کارتون های عصر یخ 3 میلیارد دلاری شدند
۳۶۰۱۵۲
۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶
۲۸۲۸
«در ورای سفر ستاره ای» که نام نسخه تازه سری فیلم های فضایی و فانتزی و بسیار پر دوام «Star Trek» است، این هفته اضافه بر آمریکای شمالی در ۳۷ کشور دیگر نیز به نمایش در آمد و ۳۰ میلیون دلار در آنها پولسازی کرد و به این ترتیب این فیلم در شروع پخش اش در مناطقی بجز آمریکا و کانادا ۳۵ درصد بهتر از ورسیون سال ۲۰۰۹ این فیلم ها عمل کرد.
روزنامه بانی فیلم: «در ورای سفر ستاره ای» که نام نسخه تازه سری فیلم های فضایی و فانتزی و بسیار پر دوام «Star Trek» است، این هفته اضافه بر آمریکای شمالی در ۳۷ کشور دیگر نیز به نمایش در آمد و ۳۰ میلیون دلار در آنها پولسازی کرد و به این ترتیب این فیلم در شروع پخش اش در مناطقی بجز آمریکا و کانادا ۳۵ درصد بهتر از ورسیون سال ۲۰۰۹ این فیلم ها عمل کرد.

کارتون های عصر یخ ۳ میلیارد دلاری شدند

در عین حال بررسی ها نشان می دهد که عملکرد این فیلم در قیاس با شروع نمایش فیلم «سفر ستاره ای: به درون تاریکی» که سه سال پیش اکران شد و ورسیون قبل از فیلم جدید به حساب می آید، ۱۴ درصد ضعیف تر بوده است. فیلمی که یک بار دیگر چهره های افسانه ای شده این سری آثار سینمایی و تلویزیونی یعنی کاپیتان کرک، آقای اسپاک و اسکاتی را مقابل دیدگان قرار می دهد، کارش را در بریتانیا با فروش ۱/۶ میلیون دلاری شروع کرد که هر چند رتبه اول را به این فیلم بخشید اما ۱۵ درصد کمتر از ورسیون ۲۰۰۹ (با همان نام معمولی و اصلی «Star Trek») و ۳۷ درصد کمتر از «به درون تاریکی» است.

 در آلمان فروشی ۵/۴ میلیون دلاری برای این فیلم به ثبت رسید و در روسیه، مردم ۳/۳ میلیون دلار را به حساب سازندگان آن ریختند. این فیلم ۳ میلیون دلار در استرالیا و یک میلیون دلار هم در تایوان به دست آورد. این در حالی است که اکران فیلم در کشورهای فرانسه و کره جنوبی تازه از ۲۹ مرداد، اسپانیا ۳۰ مرداد، برزیل ۱۰ شهریور و چین و مکزیک ۱۲ شهریور شروع می شود و به این ترتیب می توان (و باید) در انتظار فروش هنگفت تازه ای برای این فیلم و سازندگان آن در هفته ها و به واقع ۲ ماه پیش رو بود.

سودسازترین فرانچیز کارتونی تاریخ

ورسیون جدید فیلم های انیمیشن و پرطرفدار «عصر یخ» که نام کامل کننده آن «مسیر برخورد» است بر خلاف شروع متوسط و فاقد رونق اش در آمریکا و کانادا بازار پر سودی در سایر قاره ها و کشورها داشته، به طوری که پس از سه هفته نمایش در اروپا، آسیا، آمریکای لاتین، اقیانوسیه و شمال آفریقا ۱۷۸ میلیون دلار به بار آورده است. در بدو اکران، «عصر یخ: مسیر برخورد» فقط در ۷ کشور بر اکران بود و این مربوط به اوایل ماه جولای می شد ولی حالا در فزون تر از ۶۰ کشور در حال نمایش است و ۱۸ کشور دیگر هم در نوبت اکران آن قرار دارند.

 یک بازار بالقوه بسیار پرفروش برای این کارتون پر دوام، طبعاً چین است که این فیلم را از ۲ شهریور به نمایش در می آورد و ایتالیا نیز در همین تاریخ دست به کار خواهد شد. حتی بدون آمار کمکی قریب الوقوع این کشورها و بازارها سری فیلم های «عصر یخ» که فیلم فعلی نسخه چهارم آن به حساب می آید، تا این لحظه ۳ میلیارد دلار و حتی قدری بیش از آن در دنیا فروخته اند واین رقم، فرانچیز مذکور را به سود سازترین کارتون تاریخ تبدیل می کند و از این منظر سایر کارتون های چند قسمتی و چند فیلمی نیز به آن نمی رسند که «داستان عروسک» و «شرک» از بازرترین آنها هستند.

کارتون های عصر یخ ۳ میلیارد دلاری شدند
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج