گشتی در کارخانه رولزرویس، لوکس ترین خودرو جهان
۳۵۹۸۶۸
۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵
۱۱۶۳۷
کارخانه‌ی 2.8 هکتاری رولزرویس در گوود وود تقریباً به عنوان یک نمایشگاه بزرگ برای این کمپانی عمل می‌کند. با سقفی که به‌طور کامل از چمن پوشیده شده، کارخانه‌ی گوود وود به‌طور مسالمت‌آمیزی با حومه‌ی شهر ترکیب شده است.
وب‌سایت پدال: شما احتمالاً چندی پیش خبر مربوط به کانسپت رولزرویس Vision NEXT 100 را در پدال مشاهده نمودید، خودرویی که شبیه طراحی‌های خودروهای دهه‌ی 30 میلادی اما با نگرشی بر آینده است. این کانسپت صرف نظر از اینکه مردم چه احساسی درباره‌اش دارند، به آسانی یکی از فریبنده‌ترین و دوقطبی‌ترین خودروهای کانپست چند وقت اخیر است.هرچند، آن چیزی که شما احتمالاً ندیده‌اید، محل ساختن این‌چنین خودروهایی است. خب، ما اخیراً یک روز را در گوود وود سپری کردیم و نگاهی به یکی از فوق‌العاده‌ترین مکان‌های ساخت خودرو انداخته‌ایم.
 
گشتی در کارخانه رولزرویس
 
کارخانه‌ی 2.8 هکتاری رولزرویس در گوود وود تقریباً به عنوان یک نمایشگاه بزرگ برای این کمپانی عمل می‌کند. با سقفی که به‌طور کامل از چمن پوشیده شده، کارخانه‌ی گوود وود به‌طور مسالمت‌آمیزی با حومه‌ی شهر ترکیب شده است. شیشه‌ی بلند کل ساختمان را در بر گرفته و در امتداد با لامپ‌های سقفی، همراهی خوبی با نور طبیعی دارند. این نور طبیعی در محیط کاری بی‌سروصدایی می‌تابد که احساس‌برانگیز اما لطیف است. درست همانند خودروهایی که درونش ساخته می‌شوند.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
داخل کارخانه، همه‌چیز سفید و خاکستری و تمیز است. بسیار تمیز. کارخانه طوری است که انگار بجای ساخت خودرو در این مکان عمل جراحی صورت می‌گیرد. حتی قطره‌ای روغن روی کف کارخانه وجود ندارد. البته که این تمیزی باید هم وجود داشته باشد چون آنچه که مهندسان و صنعت‌کاران رولزرویس انجام می‌دهند دست کمی از جراحی ندارد.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
هر رولزرویس با دقتی باورنکردنی و توجهی عالی به جزئیات ساخته می‌شود. اکثر کارها با دست انجام می‌گیرد. 8 منطقه‌ی تولید وجود دارد که این منطقه‌ی گوود وود 2 ناحیه‌ی ساخت و طراحی را با دو نوبت‌کاری در برگرفته است.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
پروسه‌ی تولید هر رولزرویس طولانی و به شدت دقیق است. خودروهای زیادی وجود ندارند که پیشرانه و گیربکس قرار گرفته روی آن‌ها وقت زیادی بگیرد، این کارها آسان است. پروسه‌ی رولزرویس دربردارنده‌ی ساخت قطعات داخلی و بازرسی هر قطعه از چرم کابین است تا اطمینان حاصل شود که اصلاً لکه‌ای وجود ندارد. همچنین رنگ‌آمیزی بخش اعظم خودرو و سرهم کردن همه‌ی جزئیات مثل نصب سقف "starlight” با دست انجام می‌شود.
 
ساخت هر خودرو تقریباً چندهفته‌ای زمان می‌برد. سریع‌ترین خودرویی که رولزرویس می‌تواند بسازد مدل گوست است که حداقل 30 روز زمان و کار 60 دست را می‌طلبد! پروسه‌ی ساخت فانتوم حداقل 45 روزه است. مدت زمان ساخت برخی رولزرویس ها می‌تواند تا یک سال هم برسد.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
بخش اعظم این زمان طولانی ساخت به شخصی‌سازی وسیع صورت گرفته در هنگام ساخت رولزرویس بازمی‌گردد. این مورد به خوبی در دنیای خودرو شناخته شده که برنامه‌ی شخصی‌سازی وسیع رولزرویس چگونه است. هرچند، تا زمانی که واقعاً حجم کارهای صورت گرفته را از نزدیک مشاهده نکنید، درک آنچه انجام می‌شود تقریباً غیرممکن خواهد بود.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
برخی از رنگ‌آمیزی‌های ساده‌ی خودرو توسط دستگاه انجام می‌شود اما بخش اعظم آن توسط دست اسپری می‌گردد. رولزرویس بیش از 14 هزار رنگ برای انتخاب مشتری دارد اما تقریباً هر آنچه را که مشتری بخواهد فراهم می‌کند. رولزرویس حتی می‌تواند رنگ خودرو را با رنگ رژ لب مشتری و یا هر چیزی که بخواهد هماهنگ کند! پس از این همه‌ی جزئیات خودرو توسط یک فرد انجام می‌شوند.
 
این فرد می‌تواند هر نقطه‌ای از خودرو را رنگ کند، از طراحی‌های گل‌دار گرفته تا موارد ساده و ابتدایی. این فرد همچنین به حد کافی قوی است تا اشتباهی انجام ندهد. در حقیقت، او نمی‌تواند اشتباهی مرتکب شود چون رولزرویس از رنگی استفاده می‌کند که به سرعت جذب بدنه می‌شود بنابراین هر اشتباهی می‌تواند کار 500 هزار دلاری شرکت را نابود کند.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
داخل خودرو چرم بکار رفته تنها از گاوهای اسکاندیناوی ساخته شده و توجه شده تا این گاوها حامله نباشند بنابراین پوستشان کشیده نیست و آب‌وهوای اسکاندیناوی نیز تأثیری روی آن‌ها نداشته‌اند. رولزرویس همچنین فقط چرم را از گاوهایی می‌گیرد که قبلاً برای استفاده از گوشتشان کشته شده‌اند و هیچ گاوی را برای این کار قربانی نمی‌کند.
 
البته این گفته‌ها احتمالاً باعث نمی‌شود تا هیچ گیاهخواری حس بهتری پیدا کند. باید گفت که پوشش‌های داخل کابین تنها به‌صورت چرم هستند. اما برای تریم، پانل درب ها یا برخی نقاط دیگر می‌توان از طیف وسیعی از مواد دیگر مثل چرم تمساح یا شترمرغ استفاده نمود.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
برای چوب داخل کابین، روکش‌ها از تمام نقاط دنیا سفارش داده می‌شوند و چوب‌های بسیاری در دسترس است. مصرف‌کنندگان می‌توانند حتی چوب درخت‌های مدنظر خودشان را سفارش دهند. به‌طور مثال، یک خریدار چوب درخت 2 متری حیاط خانه‌ی خودش را می‌خواهد و رولزرویس این کار را انجام می‌دهد. اما رولزرویس همچنین می‌تواند مواد دیگری به جز چوب را نیز استفاده کند.اگر مصرف‌کننده آرزوی آن را داشته باشد و بتواند از پس هزینه‌ها برآید، رولزرویس آن کار را انجام می‌دهد. رولزرویس حتی می‌تواند بنا به خواسته‌ی مشتری، صندلی‌ها، پانل درب‌ها و هر جای دیگری را گلدوزی کند.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
سقف داخلی خودرو نیز احساس‌برانگیز است. سقف starlight مکانی برای صدها لامپ LED است که نمایی از آسمان پرستاره را به نمایش می‌گذارد. هر سقف توسط دست مونتاژ می‌گردد و پروسه‌ی بسیار دقیقی است که چندین نفر ساعت وقت می‌برد. مشتریان همچنین می‌توانند نوع LED ها را نیز شخصی‌سازی کنند. برای کار کردن روی این سقف خاص سه ماه تمرین مداوم لازم است.50 درصد مشتریان رولزرویس این نوع سقف را سفارش می‌دهند.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
گشتی در کارخانه رولزرویس 
 
هر خودروی رولزرویس در نهایت دقت و توسط زبده‌ترین کارکنان این صنعت ساخته می‌شود. خریدن یک رولزرویس تجربه‌ای منحصربه‌فرد بوده و یک امتیاز ویژه برای کسی است که ثروت زیادی دارد. درحالی‌که خودروهای لوکس زیادی در بازار امروزی از جمله ب‌ام‌و سری 7، مرسدس S کلاس، مرسدس-میباخ و بنتلی مولسان وجود دارند اما اشرافیت و خلاقیت رولزرویس شبیه هیچ‌کدام نیست.

گشتی در کارخانه رولزرویس
 
کارخانه‌ی گوود وود رولزرویس در میان احساس‌برانگیزترین مکان‌های ساخت خودرو در دنیا قرار دارد. خودروهای ساخت رولزرویس نیز لوکس‌ترین ساخته‌های صنعت خودروسازی هستند.

گشتی در کارخانه رولزرویس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج