دانشگاه علمی کاربردی پرسپولیس چیست؟
۳۷۲۳۰
۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۷
۱۲۳۲۶
دانشکده علمی کاربردی پرسپولیس افتتاح شد. افتتاح این دانشکده در ادامه کارهای عجیب و غریب مدیرعامل پرسپولیس است.اما این دانشکده چیست و دلیل افتتاح آن چه بوده است؟

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: دانشکده علمی کاربردی پرسپولیس افتتاح شد. افتتاح این دانشکده در ادامه کارهای عجیب و غریب مدیرعامل پرسپولیس است.

اما این دانشکده چیست و دلیل افتتاح آن چه بوده است؟ اولین ترم این دانشکده از بهمن ماه شروع می شود. رشته های مربیگری فوتبال، مربیگری فوتسال و مربیگری آمادگی جسمانی در مقطع کاردانی رشته هایی هستند که در این دانشکده تدریس می شود. از سال آینده اما رشته های دیگر تا مقطع لیسانس به آن اضافه خواهد شد. مهدی مهدوی کیا و یحیی گل محمدی هم اولین دانشجویانی هستند که قرار است ثبت نام کنند.

دانشگاه علمی کاربردی پرسپولیس چیست؟

دکتر سودی، پزشک پرسپولیس و معاون دانشکده در مورد اهداف آن و برنامه هایی که این دانشگاه دارد به تماشا گفت: «باشگاه پرسپولیس در چارچوب حرفه ای سازی باشگاه چند قدم مهم برداشت؛ اولین قدم، اقتصادی بود که خدا را شکر در آن موفق بودیم. قدم دوم فرهنگی و قدم سوم آموزشی است. تاسیس دانشکده علمی و کاربردی هم در راستای همین هدف بوده است. باشگاه پرسپولیس از طریق وزارت علوم به دنبال تاسیس این دانشکده بوده که دیروز مراسم افتتاحیه اش برگزار شد. هدف ما این است که بازیکنان و مربیان حرفه ای ما حرفه ای تر شوند. مثلا یک مربی فوتبال علاوه بر چیزهایی که می داند باید جامعه شناسی فوتبال، زبان و علوم دیگر را یاد بگیرد تا یک مربی کامل باشد. همچنین در مورد بازیکنان همانطور که از لحاظ فنی مدارج ترقی را طی می کنند، حرفه ای شوند.»

او در مورد دانشجویان و اساتید این دانشکده گفت: «دانشجویان ما علاوه بر مربیان و بازیکنان، همه افرادی که علاقه مند به ورزش و مباحث آن هستند می توانند باشند. در مورد اساتید هم با بهترین اساتید داخلی و خارجی مذاکره می کنیم. استاد رهنما، دانشمند برگزیده ایرانی به عنوان رئیس دانشکده انتخاب شده است. همچنین برند باشگاه به نام پرسپولیس باقی نمی ماند. ما مذاکره ای با معتبرترین دانشگاه های خارجی داشته ایم تا با آنها همکاری کنیم که البته در این مورد بعدا مفصل صحبت می کنم. این دانشکده فعلا تا یکی دو سال اول آزمون ورودی ندارد اما شاید از سال های آینده برای داوطلبان آزمون بگذاریم. با مذاکره با دانشگاه های دیگر و با گذشت زمان هم اعتبار مدرک آن بیشتر می شود اما در حال حاضر مدرک آن زیر نظر وزارت علوم است و اعتبار کافی را دارد.»

اما سوالی که وجوددارد این است که آیا بازیکنان و مربیان از این دانشگاه استقبال می کنند یا نه. دکتر سودی در این مورد گفت: «بازیکنان برای باز شدن این دانشکده روزشماری می کنند. شک نکنید که استقبال از آن خیلی خوب خواهد بود.»
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
UNITED STATES
02:54 - 1392/09/02
این جهنم دانشکده پرس پلیس آدرس نداره؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج