگزاری است، با اشاره به ضرورت وجود امنیت و ثبات در کشورها و مناطق مختلف جهان به عنوان بستر مناسبی برای گسترش همکاریهای اقتصادی و سرمایه گذاری، وجود تنش های سیاسی و نا امنی را خطر مهلکی برای ثبات و توسعه اقتصادی دانست و خاطرنشان ساخت: امنیت و ثبات سیاسی در ایران در حالی که منطقه با تنش‌ها و چالش‌های اساسی امنیتی و سیاسی مواجه است، ضامن سرمایه گذاری در ایران محسوب می شود.

وی همچنین با اشاره به توانمندی‌های کشورمان به تشریح  سیاست‌های دولت در گسترش همکاریهای اقتصادی و انجام پروژه های مشترک سرمایه گذاری با سایر کشورها پرداخت.

وزیر امور اقتصادی ودارایی ایران در کنار وزیر خارجه آرژانتین، وزیر اقتصاد کنیا و وزیر اقتصاد سوئد از سخنرانان ویژه جلسه افتتاحیه این اجلاس بودند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج