پلیس لندن و دردسرهای استفاده از ویندوز XP
۳۶۹۸۴۹
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶
۱۴۴۸
مقامات پلیس لندن این روزها نمی‌دانند آیا باید به ویندوز جدید ۱۰ مهاجرت کنند، یا همچنان با ویندوز قدیمی و پردردسر ایکس پی سروکله بزنند.
فارس: مقامات پلیس لندن این روزها نمی‌دانند آیا باید به ویندوز جدید ۱۰ مهاجرت کنند، یا همچنان با ویندوز قدیمی و پردردسر ایکس پی سروکله بزنند.

 پلیس لندن و دردسرهای استفاده از ویندوز XP

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فارس، با توجه به اینکه ۲۷ هزار مورد از رایانه های نصب شده در ادارات پلیس لندن مجهز به ویندوز ایکس پی هستند، تغییر سیستم عامل‌های نصب شده بر روی آنها و مهاجرت به ویندوز جدید هم کار ساده ای نیست.

از سوی دیگر مایکروسافت از آوریل سال ۲۰۱۴ دیگر به رایگان از ویندوز ایکس پی پشتیبانی نمی کند و لذا پلیس لندن مجبور به صرف هزینه برای دریافت وصله های به روزرسان امنیتی است.

در اوریل سال ۲۰۱۵ حدود ۳۵ هزار رایانه متعلق به پلیس لندن دارای ویندوز ایکس پی بودند و از ان زمان تا به حال حدود هشت هزار رایانه به ویندوز ۸٫۱ مهاجرت کرده اند و ۲۷ هزار رایانه دیگر کماکان دارای ویندوز کهنه ایکس پی هستند که در سال ۲۰۰۱ عرضه شده بود.

کارشناسان امنیتی معتقدند پلیس لندن باید استفاده از ویندوز ایکس پی را بر روی رایانه های خود متوقف کند، زیرا با این کار امنیت مردم لندن را به خطر می اندازد. این صاحب نظران ذخیره سازی اطلاعات مردم این شهر بر روی رایانه هایی با این سیستم عامل قدیمی و آسیب پذیر را کاملا خطا می دانند. اتلاف بودجه برای پرداخت هزینه های به روزرسانی ویندوز ایکس پی به مایکروسافت هم نکته دیگری است که کارشناسان به آن اشاره می کنند.

بر اساس قرارداد دو طرف پلیس لندن تا آوریل سال ۲۰۱۷ برای پشتیبانی از ویندوز ایکس پی باید ۲٫۱۵ میلیون دلار به مایکروسافت پرداخت کند. قرار است تا سپتامبر ۲۰۱۶ شش هزار رایانه دیگر پلیس به ویندوز ۸٫۱ مجهز شود.

البته این مشکل محدود به پلیس لندن نیست و نیروی دریایی ارتش آمریکا هم تا جولای ۲۰۱۶ حدود ۹ میلیون دلار بابت پشتیبانی از ویندوز ایکس پی به مایکروسافت پرداخت. جالب آنکه در صورت تداوم این پشتیبانی رقم مذکور به ۳۱ میلیون دلار افزایش می یابد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج