دانشمندان با کمک vr به حرکت بیماران پاراپلژی کمک کردند
۳۷۰۵۹۴
۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
۴۰۴۳
دانشمندان به کمک vr که مخفف واقعیت مجازی یا Virtual Reality که عبارتند از تلاش بشر برای برداشتن مرزهای بین فضای واقعی و فضای مجازی است، به حرکت بیماران پاراپلژی (پلژی به معنی فلج کامل در عضلات به خصوص اندام‌ها است. پاراپلژی (Paraplegia) به معنی فلج کامل پاها و تنه در هردو سمت (هردوپا) ولی دستها سالمند.) کمک کردند.
ای بی سی: دانشمندان به کمک vr که مخفف واقعیت مجازی یا Virtual Reality که عبارتند از تلاش بشر برای برداشتن مرزهای بین فضای واقعی و فضای مجازی است، به حرکت بیماران پاراپلژی (پلژی به معنی فلج کامل در عضلات به خصوص اندام‌ها است. پاراپلژی (Paraplegia) به معنی فلج کامل پاها و تنه در هردو سمت (هردوپا) ولی دستها سالمند.) کمک کردند.
 
 افراد پاراپلژی کنترل ارادی ادرار خود را از دست می دهند و معمولاً از سوند ادراری استفاده میکنند. همچنین برای دفع مدفوع آموزش می بینند تا این کار را بصورت نیمه ارادی و تحت کنترل در آورند. در ابتدا اندام های درگیر خصوصاً پاها به حالت شل و قابل انعطاف است امّا در صورت عدم انجام ورزش های مخصوص به حالت فلج اسپاستیک یا انقباضی در می آید.
 
واقعیت مجازی یک تکنولوژی و فناوری نوین است که به کاربر امکان می‌دهد تا با یک محیط شبیه‌سازی رایانه‌ای اندرکنش یا تعامل داشته باشد. بیشتر محیط‌های واقعیت مجازی تجهیزاتی برای اندرکنش تصویری انسان با رایانه هستند اما گروه محدودی نیز دارای حسگرهایی صوتی یا لمسی برای تعامل با کاربر هستند.
 
واقعیت مجازی که از آن به عنوان محیط چند رسانه‌ای همه‌جانبه هم یاد می‌شود، یک محیط شبیه‌سازی کامپیوتری می‌باشد که می‌تواند حضور فیزیکی را در یک محل و در یک دنیای واقعی و یا یک دنیای مجازی شبیه‌سازی کند.
 
در موارد پیشرفته تر، دستگاه‌های فناوری لمسی شامل اطلاعات لمسی ای می‌باشند که به عنوان نیروهای بازخورد در صنایع پزشکی و بازی سازی و نظامی شناخته می‌شوند. محیط‌های شبیه‌سازی شده می‌توانند مانند محیط‌های زندگی واقعی و یا به صورت کاملاً متفاوت باشند نظیر آنچه در محیط‌های بازی دیده می‌شود.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
دانشمندان با کمک vr به حرکت بیماران پاراپلژی کمک کردند 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج