ممنوعیت فایل «گیف» برای المپیک
۳۶۴۹۶۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶
۲۸۳۹
فایل های گیف روش مناسبی برای به اشتراک گذاری بخشی از یک ویدیوی جالب هستند و یا می توان از طریق این فایل ها، تصاویر خنده دار و با مزه را به اشتراک گذاشت.
وب سایت تک شات: فایل های گیف روش مناسبی برای به اشتراک گذاری بخشی از یک ویدیوی جالب هستند و یا می توان از طریق این فایل ها، تصاویر خنده دار و با مزه را به اشتراک گذاشت. اما گذشته از اینکه هدف اصلی شما از ساخت چنین فایل هایی چه می تواند باشد، ظاهراً کمیته بین المللی المپیک ریو مانع ساخت و استفاده از فایل های گیف برای پوشش خبری رویدادهای ورزشی المپیک شده است.

 ساخت فایل گیف از مسابقات المپیک ریو ممنوع است

بر اساس قوانین جدید، رویدادهای المپیکی نباید در سرویس های تعاملی پخش شوند. چرا که تماشاگران اجازه خواهند داشت برنامه ها و مسابقات المپیک را از طریق کانال های مختلف دنبال کنند و در نتیجه تماشای مسابقات المپیک طی برنامه ها و زمان های گوناگون و یا خارج از برنامه های خبری مجاز تدارک دیده شده برای این مسابقات، خارج از قوانین است.

همچنین در این قوانین آمده است که تبدیل لحظات حساس و رویدادهای المپیکی به فرمت های گرافیکی متحرک مثل GIF،GFY، WebM و یا فرمت ویدیوی کوتاه مثل Vines و غیره، صراحتاً ممنوع است.

بر اساس گزارشات وب سایت خبری Mashable، ظاهراً کمیته بین المللی المپیک قصد دارد تماشاگران را مجبور کند که بازی ها را تنها از طریق منابع معتبر و صاحب حق دنبال کنند. درست برخلاف اینکه سایر وب سایت ها و منابع خبری اجازه ساخت فایل های گیف از لحظات حساس بازی ها را نخواهند داشت.

در نتیجه هر فردی که قوانین وضع شده را بشکند، با طرح شکایت از سوی کمیته المپیک مواجه خواهد شد اما بدون شک بسیاری از افرادی که از اینترنت برای پیگیری مسابقات استفاده می کنند، از این موضوع خوشحال نخواهند شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج