داروی بیماران هپاتیت B هم کمیاب شد
۳۶۹۹۹
۰۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۶
۳۹۹۸
در حال حاضر تهیه داروها حتی داروهای تولید داخل نیز برای مردم مشکل شده است و علت آن عدم هماهنگی در تامین مواد اولیه توسط کارخانه‌های داخلی است.
خبرگزاری ایسنا: رییس شبکه هپاتیت کشور گفت: در حال حاضر تهیه داروها حتی داروهای تولید داخل نیز برای مردم مشکل شده است و علت آن عدم هماهنگی در تامین مواد اولیه توسط کارخانه‌های داخلی است.

دکتر سید موید علویان گفت: شیوع هپاتیت B در کشورمان به دلیل انجام واکسیناسیون نوزادان از سال 73 و افراد شاغل در حرف پزشکی از میزان متوسط 2 تا 5 درصد و در 20 سال قبل به کمتر از 2 درصد در حال کاهش است. همچنین واکسیناسیون افراد جوان در طی سالهای اخیر توانسته است آنها را نسبت به این بیماری ایمن کند.

رییس شبکه هپاتیت کشور عنوان کرد: تقریبا بیش از 80 تا 90 درصد داروهای هپاتیت B در داخل کشور تولید می شوند.

وی با بیان اینکه کمبود داروی بیماران هپاتیت B جدی است، تصریح کرد: پروتکل‌های درمانی و داروها در کشور فراهم شده است ولی در حال حاضر تهیه داروها حتی داروهای تولید داخل نیز برای مردم مشکل شده است و علت آن عدم هماهنگی در تامین مواد اولیه توسط کارخانه‌های داخلی است.

علویان تصریح کرد: هپاتیت D با هپاتیت B همراه بوده و باعث آسیب کبدی بیشتری می‌شود که درمان آن نیز مشکل است، تنها داروی اینترفرون است که فقط در 20 درصد موارد اثرگذار بوده و برای افرادی که تاثیری ندارد باید پیوند کبد انجام گیرد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج