واکنش ایران به ادعای وقیحانه اماراتی ها
۳۷۳۶۹
۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۲
۴۰۰۲
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر مسوولین اماراتی تأکید کرد: جزایر سه‌گانه ایرانی جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر مسوولین اماراتی تأکید کرد: جزایر سه‌گانه ایرانی جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود.

 رامین مهمان‌پرست در همین زمینه گفت: تکرار ادعاهای بی‌اساس تأثیری بر واقعیت‌های موجود نخواهد داشت.

وی با تاکید بر این‌که «طرح این‌گونه مسائل تنش‌آمیز کمکی به روابط و منافع مشترک نخواهد کرد»، ابراز امیدواری کرد که دولت امارات در جهت همکاری‌ها و همگرائی منطقه‌ای که در راستای خدمت به منافع کشورها و مردم آن و تحکیم ثبات و امنیت این منطقه حیاتی است، حرکت کرده و از دامن زدن به این‌گونه مسائل در شرایطی که منطقه خلیج فارس نیاز به آرامش و صلح برای توسعه و شکوفائی اقتصادی دارد، اجتناب نماید.

وی همچنین با تاکید بر سیاست اصولی دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه و گسترش مناسبات و همکاری‌ها میان ایران و کشورهای همسایه در خلیج فارس از جمله امارات عربی متحده بر اساس اصول حسن همجواری، احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر خاطرنشان کرد: ایران برای گسترش و تقویت روابط و همکاری‌های دوستانه با کشورهای حوزه خلیج فارس هیچ‌گونه محدودیتی قائل نبوده و همواره از گفت‌وگوی منطقی با کشورهای منطقه به منظور رفع سوءتفاهمات احتمالی استقبال کرده است.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:09 - 1391/09/14
حالا دیگه امارات فینقیلی هم واسه ما شاخ شده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:27 - 1391/09/14
خلیج تا ابد فارس و جزایر ایرانی برای همیشه.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:02 - 1391/09/14
يه گزارش يه بار ديدم از پيدا شدن سنگ ها و تخت ها با نوشته ايراني و كوزوه و ظرف و ... كه متعلق به هزاران سال پيش بود و از امپراتوري ايرانيان بر خليج فارس و ...خبر ميداد.من نميذونم چه جوريه چند سالي بيشتر نيست اينا فهميدن اين جزاير برا اونا بوده يا نه يه پلتيك سياسي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
19:33 - 1391/09/14
من به عنوان کسی که اصالتا ایرانیم کشورم را دوست دارم و امارات نباید ادعا کند اگه هم ادعا کرد جوابشو میدیم تا ادعا نکند اگه بازم ادعا کرد میگیم قبلا جوابتو دادیم این روش سیاستمدارانه است که من پیشنهاد میکنم باید اجرا بشه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
02:29 - 1391/09/15
3ta jazireha ro midim Bahrain o bejash pas migiram
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج